Dominik Kotulski poprawił rekord życiowy o kolejne ponad 5 m

Dominik Kotulski (fot. A.Kozłowska)

Coraz lepiej radzi sobie na rzutni dyskiem 15-letni Dominik Kotulski z KKL Kielce. Podczas ogólnopolskiego mityngu w Stalowej Woli zdecydowanie wygrał konkurs młodzików, dwukrotnie poprawiając ustanowioną w lipcu „życiówkę” 50,67 m. Najpierw w pierwszej kolejce rzucił 55,48 m, a w trzeciej jeszcze dalej – równe 56 m. Do rekordu województwa świętokrzyskiego młodzików w rzucie 1-kilogramowym dyskiem , który od dziesięciu lat należy do Aleksandra Czaplarskiego z KKL, brakuje mu jeszcze 1,75 m.

W zawodach startowali też inni lekkoatleci z kieleckiego klubu. Marika Kaczmarek zdecydowanie zwyciężyła w rzucie młotem z wynikiem 60,95 m. Drugie miejsce z dobrym czasem 51,81 s zajęła sztafeta młodziczek, w której pobiegły: Liliana Samczyńska, Julia Marks, Katarzyna Janik i Aleksandra Gołąbek.

W rzucie 5-kilogramowym młotem rekordy życiowe ustanowili 14-latkowie Oliwier Kuta (33,90 m) i Aleksander Śliwa (30,07 m). Kolejną okazję do poprawy swoich wyników będą mieli podczas mistrzostw województwa młodzików, które odbędą się w niedzielę 3 września. Zawody rozpocznie konkurs rzutu młotem o godz. 10.30.