Grzegorz Furmanek nowym prezesem, Wiesław Rożej honorowym

Grzegorz Furmanek

Grzegorz Furmanek został wybrany na prezesa Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki. Był jedynym kandydatem na tę funkcję podczas piątkowego zjazdu sprawozdawczo-wyborczego związku. Otrzymał 21 głosów, poparli go wszyscy z 21 obecnych na obradach delegatów.

Nowy prezes ŚZLA ma 55 lat, z lekkoatletyką jest związany od dziecka. Jako zawodnik Budowlanych Kielce był mistrzem Polski juniorów młodszych w rzucie młotem. Teraz jest trenerem i prezesem Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego.

Wiesław Rożej, który szefował ŚZLA przez trzy kadencje, w latach 2009-2021, a w zarządzie kieleckiego i świętokrzyskiego związku zasiadał od 1990 roku, został jednogłośnie wyróżniony tytułem honorowego prezesa. Wybrano go również przewodniczącym komisji rewizyjnej.

Do nowego zarządu prócz Grzegorza Furmanka zostali wybrani również: Bartłomiej Bartosz z Jędrzejowa, Leszek Kowalski ze Starachowic, Bartłomiej Kozłowski z Kielc, Janusz Ozdoba z Ostrowca Świętokrzyskiego, Sławomir Szydłowski z Połańca, Tomasz Wieczorek z Kielc i Jacek Więckowski z Rytwian.  W komisji rewizyjnej prócz Wiesława Rożeja znaleźli się: Aleksander Niwiński ze Strawczyna i Mariusz Szczerba z Jędrzejowa.