Złote medale Katarzyny Furmanek i Mateusza Borkowskiego

mpj2015-2Dwa złote medale zdobyli świętokrzyscy lekkoatleci w drugim dniu mistrzostw Polski juniorów w Białej Podlaskiej. Najpierw na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Borkowski z LKB Rudnik, który nie dał rywalom żadnych szans w biegu na 800 m. Wygrał w czasie 1.48,97, wyprzedzając drugiego na mecie Jakuba Bałdykę z RKS Łódź o 2,21 s.
Potem również zdecydowane zwycięstwo odniosła Katarzyna Furmanek w rzucie młotem. Juniorka KKL Kielce złoty medal przypieczętowała rekordem życiowym i województwa 64,83 m, lepszym o 26 cm od swojego rezultatu z 14 czerwca. Od srebrnej medalistki Mariki Kaczmarek z Kadeta Rawicz rzuciła dalej o 2,93 m.
Dobrze wypadli również inni juniorzy KKL. Karolina Młodawska, która do tej pory startowała głównie w biegach sprinterskich i przez płotki, zajęła wysoką szóstą pozycję w skoku w dal. Rezultatem 5,56 m poprawiła swój rekord życiowy o blisko pół metra. Wartościową „życiówkę” ustanowił też Wiktor Woś, który wygrał finał B (o miejsca 9-16.) biegu na 400 m przez płotki z czasem 54,37 s. Młodawska przebiegła ponadto najszybciej w karierze 200 m, ale wynik 25,88 s był dopiero 23. w eliminacjach tej konkurencji.
W ostatnim dniu rywalizacji juniorów w Białej Podlaskiej wystąpią m.in. juniorki KKL Anna Dąbrowska i Katarzyna Furmanek w finale rzutu dyskiem. W eliminacjach uzyskały odpowiednio czwarty i piąty wynik – 40,22 i 39,79 m.