Bez złotego medalu w mistrzostwach Polski, blamaż w biegach na przełaj. Rok 1987

Tylko cztery medale, jeden srebrny i trzy brązowe, zdobyli w mistrzostwach Polski lekkoatleci Kielecczyzny w 1987 roku. W reprezentacji naszego kraju wystąpiło troje zawodników – w pierwszej Elżbieta Kapusta z Budowlanych Kielce, w młodzieżowej jej klubowy kolega Wiktor Pietrzyk, a juniorów Ewa Grad z Granatu Skarżysko-Kamienna.

Trener Krzysztof Woliński ze swymi podopiecznymi, brązowymi medalistami OSM Ewą Grad i Grzegorzem Bernatkiem

28 czerwca w finale A Pucharu Europy w Pradze Kapusta pobiegła w reprezentacyjnej sztafecie 4×400 m, wraz z Genowefą Błaszak z Chemikiem Kędzierzyn, Ewą Marcinkowską z Górnika Zabrze i Marzeną Wojdecką ze Startu Łódź. Polki uplasowały się w tej konkurencji na piątym miejscu z czasem 3.29,18, a w ogólnej punktacji zawodów zajęły siódmą lokatę.
Kielczanka reprezentowała również biało-czerwone barwy w trójmeczu Polski z Wielką Brytanią i Kanadą 13 czerwca w Gateshead. W biegu na 400 m była trzecia z wynikiem 53,64 s, w sztafecie już nie pobiegła z powodu problemów zdrowotnych.
Wiktor Pietrzyk, który do Budowlanych wrócił po służbie wojskowej odbywanej w Zawiszy Bydgoszcz, startował w meczu młodzieżowych reprezentacji Polski, CSRS, Hiszpanii, RFN i Anglii 8 sierpnia w Krakowie. Pobiegł na 2000 m z przeszkodami, zajmując szóste miejsce z czasem 5.46,98.
Ewa Grad zadebiutowała w reprezentacji juniorek w trójmeczu Polska – RFN – Wielka Brytania 27 czerwca w Ipswich. W biegu na 100 m przez płotki była szósta z wynikiem 15,02 s.
W mistrzostwach Polski, 14-16 sierpnia w Poznaniu, Elżbieta Kapusta zdobyła srebrny medal w biegu na 400 m. Uzyskała czas 53,22 s, przegrywając z Genowefą Błaszak, która miała 52,81 s. Pietrzyk był 12. na 3000 m z przeszkodami z rezultatem 8.53,13.

Wiktor Pietrzyk (z lewej) wystąpił w 1987 r. w młodzieżowej reprezentacji Polski

W mistrzostwach Polski juniorów, rozgrywanych w ramach XIV Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży 23-26 lipca w Bielsku-Białej, jedyny medal zdobył Grzegorz Bernatek. Zawodnik skarżyskiego Granatu był trzeci na 2000 m z przeszkodami z wynikiem 5.49,21. Czwartą pozycję zajęła sztafeta 4×100 m Budowlanych w składzie: Aleksander Pietras, Grzegorz Bojarski, Jarosław Zawadzki i Piotr Jóźwik. W eliminacjach pobiegli 42,63 s, w finale 42,79 s. Urszula Adamiec z Budowlanych uplasowała się na piątej pozycji w biegu na 400 m przez płotki (64,65 s), na szóstej Bojarski na 200 m (21,97 s, w eliminacjach 21,87 s), na siódmej Krzysztof Piotrowski z Budowlanych w 10-boju (5.675 pkt), na ósmych kolejni zawodnicy kieleckiego klubu Robert Bednarski w 10-boju (5.645 pkt) i Piotr Kotlarski na 400 m przez płotki (67,13 s, z upadkiem).
W punktacji wojewódzkiej juniorów XIV OSM Kielce zajęły 22. miejsce, w klubowej Budowlani 23. W kategorii juniorów młodszych było znacznie gorzej, wśród województw Kielce znalazły się dopiero na 35. pozycji. Brązowy medal na 100 m przez płotki zdobyła Ewa Grad z czasem 14,27 s. Ósmy na 800 m był Grzegorz Gadecki z Granatu z wynikiem 2.02,50 (w eliminacjach miał 1.57,47).
Z halowych mistrzostw Polski 23-25 stycznia w Zabrzu jedyny medal przywiozła Ewa Kołomańska z Budowlanych, która uplasowała się na trzecim miejscu w pchnięciu kulą juniorek młodszych z rezultatem 11,06 m. W tej samej kategorii wiekowej Ewa Grad w dwuboju płotkarskim 2×60 m była czwarta z łącznym czasem 18,08 s. W takim samym dwuboju juniorek Edyta Bogusz z Granatu zajęła ósmą pozycję z wynikiem 19,47 s. Także na ósmym miejscu został sklasyfikowany Wojciech Dereń z Budowlanych w dwuboju sprinterskim 2×60 m juniorów młodszych z rezultatem 14,57 s.
W młodzieżowych mistrzostwach Polski, 12-13 września w Białymstoku, najlepiej wypadł Jerzy Urbaniak z Budowlanych, który zajął szóstą lokatę w 10-boju z dorobkiem 6.125 pkt. Jego klubowy kolega Robert Orzechowski rzucił młotem 51,36 m i był siódmy.

