Złoty medal Damiana Satora na krótkim dystansie

Damian SatorDamian Sator zdobył mistrzostwo Polski juniorów w biegu górskim w stylu anglosaskim na krótkim dystansie. Trasę 4 km o przewyższeniu + – 250 m zawodnik Słoneczka Busko-Zdrój pokonał w 14 min 18 s. Ósmy na mecie w tym biegu był jego kolega klubowy Michał Konieczny w czasie 16.19.
Na 2,5 km juniorek młodszych (przewyższenie +- 150 m) Paulina Witek z Żaczka Połaniec zajęła dziewiątą lokatę. Na 4 km juniorów młodszych (+- 250 m) dziesiąty był Norbert Wojtaszek ze Słoneczka. Także na dziesiątym miejscu ukończyła bieg na 1,5 km młodziczek (+- 80 m) Karolina Niekurzak z Gryfa Rytwiany.
W zawodach rozegranych 11 kwietnia w Ustrzykach Dolnych rywalizowały też – w otwartych mistrzostwach Podkarpacia – dzieci. Dwa razy na drugim stopniu podium stawali reprezentanci LKB Rudnik – Krystian Szlifierz w biegu na 600 m chłopców do lat 11 i Dawid Bilski na 1 km chłopców starszych (12-13 lat).

na zdjęciu: Damian Sator podczas mistrzostw Polski w stylu alpejskim w 2014 roku, w których zdobył złoty medal w biegu juniorów (fot. Słoneczko Busko-Zdrój)