Adam Kołodziej drugi, Jakub Sobura-Durma trzeci na Węgrzech

Dwaj świętokrzyscy lekkoatleci startowali w trójmeczu młodzieżowych reprezentacji Polski, Czech i Węgier, który rozegrany został w węgierskim mieście Győr. Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz pobiegł na 300o m z przeszkodami, zajmując drugie miejsce z czasem 9.02,18.  Młodzieżowego mistrza Polski w tej konkurencji wyprzedził Czech Martin Kováčech, który uzyskał 8.59,21. Drugi reprezentant naszego kraju Mikołaj Czeronek ze Śląska Wrocław był trzeci z wynikiem 9.10,78.

Jakub Sobura-Durma

Adam Kołodziej (fot. Marek Biczyk)

W bardzo wyrównanym biegu na 400 m przez płotki trzech pierwszych zawodników na mecie dzieliło zaledwie 0,02 s. Jakub Sobura-Durma uplasował się na trzeciej pozycji z rezultatem 52,42 s. 20-latka z KKL Kielce o 0,01 s wyprzedził Czech Bořek Pešta oraz drugi Polak Piotr Kidoń z AZS AWF Kraków, który zwyciężył w czasie 52,40 s.

Adam Kołodziej zdobył siedem, a Jakub Sobura-Durma sześć punktów dla reprezentacji Polski, która zwyciężyła w trójmeczu z dorobkiem 460,5 pkt, wyprzedzając Czechy (415,5) i Węgry (340). W konkurencjach męskich Polacy wygrali z wynikiem 228 pkt, Czesi mieli 206, a Węgrzy 172 pkt. Polski także zajęły pierwsze miejsce (232,5). przed Czeszkami (209,5) i Węgierkami (168).

Pierwotnie miał to być pięciomecz, ale młodzieżowcy ze Słowacji i Słowenii ostatecznie nie wystartowali w Győr.