Medal mistrzostw Europy i rekord Polski Elżbiety Kapusty w sztafecie. Rok 1986

Po kilkunastomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją na bieżnię i do reprezentacji Polski w 1986 roku powróciła Elżbieta Kapusta. Był to szczęśliwy powrót zawodniczki Budowlanych Kielce, która zakwalifikowała się na XIV Mistrzostwa Europy, rozgrywane 26-31 sierpnia w Stuttgarcie.

ME w Stuttgarcie, Elżbieta Kapusta przekazuje pałeczkę Genowefie Błaszak

W ostatnim dniu zawodów wystąpiła, wraz z Ewą Kasprzyk z Olimpii Poznań, Marzeną Wojdecką ze Startu Łódź i Genowefą Błaszak z Chemika Kędzierzyn, w sztafecie 4×400 m. Kielczanka pobiegła na trzeciej zmianie, odbierając pałeczkę od Wojdeckiej i przekazując Błaszak. Polki ustanowiły rekord naszego kraju czasem 3.24,65 i były na mecie czwarte. Straciły 1,55 s do trzeciej sztafety RFN, która na finiszowej prostej przegrała pojedynek o drugie miejsce z biegaczkami z ZSRR. Zdecydowane zwycięstwo odniosła sztafeta NRD z wynikiem 3.16,87.
Elżbieta Kapusta wspomina, że była już z koleżankami w autokarze, którym miały odjechać z Neckarstadionu, gdy przyszła wiadomość o zajęciu przez nie trzeciego miejsca. Okazało się bowiem, że sztafeta radziecka została zdyskwalifikowana za przekroczenie przepisów. Ten brązowy medal był jedynym dla reprezentacji Polski na tych bardzo nieudanych mistrzostwach Starego Kontynentu.
W biało-czerwonych barwach najlepsza lekkoatletka Kielecczyzny startowała także w wygranym przez Polki trójmeczu z Francuzkami i Hiszpankami 5 lipca w Ville d’Epinal. Zajęła w nim czwartą lokatę w biegu na 400 m z czasem 53,68 s oraz drugą ze sztafetą 4×400 m, która uzyskała wynik 3.29,88.
W mistrzostwach Polski w Grudziądzu 28 czerwca Elżbieta Kapusta zdobyła brązowy medal na 400 m rezultatem 52,58 s, przegrywając srebrny różnicą 0,05 s z Małgorzatą Dunecką ze Startu Lublin. Złoty wywalczyła Marzena Wojdecka, która jedno okrążenie stadionu pokonała w 51,44 s.
Do wąskiego finału trójskoku podczas grudziądzkich mistrzostw zakwalifikował się 20-letni Wojciech Bielewicz z Budowlanych, zajmując szóste miejsce wynikiem 15,75 m, uzyskanym z pomocą wiatru 2,2 m/s. Duży sukces odniósł w halowych mistrzostwach Polski 9 lutego w Zabrzu, gdzie zdobył brązowy medal rezultatem 15,49 m. W rozgrywanych w tym samym terminie mistrzostwach wieloboistów w Warszawie na siódmej pozycji w 7-boju seniorów uplasował się kolejny zawodnik Budowlanych Stanisław Kubik z dorobkiem 4.667 pkt.
Blisko medalu Wojciech Bielewicz był podczas młodzieżowych mistrzostw Polski, rozgrywanych 25-26 sierpnia w Poznaniu. Skoczył tam 7,25 m w dal i 15,40 m w trójskoku, zajmując czwarte lokaty. Do trzeciej w tej drugiej konkurencji zabrakło zaledwie centymetr.

Identyfikator Krzysztofa Sidowskiego z mistrzostw świata w Atenach

W kategorii juniorów zdecydowanie najlepszym w 1986 roku lekkoatletą Kielecczyzny był Krzysztof Sidowski z Ostrowii. Zawodnik z Ostrowca Świętokrzyskiego zakwalifikował się do reprezentacji Polski na I Mistrzostwa Świata Juniorów, rozegrane 16-20 lipca w Atenach. W biegu eliminacyjnym na 400 m był trzeci z czasem 47,79 s i zakwalifikował się do półfinału. Tam pobiegł w pierwszej z trzech serii, zajmując szóstą lokatę z wynikiem 47,92 s. W sumie był 19. rezultat półfinału.
Jego start oceniono pozytywnie, ponieważ do stolicy Grecji pojechał głównie z myślą o sztafecie 4×400 m. Z Sidowskim na ostatniej zmianie oraz z Mateuszem Jędrusikiem z AZS Warszawa, Markiem Szymkowiczem z Juvenii Głucholazy i Dariuszem Rychterem z Górnika Wałbrzych zajęła ona w finale szóste miejsce z czasem 3.07,39.
Lekkoatleta Ostrowii jako jedyny z Kielecczyzny zdobywał też medale mistrzostw Polski juniorów. W halowych (25-26 stycznia w Zabrzu) zajął drugie miejsce w biegu na 200 m z wynikiem 22,36 s (w eliminacjach miał 22,17 s). Szósty na tych samych mistrzostwach w dwuboju składającym się z biegów na 60 m przez płotki i 300 m był Szymon Wikło z Granatu, który uzyskał w tych konkurencjach czasy 8,80 i 38,41 s. Rywalizację w 7-boju juniorów 8-9 lutego w Warszawie na szóstej pozycji ukończył Jerzy Urbaniak z Budowlanych z dorobkiem 4.489 pkt.
W zawodach XIII Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży w kategorii juniorów (22-23 sierpnia w Spale) Krzysztof Sidowski wywalczył złoty medal na 400 m z czasem 47,48 s, a ponadto był czwarty na 200 m (21,83 s). Piotr Jóźwik z Budowlanych zajął szóste miejsce w skoku w dal (6,89 m), Jerzy Urbaniak siódme w 10-boju (6.118 pkt), Grzegorz Bernatek z Granatu Skarżysko ósme na 2000 m z przeszkodami (5.58,06) i Robert Bednarski z Budowlanych ósme w 10-boju (5.840). Ponadto siódma była sztafeta Budowlanych 4×100 m (43,55 s), w której pobiegli: Waldemar Sztandera, Grzegorz Bojarski, Jarosław Zawadzki i Piotr Jóźwik.

Medaliści XIII OSM, od lewej Krzysztof Piotrowski, Ewa Grad i Edyta Bogusz, z wiceprezesem Wojewódzkiej Federacji Sportu Markiem Kędziorem

Juniorzy młodsi zawody XIII OSM mieli na spalskim stadionie 18-20 sierpnia. W biegu na 100 m przez płotki dwa medale wywalczyły zawodniczki Granatu – druga była Edyta Bogusz z czasem 14,66 s, a trzecia Ewa Grad z wynikiem zaledwie o 0,01 s gorszym. Zwyciężyła z rezultatem 14,43 s Edyta Jakubowska z AZS Warszawa, która jako młodziczka zaczynała uprawiać lekkoatletykę w Neptunie Końskie.
Brązowy medal zdobył Krzysztof Piotrowski z Budowlanych, który w 10-boju zgromadził 5.955 pkt. Ponadto siódme pozycje zajęły Urszula Adamiec z Budowlanych na 400 m (58,75 s) i Edyta Bogusz w skoku w dal (5,48 m).
Bogusz w 1986 roku stanęła dwukrotnie na podium halowych mistrzostw Polski juniorek młodszych. 25-26 stycznia w Zabrzu w dwuboju biegowym na 60 m przez płotki i 300 m była druga, uzyskując czasy 9,11 s i 42,74 s. Dwa tygodnie później w hali stołecznej AWF zajęła trzecią lokatę w 5-boju z dorobkiem 3.308 pkt. W zabrzańskiej hali w dwuboju płotkarskim na czwartej pozycji uplasowała się Ewa Grad, przebiegając 60 m przez płotki w 9,23 i 9,17 s.
Najważniejszą imprezą dla młodzików były XIII Centralne Igrzyska Młodzieży Szkolnej na początku lipca w Łodzi. Najlepiej wypadł trenujący w Budowlanych Grzegorz Świt ze Szkoły Podstawowej w Bilczy, zajmując drugie miejsce w wieloboju specjalistycznym z biegiem przez płotki. W igrzyskach w biegach przełajowych 6 kwietnia w Radomiu bardzo dobrze spisali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Strawczynie. Na 2,5 km piąty był Jacek Zajęcki, a na ósmej Piotr Kozieł. Strawczyńska szkoła w punktacji drużynowej chłopców zajęła ósme miejsce.

