Archiwum dnia 5 września 2021

Młodzi kieleccy tyczkarze mistrzami Aleksandrowa Łódzkiego

Nikodem Pochopień

Dobrze spisali się młodzi tyczkarze z KKL Kielce w otwartych mistrzostwach Aleksandrowa Łódzkiego. Konkurs mężczyzn wygrał junior młodszy Nikodem Pochopień, startujacy w zawodach po ponaddwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. Uzyskał dobry rezultat 4,20 m, tylko 10 cm gorszy od swojego najlepszego wyniku.

W konkursie młodziczek najlepsza była Zofia Jastrząb, która w pierwszym podejściu pokonała wysokość 3,40 m, wyrównując rekord życiowy. W rywalizacji młodzików 14-letni Karol Białogoński zajął drugą pozycję i ustanowił swoją „życiówkę” rezultatem 3,30 m.

Daleka od życiowej formy jest Natalia Biskupska, najbardziej utytułowana z podopiecznych trenerki Agnieszki Wrony...

Czytaj więcej

Nasz junior pobiegł z medalistami olimpijskimi w Memoriale Skolimowskiej

Jakub Sobura-Durma (fot. KKL Kielce)

Jakub Sobura-Durma znalazł się wśród najlepszych polskich juniorów, którzy zostali wyróżnieni możliwością startu z gwiazdami światowej lekkiej atletyki w LOTTO Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej. 19-latek z KKL Kielce w biegu na 400 m przez płotki rywalizował na Stadionie Śląskim w Chorzowie z ośmioma starszymi i utytułowanymi zawodnikami z siedmiu krajów. Większość z nich ma rekordy życiowe znacznie poniżej 50 s, a Alison dos Santos z Brazylii, brązowy medalista olimpijski z Tokio, legitymuje się trzecim wynikiem w historii na świecie – 46,72 s.

Kielczanin, który w tym roku ustanowił rekord życiowy 51,32 s, nie miał więc szans na nawiązanie walki z takimi rywalami...

Czytaj więcej