Archiwum dnia 3 października 2021

Świętokrzyscy biegacze najlepsi w Maratonie Rzeszowskim

Michał Bąk

Podwójnym zwycięstwem świętokrzyskich biegaczy zakończył się 9. PKO Maraton Rzeszowski.  Jako pierwszy minął metę Michał Bąk, który 42 km 195 m pokonał w 2 godz. 26 min 43 s, poprawiając zdecydowanie rekord życiowy. To pierwszy zwycięski bieg maratoński 33-letniego biegacza z Chełmiec (gm. Strawczyn).

Pokonał bardziej doświadczonych i utytułowanych rywali. Drugi na mecie ze stratą 8 s był bowiem Przemysław Dąbrowski z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, zwycięzca  maratonu w Rzeszowie latach 2016 i 2917, a także wicemistrz Polski z 2017 roku. Trzecią pozycję zajął najlepszy w ostatnich latach świętokrzyski maratończyk Rafał Czarnecki z Bliżyna, triumfator rzeszowskiego maratonu w 2019 roku, który uzyskał czas 2:28.44.

Na 15...

Na największe słowa uznania w mistrzostwach województwa świętokrzyskiego młodzików zasłużyły dziewczęta, które w tej kategorii wieku będą dopiero za rok czy dwa. 13-letnia Anastazja Kaczmarek z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski wygrała bieg na 300 m z bardzo dobrym wynikiem 44,90 s. Była także najszybsza na 100 m z czasem 13,89 s. Na 1000 m zwyciężyła Amelia Wojtan z Juventy-Kobex Starachowice, poprawiając drugi raz w tym sezonie nieoficjalny rekord województwa 12-latek rezultatem 3.19,01.

Amelia Wojtan na prowadzeniu biegu na 1000 m (fot. Bartłomiej Kozłowski)

Z młodzików, czyli zawodników w wieku 14-15 lat, najlepszy rezultat uzyskał Jakub Stachura z KKL Kielce, który rzucił 5-kilogramowym młotem 43,50 m...