Wygrana Katarzyny Furmanek, „życiówka” Wiktorii Dziewięckiej w Radomiu

Katarzyna Furmanek wygrała rzut dyskiem podczas V Otwartych Mistrzostw Radomia. Zawodniczka KKL Kielce w najlepszej próbie uzyskała rezultat 41,73 m, wyprzedzając klubową koleżankę Annę Dąbrowską, która miała 41,10 m.

Na największe brawa z grupy zawodników KKL startujących w radomskich zawodach zasłużyła jednak juniorka Wiktoria Dziewięcka. Nie zdołała wprawdzie wywalczyć miejsca na podium w biegu na 800, ale czasem 2.17,54 poprawiła o 2,38 s rekord życiowy. Wynik ten dał jej czwartą lokatę.

Wiktoria Dziewięcka

Anna Dąbrowska i Katarzyna Furmanek

Swój najlepszy tegoroczny rezultat w biegu na 400 m przez płotki – 55,08 s – uzyskał młodzieżowiec KKL Wiktor Woś. Był to ósmy rezultat w tej silnie obsadzonej konkurencji. Trzecią lokatę w biegu  na 200 m zajął kolejny reprezentant kieleckiego klubu junior Michał Stępień z czasem 23,09 s.

Startująca dopiero drugi raz w trójskoku juniorka młodsza KKL Klaudia Manterys po raz pierwszy przekroczyła granicę 10 m – o 3 cm.