70,04 m Katarzyny Furmanek i „życiówka” Adama Kołodzieja na 3000 m

Katarzyna Furmanek

Katarzyna Furmanek zajęła piąte miejsce w rzucie młotem podczas 68. Memoriału Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. Zawodniczka KKL Kielce lokatę tę zapewniła sobie w ostatniej szóstej kolejce rzutem na odległość 70,04 m. To jej drugi w tym roku rezultat, 1 cm dalej rzuciła 7 maja podczas Memoriału Zdzisława Furmanka w Kielcach.

W silnie obsadzonym konkursie zwyciężyła trzykrotna mistrzyni olimpijska i rekordzista świata Anita Włodarczyk z wynikiem 75,76 m. Druga była brązowa medalistka igrzysk w Tokio Malwina Kopron z najlepszym w tym sezonie rezultatem 75,08. Trzecią lokatę zajęła kolejna polska młociarka Ewa Różańska, która ustanowiła rekord życiowy 71,31 m.

Kielczankę wyprzedziła jeszcze reprezentantka Nigerii Annette Echikunwoke – 71,25 m. Za nią natomiast uplasowały się ubiegłoroczna mistrzyni świata i Europy juniorek Silja Kosonen z Finlandii (69,95 m), medalistka mistrzostw świata i Europy Alexandra Tavernier z Francji, (69,05 m) i mistrzyni Uniwersjady z 2019 r. Iryna Kłymeć z Ukrainy (67,29 m).

W memoriałowych zawodach na Stadionie Śląskim startował również Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz. Zajął drugie miejsce w mającym wyłącznie polską obsadę biegu na 3000 m z czasem 8.17,41, poprawiając o ponad 24 s rekord życiowy. Pierwszy na mecie Aleksander Wiącek ze Startu Otwock miał 8.09,76.