Zuzanna Pałyga i Jan Fortuński, zawodnicy Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego, znaleźli się wśród dziesięciorga tegorocznych laureatów nagrody „Nadzieje Kielc”. Przyznawana jest ona utalentowanym uczniom kieleckich szkół, którzy odnoszą sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe.

Nadzieje Kielc 2021, trzecia z lewej Zuzanna Pałyga, trzeci z prawej Jan Fortuński (fot. UM Kielce)
Zuzanna Pałyga, uczennica Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych, to ubiegłoroczna mistrzyni naszego kraju młodziczek w rzucie młotem. obecnie należy do ścisłej czołówki juniorek młodszych w tej konkurencji. Miała duży udział w zdobyciu przez KKL tytułu drużynowego mistrza Polski juniorów.
Jan Fortuński uczy się na kierunku technik mechatronik w Zespole Szkół Mechanicznych...
Czytaj więcej














Complex Computers Sp. z o.o.



I Maraton Świętokrzyski na atestowanej trasie 42 km 195 m odbędzie się w niedzielę 9 maja w Bliżynie (powiat skarżyski). Jego głównym organizatorem jest mieszkający w tej miejsowości Rafał Czarnecki, najlepszy w ostatnich latach maratończyk w naszym regionie. W 2018 r. wygrał osiem maratonów w różnych miastach Polski, w 2019 sześć, a w 2020 już tylko jeden, ponieważ większość takich biegów odwołano z powodu pandemii koronawirusa. Maratony wygrywa także jego żona Lidia Czarnecka, która jest rekordzistką województwa świętokrzyskiego na tym dystansie.
Polski Związek Lekkiej Atletyki postanowił odwołać planowane do rozegrania w kwietniu międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w biegach przełajowych. W opublikowanym komunikacie czytamy, że „ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w kraju po konsultacjach z wojewódzkimi związkami” zdecydowano przenieść te zawody na jesień.
Nie odbędą się planowane na sobotę 27 marca mistrzostwa województwa Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki i Świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. Biegacze mieli rywalizować na dystansach od 400 m (dzieci do lat 9) do 3 km (seniorzy) na leśnych trasach nad zalewem Lubianka w Starachowicach.