Lekkoatleci Budowlanych z trenerem Andrzejem Szołowskim na stadionie międzyszkolnym w 1986 r. Pierwsi czterej od prawej: Aleksander Niwiński, Grzegorz Hyb, Grzegorz Bojarski i Grzegorz Urbaniak

W rywalizacji klubowej liczyli się tylko Budowlani, ale ich pozycja na arenie ogólnopolskiej w porównaniu z poprzednimi laty była niższa. Nie mieli już szans na zakwalifikowanie się do finałowych zawodów II ligi. Startując 7 czerwca w Rzeszowie, zajęli w swojej grupie szóstą pozycję. 6 września, także na rzeszowskim stadionie, wygrali jednak grupę spadkową.
W regionalnych eliminacjach drużynowych mistrzostw Polski juniorów Budowlani znów ulegli Startowi Lublin i nie awansowali do finału. Ostrowia w tych  zawodach uplasowała się na piątej, a Granat na 12. pozycji.
W województwie drużynowa rywalizacja odbywała się jedynie w ramach ligi młodzików. Zwyciężyli Budowlani, przed Ostrowią, Granatem, drugim zespołem Budowlanych, MKS Końskie i Ostrowią II. Pod koniec sezonu na klubowej lekkoatletycznej mapie pojawił się Międzyszkolny Klub Sportowy Żak Kielce. Założyli go nauczyciele WF i trenerzy  Ryszard Kasperek  i Leszek Nowak, związani poprzednio z Budowlanymi. Z klubem tym rozstali się również młodzi lekkoatleci ze Starachowic, podopieczni trenera Adama Dzika. W efekcie tego reaktywowana została sekcja w Starze, która zawiesiła działalność pod koniec lat 70.

Lekkoatleci Budowlanych, od lewej Krzysztof Piotrowski, Piotr Rylski, Jerzy Urbaniak, Waldemar Sztandera, trener Andrzej Szołowski, Wojciech Bielewicz i Piotr Jóźwik

Indywidualne mistrzostwa okręgu rozgrywane były w 1986 roku w Kielcach. Przełajowe 2 marca na Stadionie Leśnym oraz tydzień później w ramach Wojewódzkiej Spartakiady Młodzieży. W sezonie letnim seniorzy swoje mistrzostwa mieli na stadionie międzyszkolnym 10-11 maja, juniorzy i juniorzy młodsi o tytuły walczyli tam w ramach Wojewódzkiej Spartakiady Młodzieży 29-30 maja, młodzicy 5 października, a wieloboiści 11-12 października.
Majowa spartakiada miała obsadę międzynarodową, ponieważ poza konkursem startowali w niej młodzi lekkoatleci z bułgarskiego Szumen w ramach sportowych kontaktów z województwem kieleckim. Zaprezentowali się bardzo dobrze, wygrywając większość konkurencji biegowych.

Beata Ciepluch

Elżbieta Kapusta ze swym wynikiem 52,58 s na 400 m nie znalazła się w tabeli stu najlepszych na świecie zawodniczek w tej konkurencji. W Polsce uplasowała się na piątym miejscu, ponadto była 11. na 200 m i na piątym ze sztafetą 4×400 m Budowlanych, w której pobiegły jeszcze Beata Ciepluch, Halina Brodzik i Urszula Adamiec. W czwartej dziesiątce sklasyfikowana została Renata Sitek z Bodzentyna w maratonie, w piątej Edyta Bogusz na 100 m i w skoku w dal, Beata Ciepluch na 400 m i w 7-boju, Urszula Adamiec na 400 m ppł, Małgorzata Puto z Zefiru Jędrzejów w pchnięciu kulą oraz sztafeta 4×100 m Budowlanych.
Mężczyźni mieli również skromną reprezentację w tabelach krajowych. Najwyższą 11. lokatę zajął w trójskoku Wojciech Bielewicz, ponadto w trzeciej dziesiątce w skoku w dal. Dwukrotnie w drugiej uplasował się Krzysztof Sidowski – na 13. miejscu na 200 m i na 14. na 400 m. W trzeciej dziesiątce znaleźli się Grzegorz Hyb z Budowlanych na 1000 m, Stanisław Kubik w 10-boju oraz sztafeta 4×100 m Budowlanych, w czwartej – Grzegorz Hyb na 800 m, Mariusz Kaczmarski z Budowlanych na 3000 m z przeszkodami, Jerzy Urbaniak w 10-boju, w piątej – Aleksander Niwiński z Budowlanych na 3000 m z przeszkodami, Robert Bednarski i Grzegorz Urbaniak z Budowlanych w 10-boju oraz sztafeta 4×400 m Budowlanych.
Drugi rok z rzędu kobiety nie poprawiły żadnego okręgowego rekordu. Mężczyznom ta sztuka udała się w czterech konkurencjach biegowych. Krzysztof Sidowski uczynił to na 200 m czasem 21,40 s w sierpniu w Atenach przed mistrzostwami świata juniorów oraz dwukrotnie na 400 m – 3 czerwca w Memoriale Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu wynikiem 47,50 s i w sierpniu podczas OSM w Spale rezultatem 47,48 s. Dwa razy rekord poprawiał Grzegorz Hyb – 4 maja w Krakowie na 1000 m (2.26,5) i 16 czerwca w Warszawie na 800 m (1.50,84).
Elżbieta Kapusta w klasyfikacji „Słowa Ludu” na najlepszych sportowców Kielecczyzny w 1986 roku zajęła trzecią lokatę. Na dziesiątej znalazł się Krzysztof Sidowski, który ponadto był drugi wśród juniorów. Na siódmej pozycji w tej kategorii uplasowała się Edyta Bogusz. W dziesiątce najlepszych trenerów znaleźli się Andrzej Szołowski z Budowlanych oraz Andrzej Bętkowski i Krzysztof Woliński z Granatu.

Trener Krzysztof Woliński ze swoją podopieczną Ewą Grad (z lewej) i Edytą Bogusz

Na koniec 1986 roku lekkoatletyka Kielecczyzny doznała poważnego osłabienia. Dwóch najlepszych lekkoatletów odeszło do klubów w innych województwach – Krzysztof Sidowski do Wawelu Kraków, a Wojciech Bielewicz do Śląska Wrocław.

