Kielecka biegaczka piąta w Paryżu, ale do Tokio było za daleko. Rok 1964

 

Henryka Jóźwik

Henryka Jóźwik

5 kwietnia 1964 roku Henryka Jóźwik zajęła piąte miejsce w silnie obsadzonym Crossie l’Humanite w Paryżu. Zawodniczka Budowlanych Kielce przebiegła 2-kilometrową trasę w 7 min 5 s. Do zwyciężczyni Gurewicz z ZSRR straciła 20 s. Wyprzedziły ją jeszcze dwie biegaczki radzieckie i druga reprezentantka Polski Maria Mróz.

Był to największy międzynarodowy sukces w dotychczasowej historii lekkiej atletyki Kielecczyzny i stanowił dobry prognostyk przed sezonem olimpijskim. Niestety, wkrótce biegaczka z Kielc miała problemy zdrowotne i z tego powodu nie mogła wystartować w przełajowych mistrzostwach Polski.

Na początku roku narzekała też na fatalne warunki mieszkaniowe, które przeszkadzały jej w przygotowaniach do sezonu. Na łamach „Słowa Ludu” objęta przygotowaniami do igrzysk w Tokio zawodniczka zasugerowała, że jeśli nic się nie zmieni, to może opuścić Kielce.

Przygotowaniami do olimpiady objęty był również młociarz Józef Glibowski z KSZO Ostrowiec. W styczniu po powrocie z obozu kadry pochwalił się w „SL”, że podczas sprawdzianów udało mu się wyprzedzić nawet najlepszego wówczas w Polsce specjalistę rzutu młotem Olgierda Ciepłego z Zawiszy Bydgoszcz. „Jestem więc dobrej myśli przed nowym sezonem. Kłopotów jednak mi nie brak. Jestem jedynym żywicielem rodziny, pracuję i uczę się. Właśnie w tym roku robię maturę” – mówił.

Maturę w technikum mechaniczno-hutniczym młociarz KSZO zdał, ale nie zdołał się zbliżyć do wyniku 63,41 m uzyskanego na koniec poprzedniego sezonu, ani razu nie przekroczył granicy 60 m, a reprezentanci Polski na igrzyska Ciepły, Tadeusz Rut i Zdzisław Smoliński (obaj z Legii Warszawa) rzucali w granicach 66-67 m.

Józef Glibowski z koleżanką klubową z KSZO Ostrowiec Sabiną Nowak

Także Henryka Jóźwik nie zdołała w sezonie letnim poprawić rekordu życiowego 2.10,0 na 800 m, a do zakwalifikowania się na igrzyska należało pobiec kilka sekund szybciej. Biegaczka Budowlanych Kielce i tak jednak była zdecydowanie najlepszą lekkoatletką województwa kieleckiego w 1964 roku. Czterokrotnie reprezentowała biało-czerwone barwy w meczach międzypaństwowych w biegu na 800 m. W zwycięskim meczu Polek z Holenderkami w Bredzie uzyskała czas 2.10,7, w także zwycięskim pojedynku kobiecej reprezentacji z Wielką Brytanią w Londynie miała 2.20,0, a w przegranych spotkaniach z NRF w hali w Stuttgarcie 2.17,1 i na stadionie w Łodzi 2.12,7. We wszystkich tych biegach zajmowała, niestety, ostatnie czwarte miejsca.

W lipcu na rozgrywanych w Warszawie mistrzostwach Polski w ramach III Ogólnopolskiej Spartakiady Henryka Jóźwik zajęła drugie miejsce na 800 m z wynikiem 2.10,4. Był to bardzo zacięty bieg, zwyciężczyni Danuta Sobieska z Gwardii Olsztyn uzyskała 2.10,2, a trzecia Maria Mróz z Budowlanych Bydgoszcz miała taki sam czas jak kielczanka.

W rzucie młotem Glibowski był siódmy z rezultatem 59,87 m. Na dziewiątym miejscu uplasował się Karol Ćwieluch z Granatu Skarżysko, który skoczył wzwyż 1,90 m, a lokatę niżej jego klubowy kolega Franciszek Drewniany w biegu na 400 m przez płotki z rekordem okręgu 53,9 s. W klasyfikacji drużynowej mistrzostw Kielce uplasowały się na przedostatniej 20. pozycji, wyprzedzając tylko Kraków województwo (bez miasta Krakowa). Tę porażkę tłumaczono tym, że do Warszawy wysłano tylko zawodników posiadających wymagane do startu minima, a inne okręgi tego nie przestrzegały. Do punktacji liczył się natomiast każdy wynik i liczniejsze reprezentacje były w korzystniejszej sytuacji.

Lekkoatleci Granatu na obozie w Spale. Od lewej Zbigniew Parszewski, Karol Ćwieluch i Konstanty Kasprzycki, na ich plecach NN Apolonia Winiarska i Bogdan Borys, z tyłu Grzegorz Mirkowski i Gustaw Podlewski

Wieloboiści o miano najlepszych w naszym kraju rywalizowali na początku września w Łodzi. Siódme miejsce w 10-boju zajął Kazimierz Fronk z Granatu z wynikiem 4.847 pkt.

W przełajowych mistrzostwach Polski 26 kwietnia w Zielonej Górze najlepiej wypadła Zofia Kuśmierczyk-Kaliszczuk z Granatu, która w biegu na 1,2 km seniorek uplasowała się na siódmym miejscu. Ósmy na 2 km młodzieżowców (20-21 lat) był Jan Głogowski z Czarnych Radom.

Juniorzy swoje mistrzostwa Polski mieli w lipcu w Lublinie. Miłą niespodziankę sprawiła 17-letnia Krystyna Łukasik z KSZO, która wywalczyła drugą lokatę na 600 m z czasem 1.36,0. Czwarte miejsca zajęli biegacze Lech Chyła z Radomiaka na 800 m (1.57,6) i Janusz Kaus z Budowlanych Kielce na 1500 m (4.05,2). Zbigniew Parszewski był piąty w pchnięciu kulą (6 kg) z rezultatem 15,30 m.

Krystyna Łukasik okazała się rewelacją sezonu. 400 m przebiegła w 58,0 s, zaledwie 0,1 s wolniej od rekordu Polski juniorek. Na 800 m uzyskała 2.14,6, do rekordowego wyniku brakowało 0,2 s. Lech Chyła natomiast wystąpił w reprezentacji juniorów w sierpniowym trójmeczu z Francją i Włochami w Olsztynie. Pobiegł w sztafecie 4×400 m, która zajęła trzecią pozycję z rezultatem 3.20,9.

Jerzy Przyborowski należał do czołowych zawodników Budowlanych Kielce w 1964 roku

Jeśli chodzi o rywalizację drużynową, to największym sukcesem Królowej Sportu Kielecczyzny w 1964 roku był awans Budowlanych do II ligi. Zespół z Kielc w maju przegrał niewielką różnicą zawody ligi okręgowej z Granatem w Skarżysku, ale został zakwalifikowany do dalszej rywalizacji. Pod koniec czerwca w kolejnym etapie walki o II ligę wygrał zawody w Opolu, wyprzedzając miejscową Odrę, Górnika Brzeszcze i Włókniarza Sosnowiec. Natomiast Granat startował w Lublinie, gdzie zajął drugie miejsce za gospodarzami ze Startu i nie zakwalifikował się do finałowej rundy.

Decydujące o awansie do II ligi zawody rozegrano 19-20 września w Kielcach. Zwyciężył lubelski Start, Budowlani zajęli drugie miejsce, wyprzedzając Widzew Łódź, AZS Toruń, AZS Gdańsk i Iskrę Białogard.

