Archiwum dnia 10 października 2021

Na przełaj po mistrzowskie tytuły pobiegli w Starachowicach

Starachowice były gospodarzem przełajowych mistrzostw województwa świętokrzyskiego, rozegranych w sobotę 9 października. Na trasach przy zalewie Lubianka doszło do kilku ciekawych pojedynków. W biegu na 2,5 km juniorek młodszych doszło do pojedynku medalistek mistrzostw Polski – zwyciężyła Julia Szydłowska z Żaczka Połaniec, pokonując Maję Peryt z Juventy-Kobex Starachowice.  Na 3 km seniorów rywalizowali czołowi polscy biegacze górscy z LKB Rudnik – pierwszy minął metę Sylwester Lepiarz, drugi finiszował Piotr Jaśtal.

Fabian Wieczorkiewicz, zwycięzca biegu młodzików na 2 km (fot. Bartłomiej Kozłowski)

Ciekawy był bieg na 2 km młodzików, który wygrał Fabian Wieczorkiewicz z Juventy-Kobex, przed Wiktorem Markowskim z KKL Kielce...

Ponad 200 biegaczek i biegaczy rywalizowało w IX Kieleckiej Dysze. Najszybciej 10-kilometrową trasę wiodącą ścieżkami i dróżkami na Stadionie Leśnym, ze startem i metą na bieżni stadionu lekkoatletycznego MOSiR przy ul. Leszka Drogosza, pokonał Piotr Jaśtal z podkieleckich Domaszowic. Znany z występów w biegach górskich w barwach LKB Rudnik zawodnik uzyskał czas 36 min 44 s i o 43 s wyprzedził Michała Bąka z Chełmiec (gm. Strawczyn), który tydzień temu wygrał maraton w Rzeszowie. Trzeci na mecie ze stratą 2 min 23 s do zwycięzcy był Artur Rytlewski z Bielin, reprezentujący 10. Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej.

Małgorzata Czarnota (fot. Paweł Małecki)