Sześć medali najmłodszych świętokrzyskich lekkoatletów w Nestle Cup

Adrianna Gierek (fot. Krzysztof Januchta)

Sześć razy na podium stawali świętokrzyscy lekkoatleci w Finale Nestle Cup Leszno 2023. Najbardziej wartościowy wynik uzyskała niespełna 15-letnia Adrianna Gierek z KKL Kielce, która przebiegła 600 m w 1.37,10, poprawiając o ponad 2,5 s rekord życiowy.

W historii lekkoatletyki w naszym regionie tylko osiem zawodniczek pokonało szybciej ten dystans. Na zawodach w Lesznie Adrianna wygrała serię B. Szkoda, że nie pobiegła w silniejszej serii A, w której dwie pierwsze biegaczki na mecie uzyskały lepsze od niej rezultaty i musiała zadowolić się trzecim miejscem.

Zwycięstwa w swoich kategoriach wiekowych odnieśli 13-letni Patryk Zarzycki z KKL i 11-letni Błażej Juda z Oleśnicy. Pierwszy pchnął kulą 10,76 m, drugi skoczył wzwyż 1,40 m. Drugie miejsce w skoku w dal 11-latek z wynikiem 4,74 m zajęła Laura Wójcik z KKL. Także druga była jej rówieśniczka Amelia Sokół z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski w chodzie na 2000 m z czasem 12.40,55. Igor Bełczew z KKL rzucił piłeczką palantową 40,5 m, zajmując trzecią pozycję wśród 11-latków.

Blisko podium był 15-letni Filip Podolski z KS Athletics Busko-Zdrój, który wygrał serię B na 300 m z bardzo dobrym czasem 36,92 s, który dał mu czwarte miejsce w tej konkurencji. Dużą szansę na medal w biegu na 1000 m 13-latków miał Leon Bagnecki z KKL. Jak nas poinformował trener Krzysztof Januchta, na kilkadziesiąt metrów przed metą przewrócił się jednak po potrąceniu przez jednego z rywali. Dobiegł do mety na dalszym miejscu w czasie 3.10,43.