Kielecka SP 33 trzecia w krajowym finale czwórboju

Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Kielcach zajęła trzecie miejsce w finale krajowym w czwórboju lekkoatletycznym. W rozegranych w Radomiu zawodach kielczanki zdobyły 1583 punktów, ulegając tylko SP 11 z Tczewa (1734) i SP 31 z Bydgoszczy (1601).

Indywidualnie najlepsze wyniki z reprezentantek SP 33 uzyskały Justyna Adamczyk (druga na 60 m w czasie 8,40 s) i Jowita Pańtak (trzecia w skoku w dal – 4,72 m). Ponadto w skład drużyny wchodziły: Wiktoria Laskowska, Julia Pańtak, Klaudia Kijowska i Wiktoria Kwiecień. Dziewczęta do startu przygotowywały nauczycielki WF Maria Szymańska i Anna Zdziech. To już drugi medal ich podopiecznych w krajowym finale czwórboju. Pierwszy – złoty – dziewczęta z SP 33 zdobyły 15 lat temu podczas zawodów rozegranych w Kielcach. W tamtej drużynie startowała m.in. Kamila Chudzik, która w 2008 roku reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, a w następnym roku na mistrzostwach świata w Berlinie zdobyła brązowy medal w siedmioboju.

W rywalizacji chłopców finału krajowego w Radomiu województwo świętokrzyskie reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Tumlinie, zajmując 15. miejsce z dorobkiem 1137 pkt.