Archiwum miesiąca maj 2011

Katarzyna Furmanek rzuca najdalej w Polsce

Podczas zawodów w Kielcach Katarzyna Furmanek ustanowiła rekord województwa młodziczek w rzucie młotem o wadze 3 kg. Miotaczka KKL uzyskała 55,22 m, 2,34 m dalej od poprzedniego rekordowego wyniku z 30 kwietnia br. To najlepszy tegoroczny rezultat w Polsce w kategorii młodziczek.
Wyróżnili się też inni zawodnicy KKL. „Życiówkę” w skoku o tyczce wynikiem 3,61 poprawił 16-letni Dawid Sobieraj. 14-letnia Aleksandra Baran uzyskała w tej konkurencji 2,51, a jej rówieśniczka Klaudia Praśkiewicz 2,41. Ponadto junior Marcin Koźbiał rzucił 6-kilogramowym młotem 48,90 m.

Podczas pierwszego dnia Akademickich Mistrzostw Polski w Poznaniu Mateusz Nowakowski, zawodnik KKL Kielce studiujący na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, dwukrotnie poprawiał rekord województwa w rzucie oszczepem. Najpierw w drugiej próbie uzyskał 64,28 m, a w piątej poprawił się jeszcze na 64,60 m. Poprawił tym samym swój ustanowiony w 2008 roku rekord o 1,36 m.
Wynikiem uzyskanym w Poznaniu Mateusz zdobył brązowy medal AMP. Także brąz wywalczyła w biegu na 1500 m Mariola Ślusarczyk, zawodniczka UKS WiR Łopuszno studiująca w warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Uzyskała ona czas 4.29,08, poprawiając rekord życiowy.
Drugiego dnia mistrzostw najlepiej wypadł Tomasz Król z KKL, student Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, który skoczył wzwyż 2,04...

Kamil Zbroszczyk jest coraz bliżej granicy 20 m w pchnięciu kulą. Podczas II Mityngu AWF w Katowicach miotacz KKL Kielce w szóstej próbie uzyskał 19,38 m i pewnie zwyciężył w konkursie. Drugie miejsce zajął Mateusz Mikos z AZS AWF Kraków wynikiem 18,62.
Rezultat Zbroszczyka to nowy rekord województwa, lepszy od poprzedniego jego najlepszego wyniku z 30 kwietnia o 15 cm. To już jego szesnasty rekordowy wynik od 2004 roku.

18,51 – 22.08...

Karolina Kołeczek była najlepszą zawodniczką mityngu kwalifikacyjnego w Sandomierzu. 18-letnia reprezentantka sandomierskiej Trójki przebiegła 100 m ppł w czasie 13,71, zaledwie 0,07 s gorszym od jej rekordu województwa ustanowionego przed trzema tygodniami w Kielcach. Także 0,07 s zabrakło Karolinie do najlepszego wyniku w województwie juniorek w biegu na 200 m. Rezultatem 24,47 poprawiła jednak o 0,29 s rekord życiowy.
Wartościową „życiówkę” na 400 m – 48,96 – ustanowił Paweł Tietierin z KKL Kielce. Jego o rok starszy kolega klubowy Sebastian Jarząbek wygrał finał biegu 100 m w czasie rekordu życiowego 11,24. Swoje najlepsze rezultaty poprawili także juniorzy młodsi Trójki na 110 m ppł (91,4) – Kamil Nadziałek (15,61) i Jakub Chmielnicki (15,92).

Inne ciekaw...

Daniel Wosik zdobył srebrny medal w mistrzostwach Polski w biegu górskim na krótkim dystansie rozegranych w ramach XVIII Biegu Górskiego na Ślężę. Około 5-km trasę z Sobótki na szczyt Ślęży zawodnik MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski pokonał w 26 min 14 s. Pierwszy na mecie był Dariusz Kruczkowski ze Szklarskiej Poręby, który uzyskał 25.59.
Dwa tygodnie wcześniej Wosik startował w mistrzostwach Polski na długim dystansie (28 km) w Górach Sowich, zajmując piąte miejsce.

Świętokrzyski Związek Lekkiej Atletyki oraz Uczniowski Klub Sportowy „Trójka” Sandomierz zapraszają w sobotę 28 maja na mityng kwalifikacyjny, podczas którego można będzie zdobywać minima na mistrzostwa Polski wszystkich kategorii wieku. Zawody rozpoczną się o godz. 15.45 na stadionie sandomierskiego MOSiR-u przy ul. Koseły 3. W programie biegi na 100, 200, 400, 800, 1500 i 3000 m, 100/110 m ppł, skoki wzwyż i w dal, pchnięcie kulą i rzut dyskiem.

Komunikat organizacyjny mityngu w dziale „Regulaminy”

Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz jako trzecia w historii świętokrzyska lekkoatletka przebiegła 100 m poniżej 12 sekund. Podczas zawodów ligi juniorów w Rzeszowie uzyskała czas 11,95. Szybciej od niej biegały tylko kielczanki Mirosława Sarna (11,84 w 1973 roku) i Elżbieta Kapusta (11,87 w 1987 roku). Wynik Karoliny to nowy rekord województwa juniorek, lepszy od poprzedniego Agnieszki Pająk z Budowlanych Kielce sprzed 14 lat aż o 0,21 s.
Własny rekord województwa młodziczek w rzucie młotem o wadze 4 kg poprawiła o ponad półtora metra Katarzyna Furmanek z KKL Kielce, uzyskując rezultat 46,95 m. Obydwie zawodniczki startowały w rzeszowskich zawodach poza konkursem...

Agnieszka Wrona z KKL Kielce okazała się najlepsza w skoku o tyczce podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski AZS w Łodzi. W pierwszej próbie pokonała wysokość 4,20 m, co jest najlepszym wynikiem w tym sezonie w Polsce, równym jej rekordowi województwa ustanowionemu w lutym w hali. Swój najlepszy rezultat ze stadionu z lata ubiegłego roku Agnieszka poprawiła o 5 cm. W łódzkich zawodach w Łodzi startowała poza konkursem, ponieważ już skończyła studia. Akademickie mistrzostwo Polski zdobyła druga w konkursie Joanna Michalska z Bydgoszczy, która pokonała wysokość 4 m.

Studiujący w Szkole Głównej Handlowej zawodnik KKL Kielce Tomasz Król zwyciężył w skoku wzwyż z wynikiem 2,05 m podczas drugiego rzutu akademickich mistrzostw Warszawy. Tydzień wcześniej do zwycięstwa w pierwszym rzucie wystarczyło mu pokonanie wysokości 2 m, W drugim startował również w trójskoku, zajmując trzecie miejsce z rezultatem 13,04 m.

Mateusz Nowakowski wygrał zdecydowanie konkurs rzutu oszczepem podczas mityngu rozegranego na stadionie lubelskiego Startu. Studiujący na Uniwersytecie Przyrodniczym Lublinie zawodnik KKL Kielce uzyskał wynik 60,58 m.