Damian Sator 19. w mistrzostwach świata w biegu górskim

Dwoje świętokrzyskich biegaczy reprezentowało Polskę w 30. Mistrzostwach Świata w Biegach Górskich we włoskiej miejscowości Casette di Massa. W biegu juniorów na 8,4 km Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój zajął 19. miejsce, najwyższe Polaków, z czasem 47 min 52 s. Pierwszy na mecie z dużą przewagą nad rywalami był Philip Kipyeko z Ugandy, który uzyskał 40.51. Bieg ukończyło 70 zawodników. Polscy juniorzy, prócz Damiana Satora także Dawid Laszczowski z LLKS Osowa Sień (był 34. z czasem 49.48) i Stanisław Jaźwiecki z KB Krościenko Wyżne (36. z czasem 50.14), zajęli dziewiąte miejsce w klasyfikacji drużynowej. Zwyciężyli Turcy.
Agnieszka Filipowska z LKB Rudnik startu we Włoszech nie może zaliczyć do udanych. W biegu juniorek na 3,8 km była 37. wśród 43 startujących z czasem 24.22. Mistrzynią świata została Ugandyjka Stella Chesang z rezultatem 19.23. Najlepsza z Polek Magdalena Dias z Floty Gdynia uplasowała się na 15. pozycji (21.58), a na 31. miejscu minęła metę Paulina Pawłowska z Pogoni Siedlce (23.27). Wyniki tych dwóch juniorek zaliczone zostały do klasyfikacji drużynowej, w której Polska zajęła 10. lokatę. Wygrały Niemki.