Brąz Karoliny Młodawskiej, Wiktor Woś jedną setną od podium

Karolina Młodawska (fot. Grzegorz Furmanek)

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy KKL Kielce w drugim dniu młodzieżowych mistrzostw Polski w Sieradzu. Karolina Młodawska dwukrotnie przekroczyła w skoku w dal granicę 6 m, przy regulaminowym wietrze poniżej 2 m/s. Już w pierwszej kolejce skoczyła 6,01, a w piątej 2 cm dalej i zajęła trzecie miejsce, zdobywając swój pierwszy medal mistrzostw Polski.
Bardzo blisko medalu był również Wiktor Woś w biegu na 400 m przez płotki. Wygrał drugą serię z czasem 52,58 s, poprawiając aż o 1,41 s rekord życiowy. Szkoda, że nie pobiegł w najsilniejszej trzeciej serii, w której trzech pierwszych zawodników wywalczyło miejsca na podium. Do brązowego medalisty reprezentantowi KKL zabrakło zaledwie 0,01 s.
Katarzyna Furmanek, która w pierwszym dniu mistrzostw wygrała pewnie rzut młotem, w drugim rzucała dyskiem. Uzyskała swój najlepszy rezultat w tym sezonie 42,26 m, zajmując siódme miejsce. Karolina Młodawska po świetnym występie w skoku w dal, a także piątym miejscu w pierwszym dniu w trójskoku, pobiegła jeszcze na 200 m. W biegu rozgrywanym pod wiatr 2,1 m/s miała czas 25,02 s i została sklasyfikowana na ósmej pozycji.
Kieleccy lekkoatleci zdobyli w Sieradzu w sumie 91 pkt, dzięki czemu KKL znalazł się na wysokiej 14. pozycji w punktacji klubowej mistrzostw.