Tabele najlepszych lekkoatletów Kielecczyzny w 1986 roku
K o b i e t y
60 m
8,25 Grażyna SZCZUKIEWICZ 73 Żak Kielce 5.07 Łódź
8,29 Marta MISZTAL 73 Żak Kielce 5.07 Łódź
8,32 Małgorzata BROŻYNA 72 Budowlani Kielce 10.05 Kielce
8,48 Agnieszka NOWAK 71 Żak Kielce 5.07 Łódź
8,48 Aneta POLAKOWSKA 71 Granat Skarżysko 5.07 Łódź
8,52 Renata WINIARSKA 71 Granat Skarżysko 5.07 Łódź

100 m
12,38 Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 26.04 Kielce
12,52 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 26.04 Kielce
12,61 Edyta PRĘDKA 66 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
12,77 Maria PIOTROWSKA 66 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
13,00 Jolanta JAKUBOWSKA 71 Budowlani Kielce 5.10 Kielce
13,03 Berta STARZ 72 Budowlani Kielce 10.05 Kielce
13,17 Beata CIEPLUCH 67 Budowlani Kielce 31.05 Kielce
13,31 Małgorzata BROŻYNA 72 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
13,38 Urszula ADAMIEC 69 Budowlani Kielce 31.05 Kielce
13,40 Iwona MICHALSKA 71 Żak Kielce 20.09 Kielce
wynik uzyskany z wiatrem
11,82 (4,4) Elżbieta KAPUSTA 60 Budowlani Kielce 25.05 Lublin
pomiar ręczny
12,8 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 3.05 Lublin
12,9 Berta STARZ 72 Budowlani Kielce 20.09 Kielce
13,1 Małgorzata OZIMEK 72 Budowlani Kielce 20.09 Kielce
13,1 Edyta SALOMON 73 Budowlani Kielce 20.09 Kielce
13,3 Dorota PÓŁKOSZEK 71 Budowlani Kielce 20.09 Kielce

200 m
24,32 Elżbieta KAPUSTA 60 Budowlani Kielce 7.06 Rzeszów
26,00 Beata CIEPLUCH 67 Budowlani Kielce 31.08 Warszawa
26,34 Maria PIOTROWSKA 66 Budowlani Kielce 7.06 Rzeszów
26,39 Edyta PRĘDKA 66 Budowlani Kielce 1.06 Kielce
26,51 Urszula ADAMIEC 69 Budowlani Kielce 10.08 Lublin
26,89 Berta STARZ 72 Budowlani Kielce 28.06 Lublin
27,15 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 1.06 Kielce
27,55 Agnieszka JEDLIKOWSKA 72 Budowlani Kielce 15.08 Lublin
27,68 Beata KARDAŚ 71 LZS Morawica 6.10 Zabrze
27,77 Halina BRODZIK 67 Budowlani Kielce 1.06 Kielce
wynik uzyskany z wiatrem
24,24 (2,3) Elżbieta KAPUSTA 60 Budowlani Kielce 25.05 Lublin
pomiar ręczny
26,3 Beata CIEPLUCH 67 Budowlani Kielce 3.05 Kielce

300 m
42,42 Beata CIEPLUCH 67 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
44,63 Agnieszka WRÓBLEWSKA 71 Star Starachowice 5.10 Kielce
44,71 Berta STARZ 72 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
44,89 Wioletta OPARA 71 MKS Końskie 14.05 Kielce
45,11 Małgorzata STELMACH 71 MKS Końskie 14.05 Kielce
45,19 Małgorzata BROŻYNA 72 Budowlani Kielce 15.05 Kielce
45,21 Agnieszka JEDLIKOWSKA 71 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
45,66 Agnieszka BARUSIŃSKA 71 Żak Kielce 13.10 Kielce
45,68 Iwona ROŻEJ 72 MKS Końskie 5.10 Kielce
45,96 Agnieszka PLUTA 70 Żak Kielce 5.10 Kielce

400 m
52,58 Elżbieta KAPUSTA 60 Budowlani Kielce 28.06 Grudziądz
56,92 Beata CIEPLUCH 67 Budowlani Kielce 21.09 Stalowa Wola
58,03 Urszula ADAMIEC 69 Budowlani Kielce 18.08 Spała
60,29 Halina BRODZIK 67 Budowlani Kielce 31.08 Warszawa
61,93 Bożena ADAMSKA 70 Budowlani Kielce 23.08 Warszawa
62,72 Agnieszka JEDLIKOWSKA 72 Budowlani Kielce 23.08 Warszawa
63,12 Ewa ZAPAŁA 67 Budowlani Kielce 10.08 Lublin
63,20 Anna BRUDNA 69 Budowlani Kielce 28.06 Lublin
63,21 Jolanta PORZUCEK 68 Budowlani Kielce 10.08 Lublin
63,28 Izabela MISZTELA 69 Budowlani Kielce 23.08 Warszawa

600 m
1.40,85 Agnieszka JEDLIKOWSKA 72 Star Starachowice 5.10 Kielce
1.42,87 Agnieszka BARUSIŃSKA 71 Budowlani Kielce 17.05 Kielce
1.45,33 Beata ŚWIDERSKA 72 MKS Końskie 5.10 Kielce
1.47,68 Aneta ZAPAŁA 71 Ostrowia Ostrowiec 5.10 Kielce

800 m
2.18,25 Halina BRODZIK 67 Budowlani Kielce 7.06 Rzeszów
2.22,24 Bożena ADAMSKA 70 Budowlani Kielce 15.08 Lublin
2.23,30 Beata CIEPLUCH 67 Budowlani Kielce 10.06 Kielce
2.25,90 Agnieszka BARUSIŃSKA 71 Żak Kielce 25.08 Końskie
2.27,92 Katarzyna SOBURA 69 Budowlani Kielce 14.06 Lublin
2.29,3 Beata PAŹDZIERZ 71 LZS Strawczyn 07 Kielce
2.31,54 Izabela MISZTELA 69 Budowlani Kielce 21.09 Stalowa Wola
2.33,87 Iwona MRÓZ 68 Ostrowia Ostrowiec 10.05 Kielce
2.35,48 Małgorzata JAMRÓZ 73 MKS Końskie 31.05 Kielce
2.35,73 Ewa KUŁAKOWSKA 69 Budowlani Kielce 20.08 Spała

1000 m
3.08,15 Agnieszka BARUSIŃSKA 71 Żak Kielce 2.07 Łódź
3.14,67 Małgorzata JAMRÓZ 73 MKS Końskie 5.10 Kielce

1500 m
5.13,38 Katarzyna SOBURA 70 Budowlani Kielce 31.05 Kielce
5.21,17 Izabela MISZTELA 69 Budowlani Kielce 31.05 Kielce
5.31,57 Iwona MRÓZ 68 Ostrowia Ostrowiec 31.05 Kielce
5.36,61 Henryka JAROS 68 Budowlani Kielce 31.05 Kielce
5.37,61 Beata NIWIŃSKA 69 Budowlani Kielce 31.05 Kielce
5.57,20 Wioletta SADŁOCHA 68 Ostrowia Ostrowiec 31.05 Kielce

maraton
3:36.12 Renata SITEK 60 Bodzentyn 28.09 Warszawa

100 m ppł
15,17 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 2.08 Lublin
16,13 Beata CIEPLUCH 67 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
16,46 Ewa KUŁAKOWSKA 69 Budowlani Kielce 6.09 Rzeszów
16,73 Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 2.08 Lublin
20,82 Bożena KOZIEŁ 68 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
76,2 cm/8,20 m (juniorki młodsze)
14,43 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 14.06 Lublin
14,66 (0,8) Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 20.08 Spała
15,80 Ewa KUŁAKOWSKA 69 Budowlani Kielce 28.06 Lublin
16,66 Edyta SIEKAŃSKA 70 Budowlani Kielce 14.06 Lublin
16,91 Małgorzata KOZERA 69 Budowlani Kielce 28.06 Lublin
76,2 cm/8 m (młodziczki)
15,77 Iwona MICHALSKA 71 Żak Kielce 5.10 Kielce
16,44 Agnieszka CISZEWSKA 72 Granat Skarżysko 5.10 Kielce
16,61 Iwona SADOWSKA 71 Żak Kielce 27.07 Rzeszów
16,79 Małgorzata OZIMEK 72 Budowlani Kielce 5.10 Kielce
pomiar ręczny
15,2 Berta STARZ 72 Budowlani Kielce 12.07 Lublin

