Osiemnastka jedzie do Torunia, ostatni sprawdzian był w Mielcu

Hala w Toruniu (arenatorun.pl)

Jedenaście zawodniczek i siedmiu zawodników zgłosiły świętokrzyskie kluby do halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych, które rozgrywane zostaną od 12 do 14 lutego w Toruniu. Najliczniejszą grupę stanowić będą reprezentanci KKL Kielce. W kategorii juniorów młodszych o medale walczyć będą: Natalia Biskupska i Nikodem Pochopień w skoku o tyczce, Alicja Borek i Oliwia Masternak w trójskoku, Adrianna Makuła w biegu na 60 m, Zuzanna Pałyga w pchnięciu kulą i Adam Wąchała na 1000 m. Z juniorów KKL w Arenie Toruń wystartują: Jakub Sobura-Durma (200 i 400 m), Łukasz Łakomiec (800 m), Jakub Pączkiewicz (1500 m) i Jan Fortuński (trójskok).

Troje lekkoatletów wysyła na mistrzostwa Żaczek Połaniec – juniorów młodszych Julię Szydłowską (2000 m) i Jakuba Wrzałka (600 m) oraz juniorkę Kamilę Legiecką (800 m). Z Juventy-Kobex Starachowice wystartują dwie biegaczki: Maja Peryt na 2000 m juniorek młodzych i Weronika Wojnar na 3000 m juniorek. Na mistrzostwa zgłoszone zostały również dwie juniorki młodsze z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski: Patrycja Mucha do biegu na 200 m i Wiktoria Bochniak do pchnięcia kulą.

Większość wymienionych miała okazję sprawdzić formę w sobotę 6 lutego podczas zawodów w Spale. Trójskoczkowie z KKL startowali natomiast w niedzielę w Mielcu. W konkursie dziewcząt Alicja Borek była druga z wynikiem 10,90, a trzecią pozycję zajęła Oliwia Masternak z rezultatem 10,66 m. Jan Fortuński skoczył równe 13 m i uplasował się na czwartej pozycji.

Ponadto junior młodszy KKL Piotr Zając, który na mistrzostwa w Toruniu nie został zgłoszony, dwukrotnie poprawiał rekord życiowy na 60 m. Najpierw w eliminacjach pobiegł 7,41 s, następnie w finale B poprawił się na 7,35 s, zajmując trzecią lokatę.