Biegaczki Nadiru Jędrzejów na podium w przełajowych mistrzostwach Polski

Nie udało się zdobyć medalu indywidualnie reprezentantom województwa świętokrzyskiego w mistrzostwach Polski w biegach przełajowych w Tomaszowie Lubelskim. Najbardziej liczyliśmy na juniorki młodsze Julię Szydłowską z Żaczka Połaniec i Maję Peryt z Juventy-Kobex Starachowice, tegoroczne złote i srebrne medalistki w tej kategorii wieku w hali i na stadionie.

Maja Peryt na trasie biegu na 3 km juniorek młodszych, razem z późniejszą brązową medalistką Aleksandra Szulską z SKLA Sopot (fot. Tomasz Kasjaniuk, pzla.pl)

W sobotnich mistrzostwach obydwie wystartowały w biegu na 3 km. Szydłowska z nie do końca wyleczoną kontuzją i nie ukończyła rywalizacji. Peryt po pierwszym kilometrze nawet prowadziła, ale później nieco osłabła na trudnej trasie i ostatecznie minęła metę na siódmym miejscu.

Małgorzata Czarnota z dyplomem za czwarte miejsce (fot. Piotr Żołna)

Najbliżej zdobycia medalu była Małgorzata Czarnota, studentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, która niedawno przeszła z RLTL Optima Radom do Nadiru Jędrzejów. Pobiegła na 4 km, plasując się na wysokiej ósmej pozycji wśród kobiet, a równocześnie na czwartej w kategorii młodzieżowej (U23). Do brązowej medalistki straciła tylko 4 sekundy.

11. lokatę w klasyfikacji open w tym biegu zajęła Dominika Łukasiewicz z Nadiru. Także na 11. miejscu na 6 km kobiet uplasowała się Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn. W klasyfikacji młodzieżowej na tym dystansie była szósta.

W klasyfikacji drużynowej kobiet, do której zaliczały się wyniki uzyskane przez zawodniczki w biegach na 4 i 6 km, jędrzejowski Nadir zajął trzecią pozycję. Brązowe medale otrzymały Małgorzata Czarnota, Dominika Łukasiewicz i 25. na 4 km Klaudia Szmigiel.

Brązowe medalistki z Nadiru Jędrzejów, od lewej Dominika Łukasiewicz, Klaudia Szmigiel i Małgorzata Czarnota (fot. Piotr Żołna)

Miejsca pozostałych świętokrzyskich biegaczy w mistrzostwach:

2 km juniorek – 12. Kinga Siedlarz, 22. Wiktoria Banaś (obie Olimp Strawczyn)

3 km juniorów – 15. Dominik Rugała, Gryf Rytwiany, 28. Kuba Gaweł, 32. Patryk Sobczyński (obaj Olimp Strawczyn)

8 km mężczyzn – 17. Sylwester Lepiarz, LKB Rudnik

2 km juniorek młodszych – 31. Julia Sperczyńska, Nadir Jędrzejów, 53. Karolina Kwiatek, LKB Rudnik

3 km juniorów młodszych – 41. Karol Strzeszkowski, Nadir Jędrzejów

5 km juniorów młodszych – 41. Dariusz Sikora, 46. Jan Wiecha (obaj LKB Rudnik)

3 km masters – 11. (4. M35) Jacek Długosz, 28. (3. M55) Sylwester Dudek (obaj LKB Rudnik)