Archiwum dnia 3 września 2021

Kolejne zwycięstwo i rekord Karoliny Młodawskiej w trójskoku

Karolina Młodawska

Karolina Młodawska wygrała zdecydowanie konkurs trójskoku podczas drużynowych mistrzostw Polski i finału lekkoatletycznej ekstraklasy. Zawodniczka KKL Kielce w piątej kolejce uzyskała rezultat 13,79 m, poprawiając o 19 cm należący do niej rekord województwa świętokrzyskiego.

W zawodach tych startowałą na zasadzie wypożyczenia w barwach lubelskiego AZS UMCS. Wywalczyła osiem punktów dla tego klubu, który z dorobkiem 124 pkt. obronił tytuł drużynowego mistrza Polski. Wicemistrzem, także ponownie, zostało Podlasie Białystok, które wzmocniła Katarzyna Furmanek z KKL. Jest już w wakacyjnej formie, ale zdobyła siedem ze 104 pkt białostockiej drużyny za drugą pozycję w rzucie młotem z rezultatem 63,34 m...

Czytaj więcej

Grzegorz Furmanek nowym prezesem, Wiesław Rożej honorowym

Grzegorz Furmanek

Grzegorz Furmanek został wybrany na prezesa Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki. Był jedynym kandydatem na tę funkcję podczas piątkowego zjazdu sprawozdawczo-wyborczego związku. Otrzymał 21 głosów, poparli go wszyscy z 21 obecnych na obradach delegatów.

Nowy prezes ŚZLA ma 55 lat, z lekkoatletyką jest związany od dziecka. Jako zawodnik Budowlanych Kielce był mistrzem Polski juniorów młodszych w rzucie młotem. Teraz jest trenerem i prezesem Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego.

Wiesław Rożej, który szefował ŚZLA przez trzy kadencje, w latach 2009-2021, a w zarządzie kieleckiego i świętokrzyskiego związku zasiadał od 1990 roku, został jednogłośnie wyróżniony tytułem honorowego prezesa. Wybrano go również przewodniczącym komisji rewizyjnej...

Czytaj więcej