Lekkoatleci Budowlanych na obozie w Ameliówce, od lewej Grzegorz Bojarski, Jarosław Zawadzki, Krzysztof Piotrowski, Waldemar Sztandera, Jerzy Urbaniak i trener Andrzej Szołowski

Najgorzej województwo wypadło w 1987 roku w mistrzostwach w biegach przełajowych. „W łącznej ich punktacji Kielce zajęły 46. miejsce w kraju, co jest całkowitym blamażem, nie spotykanym dotąd w kronikach tej dziedziny sportu” – skomentowało „Słowo Ludu”.
Młodzicy mistrzostw Polski nie mieli, ale startowali w dwóch imprezach rangi centralnej. 26 września w Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego w Poznaniu miejsce na podium wywalczył Jarosław Sarnot z Budowlanych, który uplasował się na drugim miejscu na 200 m przez płotki z czasem 26,89 s. W rozgrywanych na przełomie czerwca i lipca Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Częstochowie złoty medal zdobył Artur Gielas z Granatu w wieloboju skocznościowym ze skokiem wzwyż, w którym pokonał wysokość 1,90 m. Drugie miejsce wywalczyła sztafeta olimpijska Szkoły Podstawowej nr 2 z Końskich w składzie: Małgorzata Jamróz, Beata Świderska, Iwona Rożej i Izabela Lachowska.
W drużynowych zawodach kolejny rok liczyli się tylko Budowlani, choć nie odgrywali już większej roli w II lidze. W pierwszym rzucie, 31 maja w Łodzi, uplasowali się w swojej grupie na piątej pozycji wśród dziesięciu zespołów. W drugim, 1 sierpnia w Rzeszowie, zajęli trzecie miejsce, zapewniając sobie utrzymanie w drugoligowych szeregach.
W regionalnych eliminacjach drużynowych mistrzostw Polski juniorów 7 czerwca w Lublinie Budowlani znów musieli uznać wyższość miejscowego Startu. Wygrali natomiast 19 września, także na lubelskim stadionie, regionalną ligę młodzików, wyprzedzając AZS Lublin i Stal Stalowa Wola.
Na terenie województwa kieleckiego zaprzestano drużynowej rywalizacji. Indywidualna odbywała się w Kielcach i Skarżysku. Na stadionie Granatu rozegrano 9-10 maja mistrzostwa seniorów, a właściwie open, ponieważ, tak jak i w poprzednich latach, startowali w nich zawodnicy ze wszystkich kategorii wiekowych. W stolicy województwa walczyli o tytuły biegacze na przełaj (14 marca), a na stadionie juniorzy i juniorzy młodsi w ramach Wojewódzkiej Spartakiady Młodzieży (23-24 maja), młodzicy (3 października) oraz wieloboiści (10-11 października).
W majowej WSM, podobnie jak rok wcześniej, startowali poza konkursem lekkoatleci z bułgarskiego Szumen. W ramach sportowej wymiany biegacze z Kielecczyzny pojechali do Bułgarii w listopadzie. Małgorzata Jamróz z Końskich wygrała tam bieg na przełaj młodziczek na 1 km, trzecie miejsca zajęli Artur Osman z Granatu na 4 km juniorów i Sławomir Rymarczyk z Budowlanych na 8 km seniorów.
Warte odnotowania są również pierwsze halowe zawody w Końskich. Odbyły się w marcu z udziałem młodych lekkoatletów koneckiego MKS i Żaka Kielce.

