Dwa piąte miejsca dla KKL w drugim dniu młodzieżowych MP

SUWALKI2017Bardzo dobrze wypadł Wiktor Woś w drugim dniu młodzieżowych mistrzostw Polski w Suwałkach. Reprezentant KKL Kielce zajął piąte miejsce w biegu na 400 m przez płotki z czasem 53,99 s. To rekord życiowy podopiecznego trenera Krzysztofa Jóźwika, lepszy od poprzedniego o 0,24 s. Do miejsca na podium zabrakło nieco ponad pół sekundy.

Także punktowane piąte miejsce zajęła w rzucie dyskiem Katarzyna Furmanek, choć uzyskała rezultat 41,20 m o ponad 4 m słabszy od swojego rekordu życiowego z ubiegłego roku. Szósta w konkursie dyskobolek z wynikiem 40,25 m  była Anna Dąbrowska z AZS UMCS Lublin, która do ubiegłego roku reprezentowała KKL.

Młodzieżowym mistrzem Polski na 800 m został wychowanek LKB Rudnik Mateusz Borkowski, który obecnie reprezentuje RKS Łódź. Do zwycięstwa w rozgrywanym w wolnym tempie biegu wystarczył mu czas 1.54,70. Siódme miejsce z rezultatem 1.56,64 zajął Szymon Dobaj z Wawelu Kraków, były zawodnik KKL.