Zawodniczki KKL blisko kwalifikacji na mistrzostwa świata i Europy

Wiktoria Wijas i Zuzanna Pałyga ustanowiły rekordy życiowe w rzucie młotem w pierwszym tegorocznym starcie na mityngu otwarcia sezonu w Chorzowie. Pierwsza z nich zdecydowanie wygrała konkurs juniorek rezultatem 60,63 m, lepszym o 3,34 m od swojego najlepszego osiągnięcia z ubiegłego roku. Druga nie miała sobie równych wśród juniorek młodszych. 3-kilogramowym młotem rzuciła 59,85 m, poprawiając swoją życiówkę o 2,82 m.

Wiktoria Wijas (fot. Tomasz Kasjaniuk, pzla.pl)

Zuzanna Pałyga (fot. 53pzla.wloclawek2021)

Obie zawodniczki KKL Kielce chcą zakwalifikować się do reprezentacji Polski U20 i U18 na trójmecz w rzutach z Czechami i Węgrami, który rozegrany zostanie w ostatni weekend maja w Karpaczu.  Ich głównym celem w tym roku są jednak mistrzostwa świata juniorów i mistrzostwa Europy juniorów młodszych.

Ta pierwsza impreza odbędzie się na początku sierpnia w kolumbijskim Cali. Polski Związek Lekkiej Atletyki wymaga od kandydatek do reprezentacji rezultatu przynajmniej 61 m. Wiktorii Wijas w Chorzowie zabrakło więc tylko 37 cm. Jeszcze mniej, bo tylko 15 cm brakuje Zuzannie Pałydze do uzyskania wskaźnika PZLA na te drugie zawody, których gospodarzem będzie na początku lipca Jerozolima w Izraelu.