Mieczysław Łazowski w 1964 roku wzmocnił Budowlanych jako zawodnik, później wiele lat był trenerem w klubie

Jak podkreślił w sprawozdaniu klubu za 1964 rok Mieczysław Kaleta, na ten nieoczekiwany sukces złożyły się „pełna mobilizacja zespołu, ambitna i ofiarna walka wszystkich zawodników”. Budowlani pozyskali też trzech czołowych biegaczy w okręgu – Janusza Kausa z Pińczowa oraz Franciszka Krakowiaka i Andrzeja Suskiewicza z Końskich. Natomiast z Hutnika Nowa Huta do kieleckiego klubu przeszedł też płotkarz Mieczysław Łazowski.

Reprezentacja okręgu kieleckiego seniorów rozegrała 20-21 czerwca trójmecz z Białymskokiem i Lublinem. Zawody w tym ostatnim mieście zakończyły się zwycięstwem Białegostoku (208 pkt), przed Lublinem (195) i Kielcami (186). Wśród mężczyzn zwyciężył Lublin, przed Białymstokiem i Kielcami, a kobiet Białyskok, przed Kielcami i Lublinem. Juniorzy Kielecczyzny 26-27 września w Skarżysku pokonali zdecydowanie rówieśników z Lubelszczyzny 176,5:127,5.

Jeśli chodzi o mistrzostwa okręgu, to biegacze na przełaj rywalizowali 12 kwietnia w Lipinach (ówczesny powiat opoczyński). Seniorzy o tytuły najlepszych walczyli w ramach Spartakiady Ziemi Kieleckiej 13-14 czerwca w Skarżysku, juniorzy 27-28 czerwca w Radomiu, a młodzicy 12 września w Skarżysku. Mistrzostwa w wielobojach rozgrywano 30-31 maja w Skarżysku (seniorzy) oraz 10-11 października w Ostrowcu (juniorzy i młodzicy).

Jeśli chodzi o rangę zawodów, to najpoważniejsze w 1964 roku w okręgu były drużynowe mistrzostwa CRZZ 3-4 października w Kielcach z udziałem lekkoatletów z klubów związkowych z 13 województw. Zwyciężył Wrocław, przed Poznaniem i Łodzią, a Kielce zajęły wysokie szóste miejsce. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskał Tadeusz Jaworski z Energetyka Poznań, bijąc rekord Polski juniorów na 100 m czasem 10,4 s.

„Żałować trzeba, że na stadionie w Kielcach nie było nikogo z organizatorów imprez lekkoatletycznych w Warszawie. Zobaczyliby wtedy, jak się takie zawody organizuje. Program realizowany prawie co do sekundy, wszystkie płotki na bieżni, starter strzela tyle ile trzeba, a nie ile lubi. Wielkie brawa należą się działaczom kieleckich Budowlanych, którzy imprezę organizowali. Z powodzeniem można im powierzyć organizację jekiejś imprezy międzynarodowej” – komplementował gospodarzy „Głos Pracy”.

Po raz trzeci zawody z udziałem czołowych polskich lekkoatletów zorganizowano 5 września w Radomiu. Znów przyjechał na nie Janusz Sidło, dwukrotny mistrz Europy i wicemistrz olimpijski z Melbourne, rzucając oszczepem 78,62 m. Wicemistrzyni olimpijska z Rzymu Jarosława Bieda skoczyła wzwyż 1,65 m. Lekkoatleci rywalizowali na stadionie Radomiaka, na którym stan urządzeń pozostawiał wiele do życzenia, m.in. oszczepnicy rzucali z trawiastego rozbiegu. „Słowo Ludu” skomentowało, że Radom ma pięć sekcji lekkoatletycznych, a nie posiada ani jednego obiektu z prawdziwego zdarzenia.

Czołowi lekkoatleci Ostrowca w 1964 roku, od lewej Jan Sadkowski, Lidia Rogowska i Władysław Solonek

Czołowi lekkoatleci Ostrowca w 1964 roku, od lewej Jan Sadkowski, Lidia Rogowska i Władysław Solonek

W 1964 roku mieliśmy też pierwsze zawody halowe, a właściwie salowe, z liczącym się w kraju wynikiem. 1 marca w sali gimnastycznej przy Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach Karol Ćwieluch, który po zakończeniu służby wojskowej i startach w Wawelu Kraków wrócił do Granatu, skoczył wzwyż 1,95 m. Był to rezultat o 9 cm lepszy od rekordu okręgu. Podczas tych samych zawodów Izabela Szlezyngier z Granatu wyrównała okręgowy rekord kobiet wynikiem 1,45 m.

W sezonie letnim Ćwieluch skoczył 1,97, a Szlezyngier 1,47 m. Rekordy okręgu poprawiali również: Henryka Jóźwik (400 i 500 m), Krystyna Łukasik (400 m), Jan Głogowski (3000 m), Franciszek Drewniany (400 m ppł) i Bogdan Borys (tyczka) z Granatu oraz Longin Reszelewski z Wąglanki Opoczno. Rekord na 200 m wyrównał Adam Salwerowicz, który po służbie wojskowej i reprezentowaniu Orląt Dęblin wrócił do Staru Starachowice, a najlepszy po wojnie rezultat na 400 m uzyskał Marian Miękus z Radomiaka.

W tabelach stu najlepszych na świecie, podobnie jak w 1963 roku, znaleźli się Henryka Jóźwik i Józef Glibowski. Czas 2.10,4 dał biegaczce Budowlanych 66. miejsce, natomiast młociarz KSZO z rezultatem 59,87 m uplasował się na 95. pozycji.

Obydwoje reprezentowali Kielecczyznę także w pierwszych dziesiątkach krajowych. Jóźwik była trzecia w swej koronnej konkurencji, a Glibowski ósmy. Dziesiątą lokatę na 800 m zajęła Krystyna Łukasik, a ponadto była 12. na 400 m. Jóźwik na dystansie jednego okrążenia uplasowała się na 17. miejscu. W drugiej dziesiątce znaleźli się również lekkoatleci Granatu: Zofia Kuśmierczyk-Kaliszczuk (800 m), Karol Ćwieluch (17. wzwyż) i Franciszek Drewniany (20. na 400 m ppł).

W trzeciej dziesiątce najlepszych w Polsce byli Lucyna Charkiewicz z Budowlanych (dysk), Bogdan Winiarski (dysk) i Kazimierz Fronk (10-bój) z Granatu. W czwartej uplasowali się Mieczysław Łazowski (110 m ppł), Marian Miękus (400 m ppł), Longin Reszelewski (oszczep) i Bogdan Borys (tyczka i 10-bój), a w piątej Kuśmierczyk-Kaliszczuk (400 m i 5-bój), Charkiewicz (kula), Apolonia Winiarska z Granatu (5-bój), Lech Miller i Adam Łebek (10 000 m) oraz Franciszek Krakowiak (3000 m prz).

