71,27 Kopron i 78,58 Nowickiego w rzucie młotem na mityngu KKL

Rezultaty na światowym poziomie uzyskali miotacze podczas Mityngu 10-lecia KKL – Memoriału Zdzisława Furmanka i Edmunda Sarny. Już w pierwszej konkurencji – rzucie młotem kobiet – Malwina Kopron z AZS Poznań uzyskała świetny wynik 71,27 m, lepszy od minimum PZLA na sierpniowe mistrzostwa świata w Pekinie. To rekord życiowy 21-letniej zawodniczki, dający jej czwarte miejsce w tabeli najlepszych polskich młociarek w historii. „Życiówkę” poprawiła także druga w konkursie Marika Kaczmarek  z Kadeta Rawicz rezultatem 61,77 m, wypełniając minimum PZLA na mistrzostwa Europy juniorów. Niespodziewanie wyprzedziła  zawodniczkę gospodarzy Katarzynę Furmanek, która uzyskała 61,45 m. W jednej z prób młot wyrzucony przez miotaczkę KKL wylądował w granicach 65 m, ale nie zdołała utrzymać się w kole.
Na konkurs rzutu młotem panów nie przyjechał z powodu kontuzji mistrz świata Paweł Fajdek. Godnie zastąpił go Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok, który zwyciężył z bardzo dobrym rezultatem 78,58 m. To minimum na mistrzostwa świata w Pekinie, a także rekord kieleckiego stadionu, lepszy o 10 cm od rezultatu Białorusina Siergieja Ałaja z Memoriału Janusza Kusocińskiego w 1993 roku.
W rzucie dyskiem najlepszy tegoroczny wynik w Polsce – 64,11 m – uzyskał brązowy medalista mistrzostw Europy Robert Urbanek z MKS Aleksandrów Łódzki. W silnie obsadzonym i emocjonującym konkursie pchnięcia kulą zwyciężył młodzieżowy mistrz Europy z 2013 roku Jakub Szyszkowski ze Śląska Wrocław, który ustanowił rekord stadionu rezultatem 19,94 m. Drugie miejsce zajął Mateusz Mikos z Wisły Puławy (19,59), trzecie Michał Haratyk z AZS-AWF Kraków (19,42), a czwarte Krzysztof Brzozowski z MKS-MOS Płomień Sosnowiec (19,35). Startu w Kielcach nie zaliczy do udanych mistrz świata juniorów Konrad Bukowiecki z Gwardii Szczytno. Daleki jest od formy z zimy, kiedy to w halowych mistrzostwach Europy pchnął 20,46 m i zajął szóste miejsce. Na stadionie przy ul. Leszka Drogosza zajął taką samą lokatę z wynikiem 18,87 m. Prócz wymienionych wyżej kulomiotów wyprzedził go jeszcze Rafał Kownatke z LKS Ziemia Pucka, który miał 18,98 m.
Z rezultatów w pozostałych konkurencjach na uwagę zasługuje 7,67 m w skoku w dal Krzysztofa Tomasiaka z MKS-MOS Płomień Sosnowiec. Bieg na 3000 m poświęcony pamięci Szymona Garyckiego, tragicznie zmarłego w ubiegłym roku trenera KKL, zdecydowanie wygrał reprezentujący Wisłę Puławy Andrij Starzyński z Ukrainy w czasie 8.27,16. Wyróżnili się także niespełna 14-letni tyczkarze KKL – Katarzyna Białogońska pokonała wysokość 3,20 m, a Jan Działowski równe 4 m.