Przełajowe mistrzostwa województwa w Starachowicach odwołane

Nie odbędą się planowane na sobotę 27 marca mistrzostwa województwa Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki i Świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. Biegacze mieli rywalizować na dystansach od 400 m (dzieci do lat 9) do 3 km (seniorzy)  na leśnych trasach nad zalewem Lubianka w Starachowicach.

O odwołaniu mistrzostw poinformował Dawid Kubiec, trener i prezes Juventy-Kobex Starachowice, ich głównego organizatora. Powodem jest oczywiście coraz trudniejsza sytuacja spowodowa pandemią koronawirusa.  W komunikacie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki czytamy, że zgodnie z Rozporzadzeniem Rady Ministrów z 25 marca, wstrzymane zostaje szkolenie i rywalizacja sportowa w lekkoatletyce dla osób nie będących członkami kadry narodowej oraz stypendystów. Od 27 marca do 9 kwietnia nie mogą się odbywać imprezy w ramach współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, a jedynie rywalizacja w sporcie zawodowym.

Dawid Kubiec zapowiedział, że kolejny planowany termin przełajowych mistrzostw w Starachowicach to sobota 17 kwietnia. Czy zawody będą się wtedy mogły odbyć, zależy oczywiście od sytuacji związanej z pandemią.