Jakub Sobura-Durma z medalem w biegu na 400 m przez płotki

Jakub Sobura-Durma

Jakub Sobura-Durma zajął trzecie miejsce w biegu na 400 m przez płotki podczas młodzieżowych mistrzostw Polski w Poznaniu. 20-latek z KKL Kielce do ostatniej prostej niewiele ustępował faworytom tej konkurencji – Sebastianowi Urbaniakowi z Vectry Włocławek i Krzysztofowi Hołubowi z AZS UMCS Lublin. Miał jednak problemy na ostatnich dwóch płotkach i stracił szansę na walkę o coś więcej niż brązowy medal.

Na końcowych metrach podopieczny trenera Pawła Tietierina musiał bronić trzeciej lokaty, na której ostatecznie minął metę z czasem 51,78 s. Zwyciężył zdecydowanie Urbaniak z bardzo dobrym wynikiem 49,74 s, drugi Hołub uzyskał 50,81 s. Czwarty w tym biegu Piotr Kidoń z AZS-AWF Kraków stracił do kielczanina 0,11 s.

W drugim dniu poznańskich mistrzostw startował również Adam Masaczyński z KKL, który w sobotę był piąty na 800 m. Tym razem pobiegł na 1500 m, zajmując przez większość dystansu pozycję w środku stawki 15 biegaczy. Na finiszu nie zdołał jej poprawić i minął metę na siódmym miejscu ze swoim najlepszym w tym sezonie rezultatem 3.50,89.

Świętokrzyskie w punktacji wojewódzkiej mistrzostw z dorobkiem 95 pkt zajęło 14 lokate, wyprzedzając podlaskie (77) i opolskie (70). Złoty medal Adama Kołodzieja na 3000 m z przeszkodami i brąz Jakuba Sobury-Durmy na 400 m ppł dał też naszemu województwu 13. miejsce w klasyfikacji medalowej, wspólnie z zachodniopomorskim.