Zawodnicy Budowlanych na obozie w Karkonoszach, od lewej Jerzy Urbaniak, Grzegorz Hyb, Stanisław Kubik i Mariusz Kaczmarski

W tabelach stu najlepszych na świecie trzeci rok z rzędu Kielecczyzna nie miała przedstawiciela. Najlepszej zawodniczce Elżbiecie Kapuście zabrakło do znalezienia się w nich na 400 m 0,25 s. W Polsce uplasowała się w tej konkurencji na trzeciej pozycji, ponadto była dziewiąta na 200 m i 11. na 100 m oraz 19. ze sztafetą 4×400 m Budowlanych, w której pobiegła wraz z Marią Piotrowską, Urszulą Adamiec i Joanną Kaczewską. W trzeciej i czwartej dziesiątce nie mieliśmy ani jednej przedstawicielki, a w piątej znalazły się jedynie Ewa Grad na 200 m i Małgorzata Kozera z Budowlanych w 7-boju.
Mężczyźni mieli liczniejszą reprezentację w polskich tabelach. Najwyższą 15. pozycję zajął Wiktor Pietrzyk na 3000 m z przeszkodami, na 18. w biegu na 400 m przez płotki uplasował się Piotr Kotlarski
W trzeciej dziesiątce znaleźli się: Grzegorz Bojarski na 100 m, Mariusz Kaczmarski i Sławomir Rymarczyk na 3000 m z przeszkodami, Stanisław Kubik, Marek Kalwat, Jerzy Urbaniak i Kotlarski w 10-boju oraz sztafeta 4×100 m Budowlanych, w czwartej: Grzegorz Bernatek na 3000 m z przeszkodami, Robert Orzechowski w rzucie młotem, Grzegorz Urbaniak i Krzysztof Jóźwik w 10-boju, w piątej: Bojarski na 200 m, Krzysztof Stodulski w skoku o tyczce, Kalwat w skoku w dal, Dariusz Błaszczyk w rzucie młotem, Robert Bednarski i Krzysztof Piotrowski w 10-boju. Wszyscy wymienieni oprócz Bernatka to zawodnicy Budowlanych.
Lekkoatleci tego klubu bili też rekordy okręgu. Na 100 m uczynił to junior Grzegorz Bojarski, przebiegając ten dystans podczas OSM w Bielsku-Białej w 10,80 s. Rekordzistą na 110 m ppł został drugi junior Piotr Kotlarski – wynikiem 15,23 s uzyskanym 13 czerwca w Lublinie. Dwukrotnie poprawiany był rekord w biegu na 3000 m z przeszkodami – najpierw Mariusz Kaczmarski na zawodach ligowych 31 maja miał 8.59,25, a cztery dni później Wiktor Pietrzyk podczas Memoriału Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu uzyskał 8.50,41. Pierwszy rekord we wprowadzonym w 1987 r. oszczepie nowego typu ustanowił Krzysztof Piotrowski, rzucając 4 października w Rzeszowie 52,64 m.

Elżbieta Kapusta z mistrzem olimpijskim z Montrealu w skoku o tyczce Tadeuszem Ślusarskim, który w 1987 r. oficjalnie zakończył karierę sportową