Tabela najlepszych lekkoatletów Kielecczyzny w 1964 roku
K o b i e t y
60 m (młodziczka)
8,4 Halina SPUREK 49 Budowlani Kielce 26.05 Kielce
100 m
12,9 Maria URBAŃSKA 45 Czarni Radom 17.05 Radom
12,9 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce 10.10 Kielce
13,0 Krystyna SMAGAŁA 46 Budowlani Kielce 11.05 Kielce
13,0 Lidia ROGOWSKA 48 MKS Ostrowiec
13,1 Krystyna ŁUKASIK 47 KSZO Ostrowiec 25.10 Ostrowiec
13,2 Elżbieta STRADOWSKA 44 Budowlani Kielce 2.05 Kielce
13,2 Teresa ZASUCHA 46 LZS Łysica Kielce 2.08 Skarżysko
13,2 Danuta BANASIAK 45 Czarni Radom
13,3 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 1.05 Skarżysko
13,3 Krystyna MICIGOLSKA 49 Budowlani Kielce 11.05 Kielce
13,3 Elżbieta MICHALSKA 48 Pronit Pionki 2.08 Skarżysko
13,3 Halina SPUREK 49 Budowlani Kielce 20.09 Kielce
200 m
26,6 Krystyna ŁUKASIK 47 KSZO Ostrowiec 24.10 Ostrowiec
27,0 Zofia KUŚMIERCZYK-KALISZCZUK 42 Granat Skarżysko 11.07 Mielec
27,0 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce 10.10 Kielce
27,2 Maria URBAŃSKA 45 Czarni Radom 7.06 Ostrowiec
27,2 Krystyna SMAGAŁA 46 Budowlani Kielce 28.06 Opole
27,4 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 31.05 Skarżysko
27,8 Zofia GRABOWSKA 46 LZS Kazimierza Wielka 18.06 Kazimierza W.
27,9 Elżbieta MICHALSKA 48 Pronit Pionki
28,2 Halina PRUCNAL 45 KSZO Ostrowiec 7.06 Ostrowiec
28,2 Elżbieta STRADOWSKA 44 Budowlani Kielce 28.06 Opole
28,2 Danuta BANASIAK 45 Czarni Radom
300 m
42,2 Krystyna ŁUKASIK 47 KSZO Ostrowiec 27.06 Radom
43,0 Zofia KUŚMIERCZYK-KALISZCZUK 42 Granat Skarżysko 6.07 Mielec
45,2 Krystyna PĘDZISZEWSKA 49 MKS Ostrowiec 20.06 Ostrowiec
45,7 Wiesława SOKOŁOWSKA 49 Broń Radom 12.09 Skarżysko
46,5 Marta SZMIDT 49 Broń Radom 6.08 Skarżysko
400 m
58,0 Krystyna ŁUKASIK 47 KSZO Ostrowiec 27.08 Sopot
58,4 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce 5.09 Szczecin
60,7 Zofia KUŚMIERCZYK-KALISZCZUK 42 Granat Skarżysko 13.06 Skarżysko
63,5 Teresa MALEC 43 LZS Radomka Radom 7.06 Radom
63,6 Danuta BANASIAK 45 Czarni Radom 5.09 Radom
65,0 Zofia KRÓTKOPAD 44 Granat Skarżysko 23.05 Skarżysko
65,8 Krystyna SKORUS 45 Budowlani Kielce 2.05 Kielce
66,6 Halina PRUCNAL 45 KSZO Ostrowiec 19.09 Radom
67,0 Wiesława SOKOŁOWSKA 49 Broń Radom
67,1 Krystyna ŻYTKOWSKA 47 Broń Radom
500 m
1.16,2 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce 9.09 Spała
1.20,4 Krystyna ŁUKASIK 47 KSZO Ostrowiec 7.05 Ostrowiec
1.23,1 Teresa MALEC 43 LZS Radomka Radom 4.10 Radom
1.23,2 Maria KAPRAL 47 LZS Łysica Kielce 4.07 Tomaszów M.
1.27,9 Danuta PLASKOTA 48 LZS Radomka Radom 4.10 Radom
1.28,4 Zofia GRABOWSKA 46 LZS Kazimierza Wielka 10.05 Krzelów
1.28,4 Krystyna PĘDZISZEWSKA 49 MKS Ostrowiec
1.28,6 Danuta PLASKOTA 48 LZS Radomka Radom 27.09 Przysucha
1.29,3 Maryla GRZESIK 47 MKS Ostrowiec
1.30,0 Mirosława WILK 48 LZS Radomka Radom 10.05 Krzelów
600 m
1.36,0 Krystyna ŁUKASIK 47 KSZO Ostrowiec 24.07 Lublin
1.46,5 Wiesława SOKOŁOWSKA 49 Broń Radom 26.09 Skarżysko
800 m
2.10,4 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce 19.07 Warszawa
2.14,6 Krystyna ŁUKASIK 47 KSZO Ostrowiec 4.10 Kielce
2.19,8 Zofia KUŚMIERCZYK-KALISZCZUK 42 Granat Skarżysko 17.07 Warszawa
2.26,1 Teresa MALEC 43 LZS Radomka Radom 18.10 Olsztyn
2.31,4 Barbara KUBICKA 43 Budowlani Kielce 28.06 Opole
2.33,2 Sabina NOWAK 43 KSZO Ostrowiec 6.06 Ostrowiec
2.35,0 Zofia KRÓTKOPAD 44 Granat Skarżysko 28.06 Lublin
2.38,3 Danuta BANASIAK 45 Czarni Radom
2.40,0 Krystyna GRADKIEWICZ Czarni Radom
2.42,7 Krystyna KRZESIŃSKA 45 Broń Radom
80 m ppł
12,0 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce 24.08 Kielce
12,3 Krystyna SMAGAŁA 46 Budowlani Kielce 20.09 Kielce
12,4 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 20.06 Lublin
12,5 Danuta BANASIAK 45 Czarni Radom 6.08 Skarżysko
12,6 Stanisława STĘPNIEWSKA 45 LZS Łysica Kielce 20.06 Lublin
12,6 Wanda MAJ 47 Czarni Radom 6.08 Skarżysko
12,7 Krystyna ŁUKASIK 47 KSZO Ostrowiec 6.08 Skarżysko
12,8 Zofia KUŚMIERCZYK-KALISZCZUK 42 Granat Skarżysko 30.07 Skarżysko
13,0 Elżbieta STRADOWSKA 44 Budowlani Kielce 1.05 Kielce
13,2 Ewa SZYMAŃSKA 47 LZS Radomka Radom 20.09 Pionki
4×100 m
53,0 CZARNI Radom (seniorki) 18.10 Skarżysko
53,3 GRANAT Skarżysko-Kamienna (seniorki) 18.10 Skarżysko
(J. KOSMAL, 46 – I. SZLEZYNGIER, 47 – Z. KALISZCZUK, 42 – A. WINIARSKA, 36)
53,4 BUDOWLANI Kielce (seniorki) 7.06 Ostrowiec
53,8 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (seniorki) 13.06 Skarżysko
(W. CYMERYS, 46 – K. ŁUKASIK, 47 – H. PRUCNAL, 45 – M. DUNALEWICZ, 48)
54,4 MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski (juniorki)
54,5 LZS ŁYSICA Kielce (juniorki)
54,8 LZS WĄGLANKA Opoczno (seniorki)
55,4 PRONIT Pionki (młodziczki)
55,5 MKS Pionki (juniorki)
55,7 MKS ŻAK Kielce (juniorki)
sztafety łączone
51,7 KIELECKIE (reprezentacja okręgu seniorek) 18.07 Warszawa
51,9 KIELECKIE (reprezentacja okręgu seniorek) 21.06 Lublin
52,2 KIELECKIE (reprezentacja okręgu juniorek) 26.09 Skarżysko
wzwyż
1,47 Izabela SZLEZYNGIER 48 Granat Skarżysko 13.06 Skarżysko
1,44 Stanisława STĘPNIEWSKA 45 LZS Łysica Kielce 13.06 Skarżysko
