Mistrzostwa województwa, ale najlepsi startują poza Kielcami

Stadion MOSiR w Kielcach

Około 170 zawodniczek i zawodników zgłosiło się do startu w mistrzostwach Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki i Świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS juniorów i juniorów młodszych w sobotę, 22 maja w Kielcach. Zawody, które mogą już obserwować z trybun kibice, rozpoczną się o godz. 13 od konkursów rzutu młotem i skoku o tyczce. Od godz. 14 rozgrywane będą biegi i pozostałe konkurencje techniczne. Rywalizację na stadionie MOSiR przy ul. Leszka Drogosza zakończą ok. godz. 16.40 sztafety 4×400 m.

Na liście zgłoszeń jest już blisko 170 zawodniczek i zawodników, w zdecydowanej większości ze świętokrzyskich klubów. Wystartują też poza konkursem reprezentanci AZS-AWF Wrocław, Agrosu Zamość, Wisły Puławy i Technika Radom.

Niestety, nie zobaczymy najlepszych świętokrzyskich lekkoatletów, który w ten weekend startować będą poza Kielcami. Studenci, m.in. Katarzyna Furmanek, Marika Kaczmarek, Karolina Młodawska i Adam Masaczyński, walczyć będą o medale akademickich mistrzostw Polski w Bielsku-Białej. Kolejny zawodnik KKL Kielce Jakub Sobura-Durma, który kilka dni temu uzyskał drugi w historii wynik wśród juniorów w Polsce na 300 m (33,61 s), pobiegnie 400 m podczas Memoriału Józefa Żylewicza w Gdańsku.