Archiwum dnia 8 lipca 2018

Sandomierzanin z „życiówką” i na 11. miejscu na Starym Kontynencie

Adam Kołodziej

O prawie 3 sekundy poprawił rekord życiowy Adam Kołodziej w finałowym biegu na 2000 m z przeszkodami w mistrzostwach Europy juniorów młodszych, które odbyły się w mieście Győr na Węgrzech . Czas 5.55,29 dał 17-latkowi z Wisły Junior Sandomierz 11. miejsce w stawce piętnastu przeszkodowców. To wielki sukces podopiecznego trenera Andrzeja Mirka,  który dopiero w tym roku awansował do czołówki młodych polskich biegaczy i kadry narodowej.

Zwyciężył reprezentant Francji Baptiste Guyon  z rekordem mistrzostw 5.43,92. Srebrny medal zdobył Pol Oriach z Hiszpanii (5.46,81), a brązowy Portugalczyk Etson Barros (5.49,79). Na 13. miejscu finiszował drugi reprezentant Polski Adam Kasprowicz z Bałtyku Koszalin, który po raz pierwszy przebiegł 2000 m z przeszk...

Biegacz KKL Kielce szóstym juniorem młodszym w Europie!

Adam Masaczyński

Duży sukces odniósł Adam Masaczyński w mistrzostwach Europy juniorów młodszych, rozgrywanych w węgierskim mieście Győr. W finałowym biegu na 800 m 17-latek z KKL Kielce do połowy dystansu zajmował drugą pozycję, później nieco osłabł, ale i tak spisał się bardzo dobrze, zajmując szóste miejsce. Uzyskał czas 1.51,37, tylko o 0,19 s gorszy od rekordu życiowego.

Bezkonkurencyjny w stawce młodych 800-metrowców był reprezentant Wielkiej Brytanii Max Burgin, który uzyskał najlepszy rezultat w karierze 1.47,36. Drugą lokatę zajął Eric Guzman z Hiszpanii z czasem 1.49,19, a trzecie Portugalczyk  João Miguel Peixoto z wynikiem 1.49.42. Kolejne dwa miejsca zajęli Turek Mehmet Çelik (1.49,42) i Rumun Cristian Gabriel Voicu (1.50,11).

Biegacz z Kie...

Pewnym zwycięstwem Katarzyny Furmanek zakończył się konkurs rzutu młotem w ramach czwórmeczu młodzieżowych reprezentacji Polski, Czech Słowenii i Węgier w Krakowie. Zawodniczka KKL Kielce już w pierwszej próbie objęła zdecydowane prowadzenie z wynikiem 65,99 m, w drugiej poprawiła się jeszcze na 67,00 m. Kolejne trzy rzuty miała nieważne, a w ostatniej kolejce zaliczyła 62,70 m. Drugie miejsce zajęła druga reprezentantka Polski Aleksandra Śmiech z Agrosu Zamość, która ustanowiła rekord życiowy 64,86 m.

Rywalki Polek nie były w stanie rzucić powyżej 60 metrów. Trzecie miejsce zajęła Czeszka Adéla Korečková z rezultatem 59,39 m.

Polskie młociarki zdobyły 16 pkt (Furmanek – 9, Śmiech – 7) dla reprezentacji Polski, która zwyciężyła w punk...