1,42 Danuta BANASIAK 45 Czarni Radom
1,42 Elżbieta GOLISZ 47 Pronit Pionki 27.06 Radom
1,42 Teresa KORUBA 46 LZS Łysica Kielce 4.10 Kazimierza W.
1,40 Jadwiga KOSMAL 46 Granat Skarżysko 27.06 Lublin
1,40 Elżbieta NAWROCKA 48 LZS Łysica Kielce 27.09 Tarnobrzeg
1,40 JAKUBIEC 49 Kozienice 27.09 Kozienice
1,40 Elżbieta CECHERZ 46 MKS Żak Kielce
1,37 Elżbieta AUGUSTYNIAK 48 Budowlani Kielce 8.07 Kielce
1,37 Ewa SOKOŁOWSKA 49 MKS Żak Kielce
1,37 Wanda MAJ 47 Czarni Radom
w dal
5,07 Stanisława STĘPNIEWSKA 45 LZS Łysica Kielce 6.07 Mielec
5,00 Jolanta NICIŃSKA 50 Budowlani Kielce 11.07 Kielce
5,00 Elżbieta GOLISZ 47 Pronit Pionki 2.08 Skarżysko
5,00 Teresa KORUBA 46 LZS Łysica Kielce 6.08 Skarżysko
4,95 Teresa ZASUCHA 46 LZS Łysica Kielce 21.06 Radom
4,95 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 6.08 Skarżysko
4,93 Zofia KUŚMIERCZYK-KALISZCZUK 42 Granat Skarżysko 6.08 Skarżysko
4,92 Wiesława CYMERYS 46 KSZO Ostrowiec 6.06 Ostrowiec
4,91 Barbara BRZEZIŃSKA 48 LZS Wąglanka Opoczno 21.06 Radom
4,91 Jadwiga KOSMAL 46 Granat Skarżysko 28.06 Lublin
kula
11,65 Lucyna CHARKIEWICZ 44 Budowlani Kielce 22.07 Kielce
10,98 Wanda RZEPECKA 45 LZS Ponidzie 27.09 Tarnobrzeg
10,80 Lidia INTEREWICZ 40 Radomiak Radom 14.06 Skarżysko
10,36 Danuta FULARA 42 KSZO Ostrowiec 20.09 Radom
10,23 Teresa KORUBA 46 LZS Łysica Kielce 6.08 Skarżysko
10,01 Stefania SZYSZKA-FURMANEK 44 LZS Łysica Kielce 23.05 Skarżysko
9,78 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 30.05 Skarżysko
9,75 Janina OSOWSKA 46 KSZO Ostrowiec 14.06 Skarżysko
9,70 Maria GRZEGOLEC 47 LZS Ponidzie 24.05 Sandomierz
9,70 Wanda MAJ 47 Czarni Radom
dysk
39,70 Lucyna CHARKIEWICZ 44 Budowlani Kielce 13.08 Kielce
37,26 Danuta FULARA 42 KSZO Ostrowiec 24.10 Ostrowiec
33,79 Mieczysława PAJĄK 46 KSZO Ostrowiec 16.07 Ostrowiec
31,85 Janina OSOWSKA 46 KSZO Ostrowiec 6.06 Ostrowiec
31,53 Henryka MATRACKA 43 KSZO Ostrowiec 14.06 Skarżysko
31,22 Lidia INTEREWICZ 40 Radomiak Radom 24.05 Radom
31,06 Barbara KUBICKA 43 Budowlani Kielce 27.06 Opole
30,19 Danuta WOŹNIAK LZS Radomka Radom 17.05 Radom
29,94 Stefania SZYSZKA-FURMANEK 44 LZS Łysica Kielce 17.05 Skarżysko
29,90 Wanda RZEPECKA 45 LZS Ponidzie 24.05 Sandomierz
oszczep
37,72 Pelagia SOBOŃ 44 LZS Łysica Kielce 1.05 Kielce
36,73 Anna PAWLAK 46 Czarni Radom 3.07 Gdynia
35,83 Janina PISKOWSKA 46 LZS Radomka Radom 17.10 Lipiny
35,68 Teresa JAGIELSKA 44 LZS Wąglanka Opoczno 23.05 Skarżysko
34,95 Dorota SKOWROŃSKA 46 LZS Radomka Radom 10.05 Krzelów
34,32 Maria MATRACKA 45 LZS Radomka Radom 20.06 Lublin
33,91 Janina ŁAKOMIEC 43 Budowlani Kielce 20.08 Kielce
32,40 Wiesława BOCHACZ 41 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
32,10 Elżbieta CECHERZ 46 MKS Żak Kielce
32,04 Stanisława STĘPNIEWSKA 45 LZS Łysica Kielce 17.05 Skarżysko
5-bój (80 m ppł – kula – wzwyż – w dal – 200 m)
3.528 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 31.05 Skarżysko
(12,7 – 9,78 – 1,29 – 4,87 – 27,4)
3.436 Zofia KUŚMIERCZYK-KALISZCZUK 42 Granat Skarżysko 11.10 Ostrowiec
(13,2 – 9,16 – 1,35 – 4,78 – 27,9)
3.373 Stanisława STĘPNIEWSKA 45 LZS Łysica Kielce 28.09 Tarnobrzeg
(12,8 – 7,79 – 1,40 – 4,65 – 28,3)
3.258 Danuta BANASIAK 45 Czarni Radom 31.05 Skarżysko
(13,1 – 8,24 – 1,36 – 4,42 – 28,4)
3.246 Teresa KORUBA 46 LZS Łysica Kielce 28.09 Tarnobrzeg
(14,5 – 9,97 – 1,40 – 4,43 – 29,1)
3.007 Wanda MAJ 47 Czarni Radom 31.05 Skarżysko
(13,6 – 8,29 – 1,33 – 4,36 – 30,6)
2.927 Krystyna SMAGAŁA 46 Budowlani Kielce 11.10 Ostrowiec
(12,9 – 7,55 – 1,15 – 4,18 – 27,7)
2.907 Ewa SZYMAŃSKA 47 LZS Radomka Radom 28.09 Tarnobrzeg
(14,0 – 8,78 – 1,25 – 4,25 – 30,0)
2.705 Elżbieta CECHERZ 46 MKS Żak Kielce
2.574 Elżbieta NAWROCKA 48 LZS Radomka Radom
4-bój (młodziczka, 100 m – kula – 80 m ppł – wzwyż)
244 Izabela SZLEZYNGIER 47 Granat Skarżysko 11.10 Ostrowiec
(13,4 – 8,30 – 13,9 – 1,35)
Wyniki uzyskane w hali (sali)
20 m
3,3 Halina SPUREK 49 Budowlani Kielce 1.03 Kielce
3,4 Krystyna SMAGAŁA 46 Budowlani Kielce 1.03 Kielce
3,4 Elżbieta STRADOWSKA 44 Budowlani Kielce 1.03 Kielce
3,4 Zofia KUŚMIERCZYK-KALISZCZUK 42 Granat Skarżysko 1.03 Kielce
3,4 Krystyna MICIGOLSKA 49 Budowlani Kielce 1.03 Kielce
3,4 Mirosława ZIENTAL 49 Budowlani Kielce 22.03 Kielce
800 m
2.17,1 Henryka JÓŹWIK 38 Budowlani Kielce 14.02 Stuttgart
25 m ppł
4,4 Krystyna SMAGAŁA 46 Budowlani Kielce 1.03 Kielce
4,5 Elżbieta STRADOWSKA 44 Budowlani Kielce 1.03 Kielce
4,6 Halina SPUREK 49 Budowlani Kielce 1.03 Kielce
4,6 Zofia KUŚMIERCZYK-KALISZCZUK 42 Granat Skarżysko 1.03 Kielce
wzwyż
1,45 Izabela SZLEZYNGIER 47 MKS Skarżysko 1.03 Kielce
1,35 Helena JUSZCZYK 47 Budowlani Kielce 1.03 Kielce
1,35 Jadwiga KOSMAL 46 Granat Skarżysko 1.03 Kielce
1,35 Elżbieta IZBICKA 43 Budowlani Kielce 22.03 Kielce
1,35 Lucyna CHARKIEWICZ 44 Budowlani Kielce 22.03 Kielce
w dal z miejsca
2,20 Izabela SZLEZYNGIER 47 Granat Skarżysko 3.12 Skarżysko
2,10 Jadwiga KOSMAL 46 Granat Skarżysko 3.12 Skarżysko
2,10 Elżbieta GRALIŃSKA 49 Granat Skarżysko 3.12 Skarżysko
trójskok z miejsca
6,76 Zofia KUŚMIERCZYK-KALISZCZUK 42 Granat Skarżysko 1.03 Kielce
