Trzy brązowe medale młodzików w mistrzostwach Polski

Trzy miejsca na trzecim stopniu podium wywalczyli świętokrzyscy lekkoatleci podczas Mistrzostw Polski Młodzików – Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego w Białej Podlaskiej. Dwa brązowe medale przywieźli z tej imprezy zawodnicy KKL Kielce. 14-letnia Aleksandra Wryk była trzecia w rzucie młotem z rezultatem 49,33 m, a rok starszy Jakub Sobura-Durma zajął taką samą lokatę w biegu na 200 m przez płotki z czasem 26,36 s. Miał również medalowe szanse na 110 m ppł, ale w tej konkurencji już nie wystartował z powodu kontuzji.
Dzielnie o medal w 5-boju walczyła Wiktoria Gromada z Wisły Junior Sandomierz. Po przeciętnych występach w dwóch pierwszych konkurencjach (80 m ppł – 13,11, skok wzwyż – 1,53) wygrała pchnięcie kulą z rekordem życiowym 11,96 m, awansując na trzecie miejsce. W dal skoczyła 4,75 m i wydawało się, że może mieć problem z jego utrzymaniem. Pobiegła jednak najszybciej w karierze 600 m (1.46,93) i obroniła miejsce na podium. Przy okazji ustanowiła też rekord województwa młodziczek w 5-boju rezultatem 3079 pkt.
Poniżej oczekiwać wypadła inna sandomierzanka Gabriela Modras, która była szósta na 200 m ppł (30,55) i 11. na 80 m ppł (12,57). Znacznie bliżej niż w poprzednich startach rzucała młotem Izabela Wijas z KKL, zajmując z wynikiem 42,66 m dopiero dziesiąte miejsce. Także dziesiąty był jej kolega klubowy Łukasz Łakomiec w biegu na 1000 m z czasem 2.42,75.