Dwie lekkoatletki wśród laureatów nagrody „Nadzieje Kielc”

Kinga Ciesielska i Idalia Mastalerz znalazły się wśród dziesięciorga laureatów tegorocznej edycji nagrody „Nadzieje Kielc”, przyznawanej uczniom i absolwentom szkół średnich za osiągnięcia w nauce, twórczości artystycznej, sporcie i działalności społecznej.

Idalia Mastalerz (fot. kielce.eu)

Kinga Ciesielska (fot. kielce.eu)

Kinga Ciesielska w tym roku skończyła z wyróżnieniem II LO im, Jana Śniadeckiego, jest laureatką olimpiady wiedzy chemicznej. Odnosiła sukcesy także na bieżni jako zawodniczka KKL. W ubiegłym roku zajęła piąte miejsce w biegu na 400 m przez płotki w mistrzostwach Polski juniorów, miała też udział w zdobyciu przez klub drużynowego mistrzostwa naszego kraju w tej kategorii wieku. Zakończyła już uprawianie lekkiej atletyki, zamierza studiować medycynę i zostać lekarką.

Idalia Mastalerz jest tegoroczną absolwentką I LO im. Stefana Żeromskiego. W ubiegłym roku wraz z KKL zdobyła drużynowe mistrzostwo Polski juniorów. Nadal startuje w biegach na 100 i 200 m, na tym drugim dystansie ustanowiła w maju rekord życiowy 26,16 s. Chce studiować turystykę w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Podczas poniedziałkowej uroczystej gali w KCK laureaci nagrody „Nadzieje Kielc” otrzymali statuetki, dyplomy oraz po 3500 zł.