6,50 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 3.12 Skarżysko
6,35 Wiesława SAŃPRUCH 50 Budowlani Kielce 1.03 Kielce
6,25 Jadwiga KOSMAL 46 Granat Skarżysko 3.12 Skarżysko
M ę ż c z y ź n i
100 m
11,1 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 1.05 Skarżysko
11,1 Lech JĘDRZEJCZYK 45 LZS Radomka Radom 10.05 Krzelów
11,1 Sławomir JAKUBOWSKI 47 Orlęta Radom 25.10 Radom
11,2 Kazimierz KOSSOWSKI 45 Czarni Radom 1.05 Kielce
11,2 Jerzy PODSIADŁY 46 KSZO Ostrowiec 27.06 Radom
11,2 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 28.07 Skarżysko
11,2 Adam SALWEROWICZ 43 Star Starachowice
11,3 Janusz KARSZNIA 43 Pronit Pionki
11,3 Janusz WIERZBICKI 44 Budowlani Kielce 11.05 Kielce
11,3 Andrzej DZIEDZIC 45 Granat Skarżysko 1.05 Skarżysko
11,3 Witold SAJKIEWICZ 46 Budowlani Kielce 1.05 Kielce
11,3 Marian BRUDNY 41 Budowlani Kielce 10.10 Kielce
11,3 Jerzy PODSIADŁY 46 KSZO Ostrowiec 24.10 Ostrowiec
11,3 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom
Wynik uzyskany z wiatrem
11,2 Witold SAJKIEWICZ 46 Budowlani Kielce 19.09 Kielce
200 m
22,3 Adam SALWEROWICZ 43 Star Starachowice 4.10 Kielce
22,9 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 28.06 Lublin
23,0 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom
23,2 Andrzej DZIEDZIC 45 Granat Skarżysko 24.05 Skarżysko
23,2 Janusz WIERZBICKI 44 Budowlani Kielce 28.06 Opole
23,3 Kazimierz KOSSOWSKI 45 Czarni Radom 21.07 Radom
23,4 Lech JĘDRZEJCZYK 45 LZS Radomka Radom 6.05 Radom
23,4 Janusz KARSZNIA 43 Pronit Pionki 7.06 Radom
23,4 Walenty WĄSIK 44 LZS Radomka Radom 5.09 Radom
23,5 Janusz KONDRAT 40 Czarni Radom 21.06 Lublin
23,5 Włodzimierz OLSIŃSKI 33 Granat Skarżysko
23,5 Jerzy JAKOWSKI 45 Granat Skarżysko
23,5 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 5.10 Kielce
wynik uzyskany w wiatrem
23,1 Jan STAWIARZ 47 Budowlani Kielce 20.09 Kielce
300 m (młodzik)
38,7 Józef SZYMAŃSKI 48 Granat Skarżysko 12.09 Skarżysko
400 m
50,0 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 29.08 Mielec
50,9 Lech CHYŁA 46 Radomiak Radom 20.08 Sopot
51,5 Kazimierz CENDER 44 LZS Szydłowiec 12.07 Mielec
51,5 Andrzej SUSKIEWICZ 46 Budowlani Kielce 4.10 Kielce
51,7 Władysław SEWERYŚ 43 LZS Łysica Kielce 6.06 Ostrowiec
51,7 Janusz KONDRAT 40 Czarni Radom 13.06 Skarżysko
51,9 Franciszek PIETRUSIEWICZ 41 Granat Skarżysko 4.10 Kielce
52,0 Janusz KAUS 46 Budowlani Kielce 13.08 Kielce
52,0 Wacław BATOR 45 Radomiak Radom
52,2 Aleksander SENDER 45 LZS Kazimierza Wielka 18.06 Kazimierza W.
800 m
1.55,9 Janusz KAUS 46 Budowlani Kielce 27.08 Sopot
1.56,2 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 21.07 Radom
1.56,4 Andrzej SUSKIEWICZ 46 Budowlani Kielce 3.09 Warszawa
1.57,1 Lech CHYŁA 46 Radomiak Radom 12.07 Mielec
1.57,1 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 27.09 Skarżysko
1.57,4 Jan GŁOGOWSKI 44 Czarni Radom 27.09 Skarżysko
1.58,4 Władysław SEWERYŚ 43 LZS Łysica Kielce 24.05 Skarżysko
1.58,6 Bogusław MIERZEJEWSKI 38 KSZO Ostrowiec 24.05 Skarżysko
1.58,8 Jerzy MICHALSKI 40 LZS Radomka Radom 24.05 Radom
1.59,5 Franciszek KRAKOWIAK 37 Budowlani Kielce 27.08 Kielce
1000 m
2.33,2 Jan GŁOGOWSKI 44 Czarni Radom 10.05 Bydgoszcz
2.35,0 Janusz KAUS 46 Budowlani Kielce 12.09 Skarżysko
2.42,0 Stefan BRZOZOWSKI 41 Budowlani Kielce 21.07 Kielce
2.43,2 Zdzisław KALBARCZYK 47 Broń Radom
2.43,7 Wiesław NOWICKI 47 Granat Skarżysko 12.09 Skarżysko
2.44,3 Tadeusz MIKULSKI 45 MKS Szydłowiec
2.47,6 Józef SZYMAŃSKI 48 Granat Skarżysko 27.10 Skarżysko
2.49,2 Jan RACZKOWSKI 47 Budowlani Kielce 25.09 Kielce
2.49,2 Feliks WYDRA 45 MKS Skarżysko
2.49,3 Mirosław RĘBIŚ 44 Broń Radom
1500 m
3.59,8 Jan GŁOGOWSKI 44 Czarni Radom 20.06 Lublin
4.01,6 Franciszek KRAKOWIAK 37 Budowlani Kielce 20.06 Lublin
4.04,8 Bogusław MIERZEJEWSKI 38 KSZO Ostrowiec 6.06 Ostrowiec
4.05,2 Janusz KAUS 46 Budowlani Kielce 24.07 Lublin
4.05,9 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 4.10 Kielce
4.09,0 Jerzy MICHALSKI 40 LZS Radomka Radom 27.06 Radom
4.10,7 Andrzej JAŚKIEWICZ 43 Czarni Radom 5.09 Radom
4.11,0 Włodzimierz KOZERAWSKI 45 LZS Wąglanka Opoczno 6.06 Ostrowiec
4.11,3 Zygmunt ROGOZIŃSKI 45 KSZO Ostrowiec 6.06 Ostrowiec
4.11,4 Eugeniusz ZIELIŃSKI 44 LZS Radomka Radom 4.09 Radom
3000 m
8.36,6 Jan GŁOGOWSKI 44 Czarni Radom 23.08 Warszawa
8.45,2 Franciszek KRAKOWIAK 37 Budowlani Kielce 21.06 Lublin
8.46,4 Bogusław MIERZEJEWSKI 38 KSZO Ostrowiec 21.06 Lublin
8.57,2 Franciszek ŁACHWA 42 LZS Łysica Kielce 18.10 Olsztyn
9.03,8 Andrzej JAŚKIEWICZ 43 Czarni Radom 21.07 Radom
9.05,6 Lech MILLER 33 KSZO Ostrowiec 24.05 Skarżysko
9.13,4 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 12.07 Kielce
9.15,0 Adam ŁEBEK 34 KSZO Ostrowiec 24.05 Skarżysko
9.15,4 Jan ZIELIŃSKI 38 LZS Radomka Radom 4.10 Radom
9.15,6 Edmund KIBIL 38 Pronit Pionki
5000 m
15.22,6 Franciszek KRAKOWIAK 37 Budowlani Kielce 3.10 Kielce
15.43,0 Adam ŁEBEK 34 KSZO Ostrowiec 7.06 Ostrowiec
15.47,0 Franciszek ŁACHWA 42 LZS Łysica Kielce 14.06 Skarżysko
15.56,8 Lech MILLER 33 KSZO Ostrowiec 7.06 Ostrowiec
