Juniorzy KKL na 14. miejscu w drużynowych mistrzostwach Polski

KKL-logo1KKL Kielce zajął 14. miejsce w rozegranym w Radomiu finale PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Zespół kielecki, składający się głównie z juniorów młodszych i młodzików, zdobył 1808 pkt. Zwyciężył AZS UMCS Lublin z dorobkiem 2279 pkt, przed Podlasiem Białystok (2246) i RLTL ZTE Radom (2183). W mistrzostwach startowało 16 drużyn.
Indywidualnie z zawodników KKL najlepiej wypadł Adam Masaczyński, który ustanowił nieoficjalny rekord województwa świętokrzyskiego 16-latków w biegu na 800 m czasem 1.53,39. Za rezultat ten zdobył najwięcej punktów dla klubu – 138.
Wartościowe rekordy życiowe ustanowili młodzicy. 3-kilogramowym młotem Aleksandra Wryk rzuciła 51,86 m, a Izabela Wijas 48,86 m. Natomiast Jakub Sobura-Durma przebiegł 100 m w 11,30 s.