Srebrny medal mistrzostw Polski i rekord Karoliny Młodawskiej

Karolina Młodawska zdobyła w Poznaniu tytuł wicemistrzyni Polski w trójskoku, poprawiając rekord województwa świętokrzyskiego wynikiem 13,60 m. Zawodniczka KKL Kielce rozpoczęła rywalizację o medal od wyniku 12,94 m, w drugiej kolejce skoczyła 13,18 m, a w trzeciej 13,37 m. Zajmowała drugą pozycję w konkursie, prowadziła Adrianna Szóstak z AZS Poznań z wynikiem 13,57 m.

Na podium we Włocławku, od lewej: srebrna medalistka Adrianna Szóstak, złota Karolina Młodawska i brązowa Agnieszka Bednarek. W Poznaniu dwie pierwsze zamieniły się miejscami (fot. G.Furmanek)

W czwartej kolejce na drugie miejsce awansowała Agnieszka Bednarek z AZS Łódź, skacząc 13,44 m. Kielczanka odpowiedziała rezultatem 13,37 m, a potem zaatakowała w piątej próbie, w której objęła prowadzenie z wynikiem 13,60 m, o 3 cm lepszym od Szóstak i swojego dotychczasowego rekordu województwa. Rezultat mógł być jeszcze lepszy, ponieważ odbiła się sprzed belki.

W tym momencie kolejność w konkursie była taka sama jak w konkursie przed rokiem na mistrzostwach we Włocławku. Chwilę później Szóstak wykonała jednak swoją najlepszą próbę, skacząc 13,92. W ostatniej szóstej kolejce czołowe zawodniczki już się nie poprawiły. Poznanianka miała skok nieważny, kielczanka uzyskała 13,43 m.

Równocześnie z rywalizacją trójskoczkiń odbywały się eliminacje biegu na 400 m przez płotki mężczyzn. Bardzo dobrze spisał się junior Jakub Sobura-Durma, który zajął drugie miejsce w jednej z trzech serii z czasem 52,54 s i zakwalifikował się do sobotniego finału.

W kończącym pierwszy dzień mistrzostw Polski biegu na 3000 m z przeszkodami startował Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz.  W stawce 17 biegaczy zajął 11. miejsce z rekordem życiowym 9.16,74.