Świętokrzyskie na ostatnim miejscu w Halowej Olimpiadzie Ldk!

Słabo wypadli najmłodsi świętokrzyscy lekkoatleci w Halowej Olimpiadzie Ldk! w Toruniu. Nieliczna reprezentacja województwa zajęła ostatnie 16. miejsce w punktacji drużynowej tych ogólnopolskich zawodów programu „Lekkoatletyka dla każdego!”. Indywidualnie też nie odnieślismy sukcesów, ponieważ żadnemu z reprezentantów nie udało się nawet zbliżyć do podium.

Anastazja Kaczmarek (nr 347) w biegu na 300 m podczas mistrzostw województwa świętokrzyskiego młodzików w Kielcach (fot. Bartłomiej Kozłowski)

Najlepsze ósme miejsce zajęła Anastazja Kaczmarek z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski, która w kategorii dziewcząt do 13 lat (U14) uplasowała się na ósmym miejscu w biegu na 300 m z czasem 45,24 s. W tej samej grupie wiekowej jej klubowa koleżanka Dominika Karwacka zajęła dziewiątą lokatę w pchnięciu 2-kilogramową kulą z rezultatem 10,63 m.

Wiktor Milewski z KKL Kielce w eliminacjach biegu na 60 m przez płotki młodzików (U16) miał dziewiąty wynik 10,24 s. Jego klubowa koleżanka Maja Janiszewska na 60 m przez płotki młodziczek uzyskała dziesiąty czas 9,89 s.