Damian Sator nie dobiegł do mety na mistrzostwach świata

Nie udał się występ w 41. IAAF Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych w chińskim Guiyang Damianowi Satorowi. Zawodnik Słoneczka Busko-Zdrój nie zdołał ukończyć biegu na 8 km juniorów. Dominowali w nim biegacze afrykańscy, zwyciężył Yasin Maji z Etiopii z czasem 23.42, a kolejne trzy lokaty zajęli Kenijczycy. Drugi reprezentant Polski Patryk Błaszczyk z LKS Jantar Ustka uplasował się na 101. miejscu ze stratą 4 min 17 s do złotego medalisty. Bieg ukończyło 113 zawodników.
Jeśli chodzi o start Damian Satora, był to już drugi z kolei bieg na imprezie mistrzowskiej, w którym nie dotarł do mety. Przed tygodniem wycofał się z powodu kolki z rywalizacji na 6 km juniorów podczas mistrzostw Polski w Iławie.