15.57,0 Bogusław MIERZEJEWSKI 38 KSZO Ostrowiec 22.07 Warszawa
16.02,2 Andrzej JAŚKIEWICZ 43 Czarni Radom
16.20,6 Eugeniusz ZIELIŃSKI 44 LZS Radomka Radom 19.09 Pionki
16.30,2 Jan ZIELIŃSKI 38 LZS Radomka Radom Warszawa
16.31,4 Jerzy WACH 37 Pronit Pionki
16.48,8 Teodor MARKIEWICZ 44 LZS Łysica Kielce 20.06 Radom
10 000 m
32.58,6 Lech MILLER 33 KSZO Ostrowiec 16.07 Warszawa
33.08,8 Adam ŁEBEK 34 KSZO Ostrowiec 20.06 Lublin
35.34,4 Edmund KIBIL 38 Pronit Pionki 13.06 Skarżysko
35.59,0 Mirosław KOZA 37 LZS Łysica Kielce
37.48,2 Zdzisław BURDA LZS Ponidzie 13.06 Skarżysko
38.00,2 Tadeusz MACHNIO 36 LZS Radomka Radom
38.24,6 Czesław SOBCZAK 32 Radomiak Radom
42.29,2 Czesław ZUBA Star Starachowice
110 m ppł
15,3 Mieczysław ŁAZOWSKI 41 Budowlani Kielce 2.08 Skarżysko
15,4 Kazimierz FRONK 37 Granat Skarżysko 16.07 Warszawa
15,8 Władysław SOLONEK 40 KSZO Ostrowiec 30.08 Kielce
16,1 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 19.09 Radom
16,5 Jerzy PRZYBOROWSKI 30 Budowlani Kielce 19.09 Kielce
16,9 Jerzy KUBIK 47 Star Starachowice 13.06 Skarżysko
16,9 Czesław WANAT 43 Czarni Radom
17,4 Zygmunt MALINOWSKI 41 Czarni Radom
17,5 Jan STAWIARZ 47 Budowlani Kielce 2.08 Skarżysko
17,7 Jerzy PODSIADŁY 46 KSZO Ostrowiec 5.05 Ostrowiec
17,7 Bogusław WALUSZEWSKI 44 Budowlani Kielce 31.05 Skarżysko
17,7 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 22.10 Kielce
100 cm (juniorzy)
15,7 Jerzy KUBIK 47 Star Starachowice 6.08 Skarżysko
16,8 Jan STAWIARZ 47 Budowlani Kielce 6.08 Skarżysko
200 m ppł
25,6 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 30.07 Skarżysko
26,4 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 6.08 Skarżysko
26,6 Mieczysław ŁAZOWSKI 41 Budowlani Kielce 1.07 Kielce
27,5 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 30.07 Skarżysko
27,6 Kazimierz KOSSOWSKI 45 Czarni Radom 30.07 Skarżysko
27,6 Czesław WANAT 43 Czarni Radom
27,7 Zygmunt MALINOWSKI 41 Czarni Radom
27,9 Krzysztof CYWKA 46 Czarni Radom
27,9 Sławomir ŚWIĄTKOWSKI 47 Broń Radom
28,0 Wiesław NOWICKI 47 Granat Skarżysko 6.08 Skarżysko
28,0 Waldemar GAJEWSKI 45 Pronit Pionki 28.06 Radom
400 m ppł
53,9 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 18.07 Warszawa
55,3 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 4.10 Kielce
56,4 Kazimierz FRONK 37 Granat Skarżysko 28.06 Lublin
57,8 Jerzy PRZYBOROWSKI 30 Budowlani Kielce 28.06 Opole
59,0 Mieczysław ŁAZOWSKI 41 Budowlani Kielce 20.09 Kielce
59,6 Franciszek PIETRUSIEWICZ 41 Granat Skarżysko 30.07 Skarżysko
59,8 Jan SIWIEC 39 LZS Radomka Radom 14.06 Skarżysko
59,8 Władysław SEWERYŚ 43 LZS Łysica
59,8 Waldemar GAJEWSKI 45 Pronit Pionki 27.09 Skarżysko
60,0 Janusz KAUS 46 Budowlani Kielce 6.08 Skarżysko
1500 m prz
4.20,6 Franciszek KRAKOWIAK 37 Budowlani Kielce 12.07 Mielec
4.22,0 Jan GŁOGOWSKI 44 Czarni Radom 12.07 Mielec
4.31,0 Andrzej JAŚKIEWICZ 43 Czarni Radom
4.32,4 Eugeniusz ZIELIŃSKI 44 LZS Radomka Radom
4.32,8 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 20.09 Kielce
4.35,4 Wiesław NOWICKI 47 Granat Skarżysko 27.09 Skarżysko
4.38,2 Franciszek PIETRUSIEWICZ 41 Granat Skarżysko
4.46,0 Zygmunt ROGOZIŃSKI 45 KSZO Ostrowiec 20.09 Skarżysko
4.49,4 Andrzej POGODZIŃSKI 44 Czarni Radom
4.53,5 Jan ZIELIŃSKI 38 LZS Radomka Radom
3000 m prz
9.32,6 Franciszek KRAKOWIAK 37 Budowlani Kielce 17.07 Warszawa
9.54,0 Andrzej JAŚKIEWICZ 43 Czarni Radom 17.07 Warszawa
10.08,0 Jerzy BARAN 42 LZS Radomka Radom 4.07 Tomaszów M.
10.08,6 Lech MILLER 33 KSZO Ostrowiec 13.06 Skarżysko
10.33,0 Bogdan NOCUŃ 40 Budowlani Kielce
10.43,4 Jan ZIELIŃSKI 38 LZS Radomka Radom
11.09,8 Kazimierz ZIÓŁKOWSKI 31 Star Starachowice
11.32,0 Czesław SOBCZAK 32 Radomiak Radom
11.43,8 Mirosław RĘBIŚ 44 Broń Radom
4×100 m
44,4 GRANAT Skarżysko-Kamienna (seniorzy) 13.06 Skarżysko
(W. OLSIŃSKI, 33 – K. FRONK, 37 – A. DZIEDZIC, 45 – B. BORYS, 44)
44,8 CZARNI Radom (seniorzy) 13.06 Skarżysko
44,8 BUDOWLANI Kielce (seniorzy) 19.09 Kielce
44,8 MKS ORLĘTA Radom (juniorzy) 18.10 Skarżysko
(M. SPÓLNY, 47 – Z. KLINOWSKI, 47 – M. ZAWADA 46 – S. JAKUBOWSKI, 47)
45,3 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (seniorzy) 6.06 Ostrowiec
(W. SOLONEK, 40 – J. PODSIADŁY, 46 – Cz. WIEWIÓR, 41 – S. SAJDA, 43)
45,3 PRONIT Pionki (seniorzy) 7.06 Radom
45,7 STAR Starachowice (seniorzy)
45,8 GRANAT II Skarżysko-Kamienna (seniorzy) 13.06 Skarżysko
(J. JAKOWSKI, 45 – K. RZESZOWSKI, 43 – F. PIETRUSIEWICZ, 41 – Z. WŁODARCZYK, 41)
45,8 BUDOWLANI II Kielce (juniorzy) 18.10 Skarżysko
46,2 MKS Pionki (juniorzy) 27.09 Pionki
sztafety łączone
43,6 KIELECKIE (reprezentacja okręgu seniorów) 18.07 Warszawa
44,3 KIELECKIE (reprezentacja okręgu juniorów) 26.09 Skarżysko
(K. KOSSOWSKI, 45 – K. CYWKA, 46 – J. JAKOWSKI, 45 – S. ŚWIĄTKOWSKI, 47)
4×400 m
3.33,0 GRANAT Skarżysko-Kamienna (seniorzy) 18.10 Skarżysko
(F. DREWNIANY, 36 – F. PIETRUSIEWICZ, 41 – J. MIERNIK, 40 – J. KOCIA, 45)
3.34,7 BUDOWLANI Kielce (seniorzy) 18.10 Skarżysko
3.36,8 BUDOWLANI II Kielce (juniorzy) 26.07 Lublin
3.37,7 GRANAT II Skarżysko (juniorzy) 18.10 Skarżysko
(J. SZYMAŃSKI, 48 – J. JAKOWSKI, 45 – W. NOWICKI, 47 – A. DZIEDZIC, 45)
