Młodziczka KKL zwycięska w Małym Memoriale Kamili Skolimowskiej

Wiktoria Wijas

Wiktoria Wijas  wygrała zdecydowanie konkurs rzutu młotem podczas Małego Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie. 15-letnia zawodniczka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego 3-kilogramowy młot posłała na odległość 48,30 m, wyprzedzając rywalki o ponad 10 m.

Zawody rozegrano na Stadionie Śląskim kilka godzin przed Memoriałem Kamili Skolimowskiej, najsilniej obsadzoną w tym roku imprezą lekkoatletyczną w Polsce. Niestety, zabrakło w niej przedstawicieli świętokrzyskich klubów. Wszystkie uczestniczki konkursu rzutu młotem legitymowały się wynikami powyżej 70 m, zabrakło więc miejsca dla najlepszej obecnie lekkoatletki naszego regionu Katarzyny Furmanek z KKL, której nie udało się jeszcze pokonać tej granicy.

Wśród gwiazd Królowej Sportu, które wystartowały w Chorzowie, znalazło się natomiast dwoje zawodników pochodzących ze Świętokrzyskiego. Wychowanek LKB Rudnik Mateusz Borkowski, reprezentujący obecnie RKS Łódź, przebiegł 800 m w 1.46,35 s i zajął – podobnie jak w niedawnych mistrzostwach Europy w Berlinie – piąte miejsce w tej konkurencji. Sandomierzanka Karolina Kołeczek, od tego roku zawodniczka AZS UMCS Lublin, była czwarta w biegu na 100 m przez płotki  z czasem 13,08 s. Przypomnijmy, że w berlińskich mistrzostwach zajęła szóstą lokatę.