Gabriela Lipińska i Julia Szydłowska siódme w mistrzostwach Polski

Gabriela Lipińska (fot. A.Kozłowska)

Dwa siódme miejsca zajęły świętokrzyskie juniorki w pierwszym dniu mistrzostw Polski w tej kategorii wieku w Lublinie. Najpierw tę lokatę wywalczyła w skoku w dal Gabriela Lipińska z KKL Kielce, która w trzeciej kolejce uzyskała 5,59 m (z wiatrem 2,1 m/s). Dalej wylądowała w ostatniej szóstej próbie, ale skok był przekroczony. Na 12. miejscu uplasowała się druga juniorka kieleckiego klubu Oliwia Masternak z rekordem życiowym 5,20 m.

W biegu na 3000 m Julia Szydłowska z Żaczka Połaniec długo biegła w czołowej grupie zawodniczek, które później walczyły o medale, jednak na ostatnich kilkuset metrach straciła do nich dystans i minęła metę na siódmym miejscu z czasem 9.55,43.

Julia Zacharz z KKL w eliminacyjnym biegu na 100 m uzyskała czas 12,61 s, lepszy o 0,01 s od rekordu życiowego, ale przy pomocy wiatru 2,5 m/s. Był to 26. wynik eliminacji. Także na 26. pozycji w eliminacjach 800 została sklasyfikowana kolejna juniorka KKL Małgorzata Michalska z dalekim od „życiówki” rezultatem 2.26,89.