W klasyfikacji najlepszych sportowców Kielecczyzny „Słowa Ludu” za 1987 rok Elżbieta Kapusta uplasowała się na czwartym miejscu. W dziesiątce juniorów znaleźli się lekkoatleci Granatu – na szóstej pozycji Ewa Grad i na ósmej Grzegorz Bernatek.
Rok 1987 upłynął też pod znakiem dyskusji, gdzie i kto zbuduje w Kielcach stadion lekkoatletyczny, niezbędny do organizacji przyznanej województwu XVI Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży. W październiku przyjęto koncepcję o jego zlokalizowaniu w miejscu dawnej sadzawki na Pakoszu. Projektanci z Kielc pojechali do Spały, aby podpatrywać zastosowane tam rozwiązania. Wciąż jednak nie wiadomo było, kto będzie wykonawcą inwestycji i czy znajdą się na nią pieniądze.
W grudniu „Słowo Ludu” alarmowało, że do XVI OSM pozostało zaledwie półtora roku, a „na placu budowy nie ruszono nawet łopatą”. Dalej w artykule można było przeczytać, że „Miastoprojekt” opracował wprawdzie „założenia techniczno-ekonomiczne przedsięwzięcia”, lecz nie może kontynuować prac przy dokumentacji, ponieważ brakuje decyzji Komitetu Młodzieży i Kultury Fizycznej.
Jan Mochocki, dyrektor wydziału kultury fizycznej i turystyki w urzędzie wojewódzkim, uspokajał jednak na łamach gazety, że wykonawcą generalnym stadionu będzie ciesząca się uznaniem firma „Exbud”, a „dyrektorzy innych przedsiębiorstw zobowiązali się pomóc w budowie”.

Tabele najlepszych lekkoatletów Kielecczyzny w 1987 roku
K o b i e t y
100 m
11,87 (0,4) Elżbieta KAPUSTA 60 Budowlani Kielce 31.05 Łódź
12,58 Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 17.06 Lublin
12,83 Edyta PRĘDKA 66 Budowlani Kielce 31.05 Łódź
12.90 Berta STARZ 72 Budowlani Kielce 6.06 Lublin
13,02 Ewa ZAPAŁA 67 Budowlani Kielce 1.08 Rzeszów
13,07 Małgorzata WIDERA 73 Budowlani Kielce
13,22 (-2,8) Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 2.05 Lublin
13,32 Aneta SKARBA 73 Ostrowia Ostrowiec 23.05 Kielce
13,34 Sylwia WRÓBEL 71 Budowlani Kielce 25.04 Kielce
13,38 Edyta ZAWADA 71 MKS Końskie
wyniki uzyskane z wiatrem
12,52 (>2,0) Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 9.05 Skarżysko
12,70 (2,4) Berta STARZ 72 Budowlani Kielce
pomiar ręczny
12,7 Ewa ZAPAŁA 67 Budowlani Kielce 12.07 Lublin
12,7 Berta STARZ 72 Budowlani Kielce 12.07 Lublin
13,1 Sylwia WRÓBEL 71 Budowlani Kielce 12.07 Lublin
13,2 Agnieszka CISZEWSKA 72 Granat Skarżysko 3.06 Skarżysko
13,2 Małgorzata OZIMEK 72 Budowlani Kielce 12.08 Lublin
13,3 Aneta SKARBA 73 Ostrowia Ostrowiec 7.05 Ostrowiec
13,3 Joanna KACZEWSKA 71 Budowlani Kielce 12.08 Lublin

200 m
24,00 Elżbieta KAPUSTA 60 Budowlani Kielce 25.07 Warszawa
25,22 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 24.05 Kielce
25,62 Berta STARZ 72 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
25,72 Urszula ADAMIEC 69 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
25,77 Maria PIOTROWSKA 66 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
26,63 Agnieszka WRÓBLEWSKA 71 Star Starachowice 7.06 Lublin
27,06 Beata ŚWIDERSKA 72 MKS Końskie 24.05 Kielce
27,45 Grażyna GAJOS 72 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
27,69 Halina BRODZIK 67 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
27,77 Agnieszka JEDLIKOWSKA 72 Star Starachowice 24.05 Kielce

300 m
43,59 Beata ŚWIDERSKA 72 MKS Końskie 6.06 Lublin
43,92 Berta STARZ 72 Budowlani Kielce 31.05 Kielce
44,82 Agnieszka JEDLIKOWSKA 72 Star Starachowice 3.10 Kielce
45,06 Edyta SALAMON 73 Budowlani Kielce 20.05 Kielce
45,38 Małgorzata OZIMEK 72 Budowlani Kielce 3.10 Kielce
45,57 Andżelika JANUS 73 Budowlani Kielce 3.10 Kielce
45,93 Iwona ROŻEJ 73 MKS Końskie 3.10 Kielce

