Sukcesy świętokrzyskich biegaczy w Koral Maratonie i półmaratonach

Rafał Czarnecki z Bliżyna zwyciężył w Koral Maratonie rozegranym w ramach 14. Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju. Trasę 42 km 195 m pokonał w 2 godz. 45 min 50 s. Szósta na mecie jego żona Lidia Czarnecka była równocześnie pierwsza wśród kobiet z czasem 3:17.25. Drugie miejsce zajęła reprezentująca także Czarnecki Run Team Barbara Przeworska z Łącznej, która uzyskała 3:18.17.

Lidia Czarnecka (fot. festiwalbiegowy.pl)

Rafał Czarnecki (fot. festiwalbiegowy.pl)

W Półmaratonie śladami św. Kingi nie miał sobie równych Kamil Walczyk z podradomskiego Makowa, reprezentujący STS Skarżysko-Kamienna. Pierwszy minął metę z wynikiem 1:13.50. Wcześniej odniósł jeszcze dwa zwycięstwa na festiwalu w Piwnicznej, wygrywając Sądecką Dychę z czasem 30.35 i nocny bieg na 7 km (22.59). Trzy drugie miejsca zajęła Małgorzata Czarnota z Nadiru Jędrzejów i 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej: na milę (5.18), 7 km (25.00) i 10 km (35.37).

W 12. Półmaratonie Dwóch Mostów w Płocku trzecią lokatę z wynikiem 1:10.41 zajął Tomasz Biskupski z podkieleckiego Sukowa, startujący pod szyldem Zabiegani w Kielcach-Tomato Market. W 12. Damak Tarczyn Półmaratonie na drugiej pozycji wśród kobiet z rezultatem 1:26.40 uplasowała się Anna Pawlikowska z Kielc, reprezentująca Czarnecki Run Team. Czwarta była Wioletta Kierczyńska z Brzezin (gm. Morawica), która uzyskała 1:34.11.

W mistrzostwach Polski w półmaratonie, które rozegrane zostały w Grudziądzu, siódme miejsce wśród meżczyzn z wynikiem 1:13.00 zajął Andrzej Starżyński z LKB Rudnik. Jego klubowy kolega Sylwester Lepiarz wygrał natomiast Bieg Dobroczynności Veritalis Spendor w Wadowicach, pokonując 5-kilometrową trasę w 15 min 1 s.

1 października świętokrzyscy biegacze będą rywalizować o mistrzostwo województwa w biegu ulicznym na 10 km w Kielcach. Rozegrany zostanie w ramach „Kieleckiej Dychy”, a o tytuły mistrzowskie będą mogli walczyć zawodnicy z ważna licencją PZLA. Regulamin biegu dostępny jest na stronie internetowej Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.