200 m ppł
29,56 Urszula ADAMIEC 69 Budowlani Kielce 20.08 Spała
31,60 Izabela PACEK 69 Budowlani Kielce 15.06 Lublin
31,74 Anna JARZĄBEK 70 Budowlani Kielce 15.06 Lublin
32,92 Małgorzata OZIMEK 72 Budowlani Kielce 5.10 Kielce
32,93 Jolanta PORZUCEK 68 Budowlani Kielce 1.06 Kielce
33,37 Joanna KACZEWSKA 71 Budowlani Kielce 5.10 Kielce
33,64 Małgorzata DOBROWOLSKA 69 Budowlani Kielce 1.06 Kielce
34,91 Anna WIŚNIEWSKA 69 Budowlani Kielce 15.06 Kielce

400 m ppł
64,78 Urszula ADAMIEC 69 Budowlani Kielce 6.09 Rzeszów
67,93 Izabela PACEK 69 Budowlani Kielce 25.05 Lublin
71,23 Jolanta PORZUCEK 68 Budowlani Kielce 21.09 Stalowa Wola
75,73 Bożena ADAMSKA 70 Budowlani Kielce 11.05 Kielce

4×100 m
50,17 BUDOWLANI Kielce 7.06 Rzeszów
(E. ZAPAŁA, 67 – B. CIEPLUCH, 67 – M. PIOTROWSKA, 66 – E. PRĘDKA, 66)
52,24 BUDOWLANI II Kielce 5.10 Kielce
(G. GAJOS, 72 – E. SALOMON, 73 – B. STARZ, 72 – J. JAKUBOWSKA, 71)
53,29 GRANAT Skarżysko-Kamienna 31.05 Kielce
(E. GRAD, 70 – E. BOGUSZ, 69 – M. KUNA, 72 – A. ROSIŃSKA, 70)
53,29 BUDOWLANI III Kielce 14.06 Lublin
(A. WIŚNIEWSKA, 69 – R. WTOREK, 70 – M. DOBROWOLSKA, 69 – A. JARZĄBEK, 70)
53,58 BUDOWLANI IV Kielce 31.05 Kielce
(H. BRODZIK, 67 – E. SIEKAŃSKA, 70 – A. BRUDNA, 69 – A. JARZĄBEK, 70)
53,69 MKS ŻAK Kielce 5.10 Kielce
(I. SADOWSKA, 71 – E. STANISZEWSKA, 72 – I. MICHALSKA, 71 – M. MISZTAL, 73)
54,79 MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski (juniorki młodsze) 31.05 Kielce
54,83 MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski (młodziczki) 17.05 Kielce
54,92 BUDOWLANI V Kielce 18.05 Kielce
(J. KACZEWSKA, 71 – A. JEDLIKOWSKA, 72 – I. PACEK, 69 – I. MISZTELA, 67)
55,47 MKS Końskie 18.05 Kielce
(W. OPARA, 71 – B. ŚWIDERSKA, 72 – I. ROŻEJ, 73 – E. ZAWADA, 71)
szkoła
53,30 SZKOŁA PODSTAWOWA nr 24 Kielce 1.06 Kozienice
(A. NOWAK, 71 – M. BROŻYNA, 72 – I. MICHALSKA, 71 – M. MISZTAL, 73)

4×400 m
3.48,72 BUDOWLANI Kielce 7.06 Rzeszów
(B. CIEPLUCH, 67 – H. BRODZIK, 67 – U. ADAMIEC, 69 – E. KAPUSTA, 60)
4.05,41 BUDOWLANI II Kielce 15.06 Lublin
(A. BRUDNA, 69 – A. JARZĄBEK, 70 – I. PACEK, 69 – B. ADAMSKA, 70)
4.27,81 MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski (juniorki) 25.05 Lublin
(I. MRÓZ, 68 – R. ZĄBECKA, 69 – A. BOCHENEK, 69 – B. PODSIADŁY, 70)
4.40,21 MKS Końskie 31.05 Kielce
(W. OPARA, 71 – B. ŚWIDERSKA, 72 – E. ZAWADA, 71 – E. WITCZAK, 71)
najlepsze juniorki
4.01,28 BUDOWLANI Kielce 25.05 Lublin
(B. CIEPLUCH, 67 – H. BRODZIK, 67 – U. ADAMIEC, 69 – I. PACEK, 69)

wzwyż
1,56 Ewa KUŁAKOWSKA 69 Budowlani Kielce 14.06 Lublin
1,52 Aneta SKARBA 73 Ostrowia Ostrowiec 25.09 Ostrowiec
1,51 Iwona SADOWSKA 71 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
1,50 Małgorzata KOZERA 69 Budowlani Kielce 10.05 Kielce
1,50 Dorota NACHYŁA 71 LE 1 Kielce 13.10 Kielce
1,48 Beata GAJEK 71 LZS Morawica 11.05 Kielce
1,46 Aneta POLAKOWSKA 71 Granat Skarżysko 05 Kielce
1,46 Krystyna RELIGA 73 Ostrowia Ostrowiec 25.09 Ostrowiec
1,43 Izabela PABIAN 72 LZS Morawica 5.10 Kielce
1,43 Iwona MICHALSKA 71 Żak Kielce 12.10 Kielce

w dal
5,72 Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 26.04 Kielce
5,23 Leonida SOBCZYŃSKA 71 MKS Końskie 3.05 Warszawa
5,21/5,57 Jolanta JAKUBOWSKA 71 Budowlani Kielce 5.10 Kielce/2.07 Łódź
5,20 Ewa KUŁAKOWSKA 69 Budowlani Kielce 30.04 Kielce
5,18 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 26.04 Kielce
5,18 Iwona MICHALSKA 71 Budowlani Kielce 13.10 Kielce
5,14 Małgorzata KOZERA 69 Budowlani Kielce 30.04 Kielce
5,02 Renata WTOREK 70 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
5,01 Berta STARZ 72 Budowlani Kielce 20.09 Kielce
4,92 Iwona STANISZEWSKA 72 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
wynik wątpliwy
5,57* Jolanta JAKUBOWSKA 71 Budowlani Kielce 2.07 Łódź
* – taki rezultat podany jest w zestawieniach PZLA, nie figuruje w tabelach OZLA, nie został również uwzględniony jako rekord okręgu młodziczek

kula
12,42 Małgorzata PUTO 67 Zefir Jędrzejów 14.06 Lublin
10,43 Krystyna BINKOWSKA 67 MKS Końskie 14.05 Końskie
10,40 Małgorzata KOZERA 69 Budowlani Kielce 30.04 Kielce
10,32 Ewa KOŁOMAŃSKA 70 Budowlani Kielce 14.06 Lublin
10,07 Agata ROGOWSKA 68 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
9,95 Dorota BAZAK 69 Budowlani Kielce 6.09 Rzeszów
9,56 Izabela MYSZKOWSKA 70 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
9,11 Ewa KUŁAKOWSKA 69 Budowlani Kielce 14.06 Lublin
9,00 Marzena KORUS 69 Granat Skarżysko 28.05 Skarżysko
8,70 Justyna POCZĘTA 73 Zefir Jędrzejów 7.06 Pińczów
3 kg (młodziczka)
9,81 Marta KOT 71 Budowlani Kielce 5.10 Kielce

