Julia Szymkiewicz po raz drugi mistrzynią Polski w biegach górskich

153 biegaczek i biegaczy startowało w rozegranych w Krynkach mistrzostwach Polski młodzików, juniorów młodszych i juniorów w biegach górskich na krótkim dystansie. Z reprezentantów województwa świętokrzyskiego najlepiej wypadła Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn, która wygrała pewnie bieg juniorek młodszych na 2,5 km z sumą przewyższeń 100 m. Obroniła tym samym mistrzowski tytuł zdobyty przed rokiem zdobyty także na malowniczej trasie na terenie rezerwatu Skały w Krynkach.

Julia Szymkiewicz w zwycięskim biegu na 2,5 km juniorek młodszych

Na 4 km juniorów (+- 180 m) srebrny medal zdobył Bartłomiej Tworek z Opatowa, startujący w barwach Victorii Stalowa Wola. Bieg na 4 km juniorów młodszych przez połowę dystansu prowadził Adam Kędziora z KKL Kielce, ale później wyraźnie osłabł i minął metę na czwartym miejscu. Bardzo blisko medalu była Maja Peryt z Juventy-Kobex Starachowice, która również była czwarta ze stratą zaledwie 0,12 s do brązowej medalistki.

W rozegranych dodatkowo biegach dzieci miejsce na podium wywalczyła Aleksandra Niziołek. 13-letnia biegaczka STS Skarżysko-Kamienna zajęła trzecie miejsce w biegu na 1 km (+- 30 m) w kategorii dziewcząt z roczników 2005-2006.

Lepsze wyniki pozostałych świętokrzyskich biegaczy:

600 m (+-20 m) dziewcząt do 11 lat – 8. Natalia Stąporek, 9. Zofia Kiepas, 10. Amelia Barańska (wszystkie Szkoła Krynki)

600 m (+-20 m) chłopców do 11 lat – 6. Jakub Potrzeszcz, LKB Rudnik, 7. Igor Janiec, Szkoła Krynki, 10. Maksymilian Dziulka, LKB Rudnik

1 km (+-30 m) dziewcząt 12-13 lat – 6. Katarzyna Brzózka, STS Skarżysko, 7. Klaudia Kowalska, 9. Katarzyna Zarychta (obie LKB Rudnik)

1 km (+-30 m) chłopców 12-13 lat – 5. Jakub Kępa, LKB Rudnik, 8. Igor Kasprowicz , STS, 10. Jan Wiecha, LKB Rudnik

1,5 km (+-60 m) młodziczek – 8. Weronika Wojnar, Juventa-Kobex Starachowice

1,5 km (+-60 m) młodzików – 7. Krystian Ślifierz, 8. Jakub Ciemięga, 9. Mikołaj Pawlos (wszyscy LKB Rudnik)

2,5 km (+-100 m) juniorek młodszych – 9. Paulina Stańczak, LKB Rudnik

4 km (+-180 m) juniorów młodszych – 5. Szymon Szymański, STS, 7. Wiktor Jakubczyk, KKL Kielce, 9. Bartosz Potrzeszcz, LKB Rudnik

4 km (+-180 m) juniorów – 4. Michał Karasiński, LKB Rudnik

W punktacji klubowej mistrzostw Ludowy Klub Biegacza Rudnik zajął szóste miejsce.