Katarzyna Furmanek szósta w Memoriale Janusza Kusocińskiego

Katarzyna Furmanek (fot. Paweł Małecki)

Katarzyna Furmanek zajęła szóste miejsce w silnie obsadzonym konkursie rzutu młotem podczas 69. Memoriału Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zawodniczka KKL Kielce uzyskała rezultat 69,37 m.

Z polskich młociarek wyprzedziła ją tylko wracająca do startów po kontuzji rekordzistka świata i trzykrotna mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk, która rzuciła 70,67 m i była czwarta. Trzy pierwsze lokaty zajęły zawodniczki zza oceanu. Zwyciężyła Kanadyjka Camryn Rogers z wynikiem 77,34, przed reprezentantkami Stanów Zjednoczonych Jane Kassanavoid (75,34 m) i Anette Echikunwoke (71,13 m).

Przed kielczanką, na piątej pozycji, uplasowała się jeszcze Silja Kosonen z Finlandii z rezultatem 69,98 m. Pokonała natomiast o 10 cm posiadaczkę najlepszego wyniku w tym sezonie w Polsce Aleksandrę Śmiech,  brązową medalistkę olimpijską Malwinę Kopron (68,78 m) i Francuzkę Alexandrę Tavernier (65,90 m).

W memoriale startował również młodzieżowiec KKL Adam Masaczyński. W serii B biegu na 800 m zajął ósme miejsce z najlepszym w tym sezonie czasem 1.50,33.