3.37,9 RADOMIAK Radom (seniorzy) 21.07 Radom
3.39,0 BROŃ Radom (juniorzy) 26.07 Lublin
3.40,5 CZARNI Radom (seniorzy)
3.41,8 MKS ŻAK Kielce (juniorzy) 18.10 Skarżysko
3.41,9 MKS ORLĘTA Radom (juniorzy) 18.10 Skarżysko
3.43,5 LZS RADOMKA Radom (seniorzy)
sztafety łączone
3.27,0 KIELECKIE (reprezentacja okręgu seniorów) 18.07 Warszawa
3.29,0 KIELECKIE (reprezentacja okręgu juniorów) 27.09 Skarżysko
(A. SUSKIEWICZ, 46 – J. OCIOS, 45 – W. BATOR, 45 – L. CHYŁA, 46)
3.31,8 RADOM (reprezentacja miasta seniorów) 14.06 Skarżysko
3.33,5 KIELECKIE (reprezentacja okręgu seniorów) 21.06 Lublin
wzwyż
1,97 Karol ĆWIELUCH 41 Granat Skarżysko 22.07 Skarżysko
1,85 Mieczysław WIKTOR 44 Wisła Sandomierz 24.05 Sandomierz
1,81 Kazimierz FRONK 37 Granat Skarżysko 27.06 Lublin
1,80 Andrzej SADOWSKI 45 LZS Łysica Kielce 23.05 Skarżysko
1,80 Alojzy ZIELIŃSKI 47 LZS Łysica Kielce 23.05 Skarżysko
1,78 Stefan STACHURSKI 35 LZS Radomka Radom 8.08 Radom
1,75 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 1.05 Skarżysko
1,75 Janusz KOZŁOWSKI 45 Radomiak Radom 27.06 Radom
1,75 Janusz ŁĄCKI 47 Budowlani Kielce 4.10 Kielce
1,73 Grzegorz ŁAWICKI 47 LZS Łysica Kielce 2.08 Skarżysko
tyczka
4,11 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 28.06 Lublin
3,70 Henryk JÓŹWIK 37 Budowlani Kielce 21.06 Lublin
3,70 Adam JÓŹWIK 32 Budowlani Kielce 28.06 Opole
3,60 Zdzisław WŁODARCZYK 41 Granat Skarżysko 24.05 Skarżysko
3,60 Wojciech MICHAŁOWSKI 45 Budowlani Kielce 19.09 Kielce
3,46 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko
3,35 Marek JURA 45 LZS Łysica Kielce 5.07 Tomaszów M.
3,10 Julian STACHOWIAK 45 MKS Pionki
3,00 Wiesław SZYDŁOWSKI 40 LZS Łysica Kielce 24.05 Skarżysko
3,00 Wojciech WACHOWSKI Czarni Radom
3,00 Krzysztof ZIARKO 47 MKS Skarżysko 27.09 Skarżysko
3,00 Edward CZAJA 48 LZS Łysica Kielce 25.09 Kielce
3,00 Marek RYSIŃSKI 45 MKS Skarżysko
w dal
6,75 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 1.05 Skarżysko
6,73 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 6.08 Skarżysko
6,63 Jerzy PODSIADŁY 46 KSZO Ostrowiec 6.06 Ostrowiec
6,60 Jacek IMIELA 47 Star Starachowice 6.08 Skarżysko
6,59 Franciszek JANA 44 Pronit Pionki 24.05 Radom
6,55 Lech JĘDRZEJCZYK 45 LZS Radomka Radom 19.05 Radom
6,50 Marek SPÓLNY 47 Orlęta Radom 27.06 Radom
6,47 Janusz KARSZNIA 43 Pronit Pionki 6.06 Radom
6,46 Aleksander NIZIOŁEK 45 Granat Skarżysko
6,45 Mieczysław ŁAZOWSKI 41 Budowlani Kielce 8.07 Kielce
trójskok
14,08 Jacek IMIELA 47 Star Starachowice 14.06 Skarżysko
13,93 Aleksander NIZIOŁEK 45 Granat Skarżysko 14.06 Skarżysko
13,85 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 20.09 Radom
13,76 Jerzy LECH 32 Budowlani Kielce 23.05 Skarżysko
13,72 Kazimierz CHUDY 43 LZS Radomka Radom 14.06 Skarżysko
13,67 Jan SADKOWSKI 44 KSZO Ostrowiec 7.06 Ostrowiec
13,65 Jan MAJKUSIAK 47 Broń Radom 4.10 Radom
13,56 Franciszek JANA 44 Pronit Pionki
13,44 Ryszard GĄSIOROWSKI 45 LZS Wąglanka Opoczno 14.06 Skarżysko
13,37 Jerzy PRZYBOROWSKI 30 Budowlani Kielce 23.05 Skarżysko
kula
14,12 Adam TARAS 44 Granat Skarżysko 17.05 Skarżysko
13,95 Zbigniew PARSZEWSKI 46 Granat Skarżysko 29.06 Skarżysko
13,21 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 1.05 Skarżysko
12,90 Zbigniew ZIĘBA 41 LZS Wąglanka Opoczno 13.06 Skarżysko
12,82 Marian ZIELIŃSKI 43 Budowlani Kielce 11.05 Kielce
12,82 Andrzej MALMON 38 LZS Radomka Radom 24.05 Radom
12,63 Henryk DZIKI 44 LZS Radomka Radom 13.06 Skarżysko
12,47 Władysław MARKOWSKI 44 Radomiak Radom
12,40 Józef GLIBOWSKI 40 KSZO Ostrowiec 13.06 Skarżysko
12,33 Zbigniew CYGAN 46 Broń Radom
6 kg (juniorzy)
16,05 Zbigniew PARSZEWSKI 46 Granat Skarżysko 18.10 Skarżysko
13,12 Maciej SOBIERAJ 45 Budowlani Kielce 4.09 Kielce
13,08 Wincenty CHYCKI 46 KSZO Ostrowiec
5 kg (młodzik)
13,23 Ryszard GUZIK 48 Orlęta Radom
dysk
46,97 Bogdan WINIARSKI 28 Granat Skarżysko 30.08 Mielec
43,85 Adam TARAS 44 Granat Skarżysko 28.06 Lublin
42,90 Władysław MARKOWSKI 44 Radomiak Radom 11.10 Radom
41,43 Jan SADKOWSKI 44 KSZO Ostrowiec 30.08 Kielce
41,28 Stanisław SKRZYNIARZ 43 Budowlani Kielce 5.10 Kielce
40,36 Longin RESZELEWSKI 38 LZS Wąglanka Opoczno 23.05 Skarżysko
39,49 Adam LIŹNIEWICZ 44 LZS Wąglanka Opoczno 20.09 Radom
39,47 Józef GLIBOWSKI 40 KSZO Ostrowiec 23.05 Skarżysko
38,53 Zbigniew PARSZEWSKI 46 Granat Skarżysko
38,12 Grzegorz MIRKOWSKI 39 Granat Skarżysko 23.05 Skarżysko
1,5 kg (juniorzy)
44,26 Zbigniew PARSZEWSKI 46 Granat Skarżysko 7.06 Skarżysko
43,49 Maciej SOBIERAJ 45 Budowlani Kielce 27.09 Skarżysko
43,12 Wincenty CHYCKI 46 KSZO Ostrowiec 30.07 Ostrowiec
1 kg (młodzik)
46,42 Lech WÓJTOWICZ 48 MKS Radom
oszczep
65,00 Longin RESZELEWSKI 38 LZS Wąglanka Opoczno 6.09 Radom
61,62 Ryszard KUZKA 46 Budowlani Kielce 4.10 Kielce
61,18 Robert BILL 45 Czarni Radom 20.06 Lublin
60,30 Andrzej KOWALCZYK 46 Budowlani Kielce 4.10 Kielce
57,22 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 27.09 Skarżysko
55,80 Janusz KARSZNIA 43 Pronit Pionki
54,90 Wiesław PRZEPIÓRKA 39 LZS Radomka Radom 4.10 Radom
54,05 Leszek BRZESZCZ 40 LZS Ponidzie 4.10 Kazimierza W.
