Reprezentuje LKB Rudnik, bije rekordy we Włoszech

Katarzyna Kuźmińska (www.domtel-sport.pl)

Katarzyna Kuźmińska (www.domtel-sport.pl)

Dwa wyniki lepsze od rekordu województwa kobiet w maratonie uzyskała w tym roku Katarzyna Kuźmińska, reprezentująca Ludowy Klub Biegacza w Rudniku. 1 maja we włoskim miasteczku Sannthia przebiegła 42 km 195 m w 3 godz. 38 s, a 2 października w Turynie w 3:05.46. Rekord ustanowiony 10 lat temu w Krakowie przez Justynę Wnuk-Wilson, byłą zawodniczkę Budowlanych Kielce mieszkającą obecnie w USA, wynosił 3:06.11. Nowa rekordzistka pochodzi z Warszawy, od kilku lat mieszka we Włoszech, a od maja ubiegłego roku jest oficjalnie zawodniczką LKB Rudnik z wymaganą przez PZLA licencją.
– Poznaliśmy się na mistrzostwach świata w biegach górskich we Włoszech. Wstąpiła do naszego klubu, ponieważ chciała reprezentować Polskę w takich zawodach – mówi Sylwester Dudek, prezes i trener LKB.
W ubiegłorocznych mistrzostwach świata w długodystansowym biegu górskim w Szwajcarii Kuźmińska zajęła 22. miejsce.
Urodzona w 1976 roku biegaczka z powodzeniem startuje także w biegach ulicznych. Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej Włoskiej Federacji Lekkoatletycznej wynika, że maraton najszybciej przebiegła w 2014 roku w Turynie, uzyskując czas 2:58.03. 3 kwietnia br. w Saluzzo uzyskała swój najlepszy rezultat w półmaratonie – 1:25.35.