400 m
52,86 Elżbieta KAPUSTA 60 Budowlani Kielce 8.08 Kraków
60,56 Agnieszka WRÓBLEWSKA 71 Star Starachowice 17.06 Lublin
61,19 Agnieszka JEDLIKOWSKA 72 Star Starachowice 23.05 Kielce
60,37 Urszula ADAMIEC 69 Budowlani Kielce 7.06 Lublin
62,13 Joanna KACZEWSKA 71 Budowlani Kielce 1.08 Rzeszów
63,32 Agnieszka BORUSIŃSKA 71 Żak Kielce 18.06 Lublin
63,39 Agnieszka PLUTA 70 Żak Kielce 24.05 Kielce
65,25 Halina BRODZIK 67 Budowlani Kielce 9.05 Skarżysko
65,55 Bożena ADAMSKA 70 Budowlani Kielce 9.05 Skarzysko
65,57 Beata CIEPLUCH 67 Budowlani Kielce 9.05 Skarżysko
pomiar ręczny
63,0 Beata ŚWIDERSKA 72 MKS Końskie
64,2 Małgorzata JAMRÓZ 73 MKS Końskie

600 m
1.41,12 Agnieszka JEDLIKOWSKA 72 Star Starachowice 6.06 Lublin

800 m
2.25,80 Halina BRODZIK 67 Budowlani Kielce 14.06 Lublin
2.26,60 Bożena ADAMSKA 70 Budowlani Kielce 7.06 Lublin
2.30,6 Iwona ROŻEJ 73 MKS Końskie
2.30,76 Małgorzata JAMRÓZ 73 MKS Końskie 10.05 Skarżysko
2.31,14 Iwona MRÓZ 68 Ostrowia Ostrowiec 7.06 Lublin
2.32,8 Katarzyna SOBURA 70 Budowlani Kielce 11.06 Lublin
2.33,58 Agnieszka PLUTA 70 Żak Kielce 24.05 Kielce
2.36,0 Katarzyna SEREK 74
2.36,5 Małgorzata CZYŻEWSKA 73 MKS Końskie
2.36,7 Anna MŁYNARSKA 72 Budowlani Kielce 11.07 Lublin

1000 m
3.09,39 Agnieszka JEDLIKOWSKA 72 Star Starachowice 31.05 Kielce
3.11,88 Małgorzata JAMRÓZ 73 MKS Końskie 3.10 Kielce
3.19,72 Beata GOS 74 Żak Kielce 3.10 Kielce
3.22,40 Małgorzata CZYŻEWSKA 73 MKS Końskie 3.10 Kielce
3.23,52 Edyta KUKULSKA 73 Żak Kielce 3.10 Kielce
3.25,62 Izabela KABAŁA 72 Żak Kielce 3.10 Kielce
3.25,70 Agnieszka SZAFARCZYK 73 Żak Kielce 3.10 Kielce
3.25,72 Aneta KABAŁA 72 SP Bodzentyn 3.10 Kielce
3.27,50 Monika KARDYNAŁ 73 Piast Stopnica 3.10 Kielce
3.28,81 Anna KRUK 73 Żak Kielce 3.10 Kielce

1500 m
5.13,22 Bożena ADAMSKA 70 Budowlani Kielce 17.06 Lublin
5.34,37 Wioletta WALCZYŃSKA 73 Zryw Łopuszno 23.05 Kielce
5.37,76 Joanna GOMUŁA 71 Budowlani Kielce 23.05 Kielce
5.45,70 Edyta WITCZAK 71 MKS Końskie 23.05 Kielce
5.46,93 Gabriela CZYŻ 73 SP Miedziana Góra 23.05 Kielce
5.53,71 Beata BIELECKA 71 LE 1 Kielce 23.05 Kielce

100 m ppł
15,02 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 27.06 Ipswich
15,66 Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 13.06 Lublin
17,29 Małgorzata KOZERA 69 Budowlani Kielce 16.06 Lublin
18,12 Ewa KUŁAKOWSKA 69 Budowlani Kielce 16.06 Lublin
76,2 cm/8,20 m(juniorki młodsze)
14,27 (0,1) Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 23.07 Bielsko-Biała
15,87 Iwona MICHALSKA 71 Żak Kielce 18.06 Lublin
17,05 Iwona SADOWSKA 71 Żak Kielce 16.06 Lublin
19,19 Agnieszka PLUTA 70 Żak Kielce 11.10 Kielce
76,2 cm/8 m(młodziczki)
15,69 Grażyna GAJOS 72 Budowlani Kielce 6.06 Lublin
15,76 Agnieszka CISZEWSKA 72 Granat Skarżysko 6.06 Lublin
15,83 Małgorzata OZIMEK 72 Budowlani Kielce 10.10 Kielce
15,85 Berta STARZ 72 Budowlani Kielce 10.10 Kielce
pomiar ręczny
15,2 Berta STARZ 72 Budowlani Kielce 11.07 Lublin
15,4 Małgorzata OZIMEK 72 Budowlani Kielce 11.07 Lublin

