Mityng „Dzień Miotacza” zainauguruje w ostatnią sobotę kwietnia sezon lekkoatletyczny w Kielcach i regionie świętokrzyskim. To już tradycja, tym jednak różnić się będzie od lat poprzednich, że zawody po raz pierwszy odbędą się na oddanym do użytku w ubiegłym roku stadionie Politechniki Świętokrzyskiej, który posiada wszystkie urządzenia potrzebne do rozgrywania biegów, skoków i rzutów.

Stadion Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach (fot. Pawel Malecki)
Obiekt na Pakoszu, który od 1989 r. prawie bez przerwy służył lekkoatletom, czeka obecnie na gruntowny remont z wymianą nawierzchni bieżni i rozbiegów włącznie. Na pewno nie będzie na nim zawodów w tym sezonie, a prawdopodobnie także w przyszłym...
Czytaj więcej















Complex Computers Sp. z o.o.
Wojewódzkie Kolegium Sędziów przy Świętokrzyskim Związku Lekkiej Atletyki oraz Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach zapraszają na „Podstawowy kurs dla kandydatów na sędziów LA”.



27 medali mistrzostw Polski zdobyli w sumie lekkoatleci reprezentujący świętokrzyskie kluby w minionym 2021 roku. W mistrzostwach na stadionie we wszystkich kategoriach wieku indywidualnie stawali dwa razy na najwyższym podium, osiem na drugim i raz na trzecim stopniu. Ponadto juniorzy KKL Kielce wywalczyli drużynowe mistrzostwo naszego kraju.
Czworo lekkoatletów oraz trzech trenerów zostało nominowanych w jubileuszowym 70. Plebiscycie Sportowym 2021 Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu, organizowanym przez „EchoDnia”, Radio Kielce i TVP3 Kielce. Wśród 30 sportowców, na których można głosować, po raz kolejny znalazły się zawodniczki KKL Kielce Katarzyna Furmanek i Karolina Młodawska.