Medal i rekord Katarzyny Furmanek

Katarzyna Furmanek zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą juniorek młodszych podczas halowych mistrzostw Polski w Spale. Zawodniczka KKL Kielce w piątej próbie posłała 3-kilogramową kulę na odległość 14,06 m, poprawiając własny rekord województwa w tej kategorii wiekowej.
Bez medalu zakończyli start w mistrzostwach świętokrzyscy juniorzy. Najbliżej podium był Szymon Dobaj z KKL, który zajął czwartą lokatę w biegu na 800 m z czasem 1.59,67. Trzecie miejsce przegrał różnicą zaledwie 0,01 s. Także czwarta była Dominika Łukasiewicz z MUKS THM Ostrowiec na 3000 m juniorek z rezultatem 10.48,10. Do brązowej medalistki straciła jednak prawie 30 s.
Ósmy w finale 60 m ppł juniorów był Jakub Chmielnicki z Trójki Sandomierz. Uzyskał czas 8.50, w eliminacjach był o 0,08 s szybszy. Na dziewiątym miejscu zakończył start w konkursie skoku wzwyż juniorów z rezultatem 1,95 Aleksander Podsiadło z Gryfa Rytwiany.
Do niedzielnego finału w biegu na 600 m juniorów młodszych awansował Paweł Switek z Żaczka Połaniec, który wygrał jedną z serii eliminacyjnym wynikiem 1.25,13. Piotr Ciszewski z KKL miał 1.28,58 i pobiegnie w finale B. Jego klubowa koleżanka Karolina Młodawska w eliminacjach 300 m uzyskała 12. czas 43,43 i odpadła z rywalizacji.