dysk
37,72 Agata ROGOWSKA 68 Budowlani Kielce 10.05 Kielce
37,24 Małgorzata PUTO 67 Zefir Jędrzejów 15.10 Stalowa Wola
30,28 Dorota BAZAK 69 Budowlani Kielce 30.04 Kielce
29,08 Jolanta TABORSKA 71 I LO Kielce 13.10 Kielce
28,84 Monika SUŁEK 72 Granat Skarżysko 10.05 Kielce
28,80 Joanna WOJCIECHOWSKA 69 Budowlani Kielce 10.05 Kielce
26,10 Jolanta JARZĄBEK 70 Budowlani Kielce 30.04 Kielce
25,56 Ewa KOŁOMAŃSKA 70 Budowlani Kielce 31.05 Kielce
25,00 Anna GĄSKA 70 Granat Skarżysko 28.05 Skarżysko
24,04 Marzena KORUS 69 Granat Skarżysko 1.06 Kielce

oszczep
33,60 Aneta MALICKA 71 LZS Morawica 12.06 Kielce
31,72 Izabela PABIAN 72 LZS Morawica 10.05 Kielce
31,00 Małgorzata KOZERA 69 Budowlani Kielce 15.06 Lublin
30,04 Alicja BUCHCIC 69 Budowlani Kielce 11.06 Kielce
30,02 Jolanta FRANKOWICZ 68 Budowlani Kielce 1.06 Kielce
29,70 Alicja PAKUŁA 72 LZS Morawica 11.05 Kielce
29,56 Renata WINIARSKA 71 Granat Skarżysko 24.05 Lublin
28,20 Iwona MICHALSKA 71 Żak Kielce 28.09 Rzeszów
27,74 Agnieszka NOWAK 71 Żak Kielce 25.08 Końskie
25,42 Ewa KUŁAKOWSKA 69 Budowlani Kielce 12.10 Kielce

7-bój
3.567 Beata CIEPLUCH 67 Budowlani Kielce 12.10 Kielce
(16,13 – 6,60 – 1,31 – 26,33 – 4,72 – 15,08 – 2.30,07)
2.531 Bożena KOZIEŁ 68 Budowlani Kielce 12.10 Kielce
(20,82 – 6,71 – 1,19 – 28,94 – 4,32 – 18,24 – 2.59,21)
płotki 76,2 cm/8,20 m (juniorki młodsze)
4.000 Ewa KUŁAKOWSKA 69 Budowlani Kielce 15.06 Lublin
(15,92 – 9,11 – 1,56 – 27,84 – 4,99 – 31,30 – 2.37,37)
3.758 Małgorzata KOZERA 69 Budowlani Kielce 15.06 Lublin
(17,28 – 8,14 – 1,44 – 28,92 – 4,82 – 31,00 – 2.50,01)
płotki 76,2 cm/8 m, kula 3 kg (młodziczka)
3.773 Iwona MICHALSKA 71 Żak Kielce 12.10 Kielce
(15,78 – 8,97 – 1,43 – 28,25 – 5,04 – 25,34 – 2.50,69)

Najlepsze wyniki uzyskane w hali
50 m
6,93 Maria PIOTROWSKA 66 Budowlani Kielce 22.02 Kielce
7,01 Edyta PRĘDKA 66 Budowlani Kielce 11.01 Kielce
7,04 Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 11.01 Kielce
7,10 Jolanta JAKUBOWSKA 71 Budowlani Kielce 11.01 Kielce
7,13 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 11.01 Kielce
7,27 Martyna BRZOZOWICZ 66 Granat Skarżysko 11.01 Kielce

300 m
42,74 Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 26.01 Zabrze
44,92 Agnieszka WRÓBLEWSKA 71 Budowlani Kielce 15.03 Warszawa

600 m
1.46,16 Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 8.02 Warszawa

50 m ppł
76,2 cm (juniorki młodsze)
7,80 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 11.01 Kielce
7,87 Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 11.01 Kielce
8,28 Urszula ADAMIEC 69 Budowlani Kielce 22.02 Kielce

60 m ppł
76,2 cm/8,20 m (juniorki młodsze)
9,11 Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 25.01 Zabrze
9,17 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 25.01 Zabrze

wzwyż
1,63 Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 11.01 Kielce

w dal
5,31 Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 8.02 Warszawa
5,05 Leonida SOBCZYŃSKA 71 MKS Końskie 15.03 Warszawa

kula
9,58 Małgorzata KOZERA 69 Budowlani Kielce 11.01 Kielce

5-bój
płotki 76,2 cm/8,20 m (juniorka młodsza)
3.308 Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 8.02 Warszawa
(9,24 – 7,97 – 1,54 – 5,31 – 1.46,16)

M ę ż c z y ź n i
100 m
10,95 Krzysztof SIDOWSKI 67 Ostrowia Ostrowiec 5.07 Ateny
11,16 Andrzej MASTALERZ 68 Granat Skarżysko 10.08 Lublin
11,23 Jarosław ZAWADZKI 68 Budowlani Kielce 31.08 Warszawa
11,31 Grzegorz BOJARSKI 68 Budowlani Kielce 28.06 Lublin
11,55 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 2.06 Łódź
11,55 Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 21.09 Stalowa Wola
11,60 Janusz ADAMSKI 67 Ostrowia Ostrowiec 10.05 Kielce
11,69 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
11,72 Aleksander PIETRAS 69 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
11,72 Wojciech DEREŃ 71 Budowlani Kielce 5.10 Kielce
wyniki uzyskane z wiatrem
10,99 (2,2) Andrzej MASTALERZ 68 Granat Skarżysko 14.06 Lublin
11,52 (2,2) Tomasz PUKOWSKI 67 Granat Skarżysko 25.05 Lublin
pomiar ręczny
10,9 (-1,8) Andrzej MASTALERZ 68 Granat Skarżysko 3.05 Lublin
11,4 Janusz ADAMSKI 67 Ostrowia Ostrowiec 25.04 Ostrowiec
11,4 Witold WILKOWIECKI 67 Leśnik Zagnańsk 25.10 Kielce
11,6 Robert POŁOWNIAK 69 Ostrowia Ostrowiec 14.06 Stargard Szcz.
11,6 Cezary GĄSIOR 66 LZS Bałtów 28.06 Poznań
11,7 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 10.05 Kielce

200 m
21,40 Krzysztof SIDOWSKI 67 Ostrowia Ostrowiec 6.07 Ateny
22,18 Grzegorz BOJARSKI 68 Budowlani Kielce 15.08 Lublin
22,20 Jarosław ZAWADZKI 68 Budowlani Kielce 15.08 Lublin
22,34 Andrzej MASTALERZ 68 Granat Skarżysko 15.06 Lublin
22,75 Janusz ADAMSKI 67 Ostrowia Ostrowiec 15.06 Lublin
23,21 Aleksander PIETRAS 69 Budowlani Kielce 28.06 Lublin
23,46 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 28.06 Lublin
23,67 Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 1.06 Kielce
23,70 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 23.08 Warszawa
23,78 Robert BĄK 69 Ostrowia Ostrowiec 10.05 Kielce
23,78 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 15.08 Lublin
pomiar ręczny
22,5 Grzegorz BOJARSKI 68 Budowlani Kielce 3.05 Kraków
23,4 Janusz ADAMSKI 67 Ostrowia Ostrowiec 25.04 Ostrowiec
23,7 Robert BĄK 69 Ostrowia Ostrowiec 25.04 Ostrowiec