53,89 Władysław KWIATKOWSKI 44 Czarni Radom
53,24 Stanisław OCHENDURSKI LZS Sandomierz
53,13 Andrzej GNIAZDOWSKI 36 Budowlani Kielce 4.09 Kielce
600 g (młodzik)
49,35 Lech WÓJTOWICZ 48 Orlęta Radom
młot
59,87 Józef GLIBOWSKI 40 KSZO Ostrowiec 17.07 Warszawa
49,44 Grzegorz MIRKOWSKI 39 Granat Skarżysko 23.05 Skarżysko
43,52 Zdzisław WŁODARCZYK 41 Granat Skarżysko 14.06 Skarżysko
43,50 Janusz BORYS 32 Granat Skarżysko 28.06 Lublin
41,74 Andrzej MIRKOWSKI 47 MKS Skarżysko
40,53 Karol ĆWIELUCH 41 Granat Skarżysko 22.04 Skarżysko
40,53 Gustaw PODLEWSKI 43 Granat Skarżysko 14.06 Skarżysko
40,50 Bogdan WINIARSKI 28 Granat Skarżysko
40,38 Zdzisław FURMANEK 35 LZS Łysica Kielce
40,20 Stanisław LESIAK 36 KSZO Ostrowiec 6.06 Ostrowiec
6 kg (junior)
49,50 Andrzej MIRKOWSKI 47 MKS Skarżysko 27.09 Skarżysko
10-bój
5.543 Kazimierz FRONK 37 Granat Skarżysko 31.05 Skarżysko
4.717* (11,8 – 6,19 – 10,58 – 1,78 – 54,3 – 16,0 – 29,05 – 2,60 – 40,68 – 5.05,9)
5.424 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 22.10 Kielce
4.747* (11,3 – 6,51 – 11,53 – 1,65 – 56,4 – 17,7 – 30,17 – 3,80 – 39,05 – 0)
4.972 Jerzy PRZYBOROWSKI 30 Budowlani Kielce 31.05 Skarżysko
4.008* (12,0 – 5,91 – 8,59 – 1,55 – 55,5 – 17,5 – 28,53 – 2,83 – 37,01 – 4.53,4)
4.579 Jerzy JAKOWSKI 45 Granat Skarżysko 31.05 Skarżysko
3.492* (12,2 – 6,11 – 9,91 – 1,50 – 55,3 – 21,2 – 31,85 – 2,30 – 36,07 – 5.12,4)
4.538 Czesław WANAT 43 Czarni Radom 31.05 Skarżysko
3.639* (12,2 – 5,86 – 10,79 – 1,55 – 59,0 – 18,3 – 28,71 – 2,73 – 44,01 – 0)
4.391 Zygmunt MALINOWSKI 41 Czarni Radom 9.08 Radom
3.374* (12,0 – 5,66 – 8,54 – 1,65 – 57,7 – 18,2 – 24,99 – 2,15 – 43,84 – 5.52,2)
4.208 Stefan STACHURSKI 35 LZS Radomka Radom 9.08 Radom
3.213* (12,4 – 5,63 – 9,89 – 1,78 – 60,7 – 22,2 – 31,43 – 2,00 – 43,07 – 6.12,3)
4.023 Stanisław WOJTOWICZ 36 LZS Radomka Radom 9.08 Radom
3.133* (11,7 – 4,95 – 8,69 – 1,40 – 55,3 – 20,2 – 23,60 – 1,90 – 29,49 – 4.38,0)
3.567* Wacław SZCZURSKI 39 LZS Wąglanka Opoczno 22.10 Kielce
3.522* Stanisław SKRZYNIARZ 43 Budowlani Kielce 22.10 Kielce
3.467* Stefan WOJCIECHOWSKI 41 Budowlani Kielce 22.10 Kielce
3.453* Wojciech MICHAŁOWSKI 45 Budowlani Kielce 22.10 Kielce
* – punktacja według tabel IAAF z 1950 roku, obowiązujących do 1964 roku, wyniki bez oznaczenia * według tabel IAAF z 1963 roku, obowiązujących od Igrzysk Olimpijskich w Tokio
6-bój (juniorzy, 100 m – kula 6 kg – w dal – tyczka – oszczep – 200 pł)
386 Wojciech MICHAŁOWSKI 45 Budowlani Kielce 11.10 Ostrowiec
379 Jerzy JAKOWSKI 45 Granat Skarżysko 11.10 Ostrowiec
(11,2 ?– 11,51 – 6,23 – 2,61 – 44,73 – 29,2)
Wyniki uzyskane w hali (sali)
10 m
1,7 Andrzej DZIEDZIC 45 Granat Skarżysko Skarżysko
20 m
3,1 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 1.03 Kielce
3,1 Janusz WIERZBICKI 44 Budowlani Kielce 22.03 Kielce
3,2 Wojciech MICHAŁOWSKI 45 Budowlani Kielce 2.02 Kielce
3,2 Jerzy STOKŁOSIŃSKI 44 Budowlani Kielce 1.03 Kielce
3,2 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 1.03 Kielce
3,2 Jan STAWIARZ 47 Budowlani Kielce 1.03 Kielce
3,2 Janusz ŁĄCKI 47 Budowlani Kielce 1.03 Kielce
3,2 Wiesław NOWICKI 47 Granat Skarżysko 1.03 Kielce
3,2 MIERZWA 48 Kielce 22.03 Kielce
25 m ppł
4,0 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 1.03 Kielce
4,2 Jerzy STOKŁOSIŃSKI 44 Budowlani Kielce 1.03 Kielce
4,2 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 1.03 Kielce
4,2 Stanisław SKRZYNIARZ 43 Budowlani Kielce 1.03 Kielce
4,2 Janusz WIERZBICKI 44 Budowlani Kielce 22.03 Kielce
100 cm (junior)
4,2 Stanisław WYGODA 46 Budowlani Kielce 22.03 Kielce
wzwyż
1,95 Karol ĆWIELUCH 41 Granat Skarżysko 1.03 Kielce
1,75 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 1.03 Kielce
1,70 Wojciech MICHAŁOWSKI 45 Budowlani Kielce 1.03 Kielce
1,60 Janusz ŁĄCKI 47 Budowlani Kielce 1.03 Kielce
w dal z miejsca
2,90 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko Skarżysko
2,80 Kazimierz FRONK 37 Granat Skarżysko Skarżysko
trójskok z miejsca
8,74 Jerzy STOKŁOSIŃSKI 44 Budowlani Kielce 1.03 Kielce
8,50 Kazimierz FRONK 37 Granat Skarżysko 3.12 Skarżysko
8,45 Bogdan BORYS 44 Granat Skarżysko 3.12 Skarżysko
8,41 Stanisław SKRZYNIARZ 43 Budowlani Kielce 1.03 Kielce
Opracowano na podstawie:

1. Tabele najlepszych wyników 1964 roku Kieleckiego OZLA (maszynopis z archiwum OZLA),

2. Tabele najlepszych wyników lekkoatletów LZS w województwie kieleckim w 1964 roku (maszynopis ze zbiorów Darosława Sobonia),

3. Sprawozdanie sekcji lekkoatletycznej KS Budowlani Kielce za rok 1964, oprac. Mieczysław Kaleta (maszynopis),

4. Sprawozdanie sekcji lekkoatletycznej KSZO Ostrowiec Świętokrzyski za 1964 rok, oprac. Marian Śliwiński (maszynopis),

5. Kronika sekcji lekkoatletycznej ZKS Granat Skarżysko (rękopis autorstwa Bogdana Winiarskiego),

6. Rocznik Polskiego Związku Lekkiej Atletyki 1964,

7. „Słowo Ludu”, styczeń – grudzień 1964, styczeń 1965

Zamieszczone zdjęcia pochodzą ze zbiorów Antoniego Pawłowskiego z Kielc, Kazimierza Litwińskiego i Wiesławy Cymerys-Piwnik z Ostrowca Świętokrzyskiego i Mesko S.A. w Skarżysku-Kamiennej