Archiwum dnia 28 września 2014

Dwa medale i rekordy Mateusza Wróbla

Mateusz Wróbel zdobył złoty i brązowy medal mistrzostw Polski młodzików w Zielonej Górze. Pierwszego dnia zawodów, które są  również Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego, 14-latek ze Słoneczka Busko-Zdrój był trzeci na 100 m z czasem 11,24 s, lepszym o 0,02 s od jego rekordu województwa młodzików. W drugim dniu podopieczny trenera Zdzisława Perepiczki zdecydowanie wygrał bieg na 300 m ze świetnym wynikiem 35,54 s. Swój rekord województwa sprzed dwóch tygodni poprawił o 0,41 s.

14-letni Mateusz Wróbel na mecie biegu na 300 metrów (foto: Tomasz Kasjaniuk/PZLA)

Z pozostałych reprezentantów Świętokrzyskiego najlepiej w mistrzostwach wypadł Jakub Wójcicki z Gryfa Rytwiany, który skoczył w dal 6,15 m i zajął szóste miejsce...