300 m
37,35 Grzegorz BOJARSKI 68 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
37,54 Aleksander PIETRAS 69 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
młodzicy
38,62 Grzegorz ŚWIT 71 Budowlani Kielce 5.10 Kielce
39,19 Grzegorz ZBOROWSKI 71 Ostrowia Ostrowiec 17.05 Kielce
39,41 Wojciech JAS 72 LZS Strawczyn 20.06 Kielce
39,69 Grzegorz WĄSIK 71 Ostrowia Ostrowiec 5.10 Kielce
pomiar ręczny
35,7 Andrzej MASTALERZ 68 Granat Skarżysko 3.05 Lublin
37,2 Szymon WIKŁO 67 Granat Skarżysko 3.05 Lublin
37,2 Grzegorz GADECKI 70 Granat Skarżysko 3.05 Lublin
38,6 Paweł GŁADYŚ 68 Granat Skarżysko 3.05 Lublin

400 m
47,48 Krzysztof SIDOWSKI 67 Ostrowia Ostrowiec 22.08 Spała
50,50 Grzegorz HYB 65 Budowlani Kielce 21.06 Lublin
50,62 Grzegorz BOJARSKI 68 Budowlani Kielce 27.09 Warszawa
51,84 Aleksander PIETRAS 69 Budowlani Kielce 14.06 Lublin
51,89 Andrzej MASTALERZ 68 Granat Skarżysko 21.06 Lublin
51,96 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 21.06 Lublin
52,17 Janusz ADAMSKI 67 Ostrowia Ostrowiec 28.08 Białystok
52,58 Grzegorz GADECKI 70 Granat Skarżysko 2.08 Lublin
52,51 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 25.05 Lublin
52,59 Robert BĄK 69 Ostrowia Ostrowiec 10.05 Kielce
pomiar ręczny
51,6 Robert BĄK 69 Ostrowia Ostrowiec 28.06 Stargard Szcz.
52,6 Janusz ADAMSKI 67 Ostrowia Ostrowiec 22.04 Ostrowiec

800 m
1.50,84 Grzegorz HYB 65 Budowlani Kielce 16.06 Warszawa
1.54,26 Sławomir RYMARCZYK 64 Budowlani Kielce 10.08 Lublin
1.56,24 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko 10.08 Lublin
1.56,35 Mariusz KACZMARSKI 66 Budowlani Kielce 10.08 Lublin
2.00,42 Grzegorz GADECKI 70 Granat Skarżysko 14.06 Lublin
2.01,73 Mariusz SKRUCHA 67 Ostrowia Ostrowiec 31.05 Kielce
2.02,34 Ireneusz PALUCH 70 Ostrowia Ostrowiec 24.05 Lublin
2.03,24 Ireneusz DROŻDŻAL 66 Budowlani Kielce 11.05 Kielce
2.04,04 Artur GARWACKI 69 Granat Skarżysko 25.05 Lublin
2.04,22 Artur OSMAN 70 Granat Skarżysko 10.08 Lublin

1000 m
2.26,5 Grzegorz HYB 65 Budowlani Kielce 4.05 Kraków
2.33,42 Aleksander NIWIŃSKI 62 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
2.34,22 Mariusz KACZMARSKI 66 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
2.35,6 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko 3.05 Lublin
2.41,78 Sławomir RYMARCZYK 64 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
2.44,78 Grzegorz GADECKI 70 Granat Skarżysko 26.04 Kielce
2.45,26 Ireneusz DROŻDŻAL 66 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
2.45,76 Artur OSMAN 70 Granat Skarżysko 26.04 Kielce
2.46,9 Jacek ZAJĘCKI 71 LZS Strawczyn 31.10 Kielce
2.48,89 Marek KONIECZNY 69 Budowlani Kielce 26.04 Kielce

1500 m
3.49,66 Sławomir RYMARCZYK 64 Budowlani Kielce 6.09 Rzeszów
3.54,80 Aleksander NIWIŃSKI 62 Budowlani Kielce 16.06 Warszawa
3.55,66 Grzegorz HYB 65 Budowlani Kielce 17.05 Warszawa
3.57,73 Mariusz KACZMARSKI 66 Budowlani Kielce 6.09 Rzeszów
4.01,10 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko 2.08 Lublin
4.13,6 Artur OSMAN 70 Granat Skarżysko 28.06 Lublin
4.14,18 Marek KONIECZNY 69 Budowlani Kielce 25.05 Lublin
4.18,54 Mariusz SKRUCHA 67 Ostrowia Ostrowiec 10.05 Kielce
4.19,87 Waldemar STĘPIEŃ 69 Granat Skarżysko 31.05 Kielce
4.29,25 Aleksander PIETRAS 69 Budowlani Kielce 12.10 Kielce

2000 m
5.31,2 Aleksander NIWIŃSKI 62 Budowlani Kielce 4.05 Kraków
5.41,2 Sławomir RYMARCZYK 64 Budowlani Kielce 4.05 Kraków
5.54,6 Artur OSMAN 70 Granat Skarżysko 3.05 Lublin
5.58,2 Waldemar STĘPIEŃ 69 Granat Skarżysko 3.05 Lublin
młodzik
6.07,43 Jacek ZAJĘCKI 71 LZS Strawczyn 20.06 Kielce

3000 m
8.23,25 Mariusz KACZMARSKI 66 Budowlani Kielce 17.05 Warszawa
8.25,96 Aleksander NIWIŃSKI 62 Budowlani Kielce 17.05 Warszawa
8.29,61 Sławomir RYMARCZYK 64 Budowlani Kielce 7.06 Rzeszów
8.59,0 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko 28.06 Lublin
9.36,86 Waldemar STĘPIEŃ 69 Granat Skarżysko 25.05 Lublin
9.37,4 Jarosław ZARZYCKI 70 LZS Morawica 14.06 Pińczów
9.50,26 Jarosław PIEKARSKI 68 LZS Morawica 11.05 Kielce
9.57,8 Dariusz MUCHA 68 Zefir Jędrzejów 7.06 Pińczów
10.11,25 Dariusz DROŻDŻAL 69 Ostrowia Ostrowiec 11.05 Kielce

5000 m
15.00,97 Aleksander NIWIŃSKI 62 Budowlani Kielce 7.06 Rzeszów

110 m ppł
15,89 Szymon WIKŁO 67 Granat Skarżysko 22.08 Spała
16,08 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce 23.08 Spała
16,24 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 31.08 Warszawa
16,52 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 15.08 Lublin
16,69 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 12.10 Kielce
16,83 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 27.09 Rzeszów
17,56 Paweł GŁADYŚ 68 Granat Skarżysko 12.10 Kielce
wyniki uzyskane z wiatrem
15,80 (4,8) Szymon WIKŁO 67 Granat Skarżysko 14.06 Lublin
16,97 (2,7) Piotr KUREK 70 Ostrowia Ostrowiec 25.05 Lublin
100 cm (juniorzy młodsi)
15,15 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 14.06 Lublin
16,98 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 19.08 Spała
16,96 Ludwik RYLSKI 69 Budowlani Kielce 28.06 Lublin
17,02 Tomasz GORAJ 69 Budowlani Kielce 12.10 Kielce
91,4 cm (młodzicy)
16,83 Grzegorz ŚWIT 71 Budowlani Kielce 5.10 Kielce
17,41 Paweł KUBICKI 71 Budowlani Kielce 24.05 Lublin

200 m ppł
76,2 cm (młodzik)
27,92 Grzegorz ŚWIT 71 Budowlani Kielce 7.08 Skarżysko

