Dwie kieleckie lekkoatletki wystartują w mistrzostwach Europy?

Katarzyna Furmanek i Karolina Młodawska mają szansę znaleźć się w reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy, które odbędą się 15-21 sierpnia w Monachium. Zawodniczki KKL nie wypełniły wprawdzie wskaźników wynikowych wyznaczonych przez PZLA, ale w rankingu europejskim znalazły się na pozycjach uprawniających do startu – Furmanek na 17. w rzucie młotem, Młodawska na 26. w trójskoku.

Ta druga zawodniczka wzięła udział w sprawdzianie w Spale. Jak nam powiedziała, wypadł pozytywnie i została już na obozie kadry narodowej. Furmanek także jest na tym obozie. Zarząd PZLA osatateczną decyzji o tym, kto pojedzie do Monachium, podejmie po sobotnim Memoriale Kamili Skolimowskiej w Chorzowie.

Już w piątek, 5 sierpnia dwaj świętokrzyscy lekkoatleci – Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz i Jakub Sobura-Durma z KKL – wystartują w pięciomeczu młodzieżowej reprezentacji Polski z Czechami,  Słowacją, Słowenią i Węgrami w węgierskim mieście Győr. Pierwszy pobiegnie na 3000 m z przeszkodami, drugi na 400 m przez płotki.