Rekordowe biegi 14-letniej płotkarki z Sandomierza

LogoKrakwŚwietnie spisała się Karolina Paluch z MUKS Wisły Junior Sandomierz w mityngu „I ty możesz zostać mistrzem” Małopolskiego Związku Lekkiej Atletyki w Krakowie. 14-letnia zawodniczka wygrała bieg na 80 m przez płotki z wynikiem 12,30 s i uzyskała drugi czas na 200 m przez płotki – 30,62 s. To rekordy województwa młodziczek w tych konkurencjach!

W 5-boju młodziczek zwyciężyła druga 14-latka Wisły Junior Wiktoria Gromada z rezultatem 2804 pkt. Piąte miejsce zajęła jej starsza o rok siostra Karolina Gromada z dorobkiem 2169 pkt.

Drugie miejsce w biegu młodzików na 300 m zajął 14-letni Jakub Sobura-Durma z KKL Kielce, który pokonał ten dystans w 38,99 s. Jego rok starszy kolega klubowy Adam Masaczyński był siódmy w biegu na 800 m z czasem 2.01,82.

Dwa rekordy życiowe w Krakowie ustanowił młodzieżowiec KKL Wiktor Woś w biegach na 100 i 200 m. Na tym drugim dystansie był najlepszy z wynikiem 22,44 s, a na pierwszym miał trzeci czas 11,27 s.