400 m ppł
55,88 Szymon WIKŁO 67 Granat Skarżysko 15.06 Lublin
56,21 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 7.06 Rzeszów
58,44 Paweł GŁADYŚ 68 Granat Skarżysko 15.06 Lublin
59,86 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce 31.08 Warszawa
60,10 Tomasz GORAJ 69 Budowlani Kielce 31.08 Warszawa
63,22 Grzegorz ŚWIT 71 Budowlani Kielce 11.05 Kielce
65,21 Ireneusz CHŁOPEK 70 Granat Skarżysko 11.05 Kielce
84 cm (juniorzy młodsi)
54,67 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 15.06 Lublin
58,93 Tomasz GORAJ 69 Budowlani Kielce 15.06 Lublin

1500 m prz
4.21,48 Aleksander NIWIŃSKI 62 Budowlani Kielce 11.05 Kielce
4.22,47 Mariusz KACZMARSKI 66 Budowlani Kielce 11.05 Kielce
4.32,58 Artur OSMAN 70 Granat Skarżysko 20.08 Spała
4.35,48 Marek KONIECZNY 69 Budowlani Kielce 14.06 Lublin
4.44,70 Waldemar STĘPIEŃ 69 Granat Skarżysko 11.05 Kielce

2000 m prz
5.54,32 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko 14.06 Lublin
6.21,12 Marek KONIECZNY 69 Budowlani Kielce 21.09 Stalowa Wola

3000 m prz
9.03,14 Mariusz KACZMARSKI 66 Budowlani Kielce 27.06 Grudziądz
9.13,97 Aleksander NIWIŃSKI 62 Budowlani Kielce 6.09 Rzeszów
9.20,57 Sławomir RYMARCZYK 64 Budowlani Kielce 31.05 Lublin

4×100 m
42,45 BUDOWLANI Kielce 6.09 Rzeszów
(W. BIELEWICZ, 66 – G. BOJARSKI, 68 – J. ZAWADZKI, 68 – P. JÓŹWIK, 68)
45,14 MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski 31.05 Kielce
(K. SIDOWSKI, 67 – P. KUREK, 70 – R. POŁOWNIAK, 69 – J. ADAMSKI, 67)
45,21 GRANAT Skarżysko-Kamienna 25.05 Lublin
A. MASTALERZ, 68 – Sz. WIKŁO, 67 – T. PUKOWSKI, 67 – G. GADECKI, 70)
47,31 BUDOWLANI II Kielce 5.10 Kielce
(W. DEREŃ, 71 – M. ADAMCZYK, 71 – G. ŚWIT, 71 – Ł. FIUK, 72)
48,82 MKS OSTROWIA II Ostrowiec Świętokrzyski 5.10 Kielce
(G.WĄSIK, 71 – A. NAZARSKI, 71 – DOMINIK, 71 – LIPIEC, 71)
48,82 MKS ŻAK Kielce 5.10 Kielce
(M. JASKUŁA, 72 – W. JAS, 71 – R. PAWLAK, 72 – J. STANISZEWSKI, 72)
najlepsi juniorzy
43,00 BUDOWLANI Kielce 22.08 Spała
(W. SZTANDERA, 67 – P. JÓŹWIK, 68 – G. BOJARSKI, 68 – J. ZAWADZKI, 68)
pomiar ręczny
44,8 GRANAT Skarżysko-Kamienna 3.05 Lublin
(T. PUKOWSKI, 67 – Sz. WIKŁO, 67 – P. GŁADYŚ, 68 – A. MASTALERZ, 68)

4×400 m
3.23,77 BUDOWLANI Kielce 7.06 Rzeszów
(G. HYB, 65 – S. KUBIK, 62 – S. RYMARCZYK, 64 – M. KACZMARSKI, 66)
3.25,91 MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski 21.09 Stalowa Wola
(K. SIDOWSKI, 67 – J. ADAMSKI, 67 – M. SKRUCHA, 67 – P. KUREK, 70)
3.30,93 BUDOWLANI II Kielce 25.05 Lublin
(A. PIETRAS, 69 – R. BEDNARSKI, 68 – J. URBANIAK, 67 – P. KOTLARSKI, 69)
3.35,96 GRANAT Skarżysko-Kamienna 15.06 Lublin
(I. CHŁOPEK, 70 – A. OSMAN, 70 – A. GARWACKI, 69 – G. GADECKI, 70)
najlepsi juniorzy młodsi
3.33,02 MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski 15.06 Lublin
(P. KUREK, 70 – I. PALUCH, 70 – J. ZEMSTA, 70 – R. BĄK, 69)

wzwyż
2,00 Piotr RYLSKI 66 Budowlani Kielce 10.05 Kielce
1,95 Krzysztof PEDRYCZ 56 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
1,95 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 30.04 Kielce
1,92 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 19.08 Spała
1,90 Piotr PAZDERSKI 68 Ostrowia Ostrowiec 31.05 Kielce
1,90 Tomasz GORAJ 69 Budowlani Kielce 10.08 Lublin
1,86 Sylwester KMIECICKI 69 Ostrowia Ostrowiec 21.09 Stalowa Wola
1,85 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 10.05 Kielce
1,84 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 11.06 Kielce
1,78 Robert PAWLAK 72 Żak Kielce 5.10 Kielce
1,78 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 11.10 Kielce

tyczka
4,20 Krzysztof STODULSKI 60 Budowlani Kielce 31.08 Warszawa
4,10 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 6.09 Rzeszów
4,00 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 6.09 Rzeszów
4,00 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 6.09 Rzeszów
3,80 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 15.06 Lublin
3,60 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce 15.06 Lublin
3,40 Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
3,40 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 12.10 Kielce
3,20 Paweł GŁADYŚ 68 Granat Skarżysko 11.05 Kielce
3,10 Krzysztof NOWAKOWSKI 68 Budowlani Kielce 11.05 Kielce

w dal
7,29 Wojciech BIELEWICZ 66 Budowlani Kielce 4.05 Kraków
7,04 Waldemar SZTANDERA 67 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
6,95 Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 15.06 Lublin
6,58 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
6,49 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 23.08 Warszawa
6,48 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 15.08 Lublin
6,43 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce 15.08 Lublin
6,38 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
6,34 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 26.09 Rzeszów
6,27 Jarosław KIERKUS 67 MKS Końskie 14.05 Końskie
6,27 Cezary GĄSIOR 66 LZS Bałtów 29.06 Poznań

trójskok
15,76 Wojciech BIELEWICZ 66 Budowlani Kielce 6.09 Rzeszów
13,91 Waldemar SZTANDERA 67 Budowlani Kielce 14.06 Lublin
12,98 Paweł KONIARSKI 70 Ostrowia Ostrowiec 29.06 Stargard Szcz.
12,79 Cezary GĄSIOR 66 LZS Bałtów 28.06 Poznań
12,66 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce 1.06 Kielce
11,97 Paweł KUBICKI 71 Granat Skarżysko 28.05 Skarżysko

kula
13,26 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 10.05 Kielce
11,85 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 26.09 Rzeszów
11,69 Wiesław ZIELIŃSKI 50 Granat Skarżysko 10.05 Kielce
10,90 Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 10.05 Kielce
10,88 Szczepan KOBYŁECKI 67 Ostrowia Ostrowiec 10.05 Kielce
10,63 Zbigniew DUDA 67 Granat Skarżysko 3.05 Lublin
10,29 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
10,14 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce 7.08 Skarżysko
9,93 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 10.05 Kielce
9,68 Tomasz PIĄTEK 67 Granat Skarżysko 31.05 Kielce
6 kg (junior młodszy)
11,73 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 19.08 Spała
5 kg (młodzik)
11,50 Piotr ŚWIETLAK 71 LZS Morawica 13.10 Kielce

dysk
42,46 Wiesław ZIELIŃSKI 50 Granat Skarżysko 10.05 Kielce
37,56 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 31.05 Kielce
36,58 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 12.10 Kielce
35,40 Ryszard JAROSZ 56 LZS Morawica 10.05 Kielce
35,00 Zbigniew DUDA 67 Granat Skarżysko 31.05 Kielce
31,80 Szczepan KOBYŁECKI 67 Ostrowia Ostrowiec 31.05 Kielce
31,54 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 12.10 Kielce
31,20 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 11.05 Kielce
30,96 Robert ORZECHOWSKI 67 Budowlani Kielce 31.05 Kielce
30,36 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce 23.08 Spała
1,5 kg (junior młodszy)
38,00 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 26.04 Kielce

młot
50,84 Robert ORZECHOWSKI 67 Budowlani Kielce 15.06 Lublin
48,66 Wiesław ZIELIŃSKI 50 Granat Skarżysko 10.05 Kielce
44,92 Dariusz BŁASZCZYK 67 Budowlani Kielce 10.08 Lublin
42,38 Maciej MATYSEK 68 Budowlani Kielce 30.04 Kielce

oszczep
56,16 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 12.10 Kielce
53,10 Ryszard JAROSZ 56 LZS Morawica 26.04 Kielce
51,98 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 27.09 Rzeszów
48,76 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
48,64 Sławomir MŁYNARCZYK 68 LZS Morawica 26.07 Poznań
47,92 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 3.06 Łódź
46,46 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce 23.08 Spała
44,86 Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 26.04 Kielce
42,42 Jan KLIMCZAK 70 LZS Morawica 14.06 Pińczów
40,40 Jarosław KACZMARSKI 67 Ostrowia Ostrowiec 11.05 Kielce
600 g (młodzicy)
49,70 Piotr ŚWIETLAK 71 LZS Morawica 12.10 Kielce
47,06 Paweł ZBROJA 72 Granat Skarżysko 5.10 Kielce

10-bój
6.591 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 12.10 Kielce
(11,66 – 6,58 – 13,13 – 1,84 – 52,86 – 16,64 – 36,58 – 4,01 – 48,30 – 4.38,30)
6.240 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 28.09 Rzeszów
(12,05 – 6,21 – 11,85 – 1,84 – 54,19 – 17,17 – 35,40 – 3,80 – 51,98 – 4.34,19)
5.840 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce 23.08 Spała
(12,18 – 6,22 – 8,70 – 1,74 – 53,39 – 16,08 – 30,36 – 3,60 – 46,46 – 4.37,21)
5.744 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 28.09 Rzeszów
(11,96 – 6,34 – 9,20 – 1,72 – 55,51 – 16,83 – 30,90 – 3,60 – 42,60 – 4.31,46)
5.511 Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 11.05 Kielce
4.463 Paweł GŁADYŚ 68 Granat Skarżysko 12.10 Kielce
(12,39 – 5,80 – 7,67 – 1,60 – 57,42 – 17,56 – 23,10 – 2,50 – 37,94 – 5.14,53)
płotki 100 cm, kula 6 kg, dysk 1,5 kg (juniorzy młodsi)
6.146 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 12.10 Kielce
(11,69 – 6,15 – 10,87 – 1,84 – 52,24 – 15,38 – 31,68 – 3,40 – 39,58 – 4.35,96)
5.968 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 15.06 Lublin
(11,95 – 6,16 – 11,43 – 1,86 – 56,23 – 17,64 – 35,70 – 3,80 – 52,12 – 5.17,04)
4.688 Tomasz GORAJ 69 Budowlani Kielce 12.10 Kielce

6-bój
płotki 91,4 cm, kula 5 kg, oszczep 600 g (młodzik)
2.989 Wojciech DEREŃ 71 Budowlani Kielce 12.10 Kielce

Najlepsze wyniki uzyskane w hali
50 m
6,10 Andrzej MASTALERZ 68 Granat Skarżysko 11.01 Kielce
6,16 Krzysztof SIDOWSKI 67 Ostrowia Ostrowiec 11.01 Kielce
6,48 Tomasz PUKOWSKI 67 Granat Skarżysko 11.01 Kielce
6,49 Zbigniew SPÓŁCZYŃSKI 70 Granat Skarżysko 11.01 Kielce

60 m
7,50 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 8.02 Warszawa
7,65 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 8.02 Warszawa

200 m
22,17 Krzysztof SIDOWSKI 67 Ostrowia Ostrowiec 25.01 Zabrze

300 m
38,41 Szymon WIKŁO 67 Granat Skarżysko 26.01 Zabrze
39,54 Ireneusz CHŁOPEK 70 Granat Skarżysko 25.01 Zabrze

400 m
51,5 Andrzej MASTALERZ 68 Granat Skarżysko 18.01 Zabrze

600 m
1.29,00 Artur GARWACKI 69 Granat Skarżysko 25.01 Zabrze

800 m
1.55,7 Grzegorz HYB 65 Budowlani Kielce 2.02 Zabrze

1000 m
2.44,17 Grzegorz GADECKI 70 Granat Skarżysko 25.01 Zabrze
2.54,61 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 9.02 Warszawa
2.54,91 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 9.02 Warszawa

1500 m
4.04,96 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko 26.01 Zabrze

50 m ppł
7,63 Szymon WIKŁO 67 Granat Skarżysko 11.01 Kielce
100 cm (junior młodszy)
7,64 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 11.01 Kielce
7,71 Rafał NOWAK 69 Budowlani Kielce 22.02 Kielce
91,4 cm (młodzik)
7,80 Grzegorz ŚWIT 71 Budowlani Kielce 11.01 Kielce

60 m ppł
8,80 Szymon WIKŁO 67 Granat Skarżysko 15.01 Zabrze
9,53 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 9.02 Warszawa
9,63 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 9.02 Warszawa

wzwyż
1,90 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 11.01 Kielce
1,90 Piotr RYLSKI 66 Budowlani Kielce 11.01 Kielce
1,83 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 8.02 Warszawa
1,83 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 8.02 Warszawa
1.72 Artur GIELAS 72 Granat Skarżysko 11.01 Kielce

tyczka
4,00 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 9.02 Warszawa
3,90 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 9.02 Warszawa

w dal
6,54 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 8.02 Warszawa
6,28 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 8.02 Warszawa

trójskok
15,49 Wojciech BIELEWICZ 66 Budowlani Kielce 9.02 Zabrze

kula
13,07 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 8.02 Warszawa
11,17 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 8.02 Warszawa

7-bój
4.667 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 9.02 Warszawa
(7,50 – 6,54 – 13,07 – 1,83 – 9,63 – 3,90 – 2.54,61)
4.489 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 9.02 Warszawa
(7,65 – 6,28 – 11,17 – 1,83 – 9,53 – 4,00 – 2.54,91)

Opracowano na podstawie:
1. Tabela najlepszych wyników za 1986 r. (maszynopis z archiwum OZLA Kielce);
2. Zestawienie najlepszych wyników zawodniczek i zawodników MKS Żak Kielce w 1986 r., zestawił Ryszard Kasperek (maszynopis);
3. Kronika sekcji lekkoatletycznej ZKS Granat Skarżysko-Kamienna (rękopis autorstwa Bogdana Winiarskiego);
4. Rocznik Polskiego Związku Lekkiej Atletyki 1986, Warszawa 1987;
5. miesięcznik „Lekkoatletyka”, Warszawa, styczeń/luty 1986 – styczeń/luty 1987;
6. dziennik „Słowo Ludu”, Kielce, styczeń 1986 – styczeń 1987
Zdjęcia ze zbiorów Edyty Bogusz-Pukowskiej, Andrzeja Szołowskiego, Beaty Ciepluch, Waldemara Frańczaka i z  dziennika „Przegląd Sportowy”