200 m ppł
32,02 Małgorzata OZIMEK 72 Budowlani Kielce 16.06 Lublin

300 m ppł
49,47 Beata PAŹDZIERZ 71 Budowlani Kielce 17.06 Lublin
50,22 Edyta SIEKAŃSKA 70 Budowlani Kielce 17.06 Lublin
51,95 Agnieszka BORUSIŃSKA 71 Żak Kielce 17.06 Lublin

400 m ppł
64,65 Urszula ADAMIEC 69 Budowlani Kielce 25.07 Bielsko-Biała
pomiar ręczny
65,2 Urszula ADAMIEC 69 Budowlani Kielce 1.08 Rzeszów

4×100 m
51,57 BUDOWLANI Kielce 31.05 Łódź
(E. KUŁAKOWSKA, 69 – E. ZAPAŁA, 67 – M. PIOTROWSKA, 66 – E. PRĘDKA, 66)
51,62 BUDOWLANI II Kielce 6.06 Lublin
(G. GAJOS, 72 – M. OZIMEK, 72 – E. SALAMON, 72 – B. STARZ, 72)
51,77 BUDOWLANI III Kielce 7.06 Lublin
(E. SIEKAŃSKA, 70 – U. ADAMIEC, 69 – M. KOZERA, 69 – S. WRÓBEL, 71)
52,03 GRANAT Skarżysko-Kamienna 10.05 Skarżysko
(M. KUNA, 71 – E. GRAD, 70 – M. BRZOZOWICZ, 66 – E. BOGUSZ, 69)
52,72 STAR Starachowice (juniorki młodsze) 9.05 Skarżysko
52,74 MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski (juniorki młodsze) 7.06 Lublin
53,42 MKS OSTROWIA II Ostrowiec Świętokrzyski (młodziczki) 13.09 Lublin
54,43 MKS ŻAK Kielce (juniorki młodsze) 23.05 Kielce
55,67 MKS ŻAK II Kielce (młodziczki) 3.10 Kielce
szkoła
54,72 SZKOŁA PODSTAWOWA nr 24 Kielce

4×400 m
3.54,4 BUDOWLANI Kielce 31.05 Łódź
(M. PIOTROWSKA, 66 – U. ADAMIEC, 69 – J. KACZEWSKA, 71 – E. KAPUSTA, 60)
4.25,44 STAR Starachowice (juniorki) 24.05 Kielce
4.36,01 MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski (juniorki) 7.06 Lublin

wzwyż
1,57 Aneta SKARBA 73 Ostrowia Ostrowiec 22.10 Ostrowiec
1,55 Ewa KUŁAKOWSKA 69 Budowlani Kielce 2.05 Kielce
1,50 Iwona MICHALSKA 71 Żak Kielce 24.05 Kielce
1,46 Małgorzata KOZERA 69 Budowlani Kielce 10.10 Kielce
1,45 Iwona SADOWSKA 71 Żak Kielce 24.05 Kielce
1,45 Aneta CZEKAJ 70 Żak Kielce 24.05 Kielce
1,45 Izabela PABIAN 72 LZS Morawica 9.08 Poznań
1,40 Bożena KOZIEŁ 68 Budowlani Kielce 2.05 Kielce
1,40 Edyta WOJTAS 71 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
1,40 Izabela SOŁTYS 74 LZS Morawica 9.08 Poznań

w dal
5,16 Iwona MICHALSKA 71 Żak Kielce 25.04 Kielce
5,14 Małgorzata KOZERA 69 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
5,04 Iwona STANISZEWSKA 72 Żak Kielce 31.05 Kielce
5,02 Małgorzata OZIMEK 72 Budowlani Kielce 12.10 Kielce
5,00 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 3.10 Kielce
4,98 Grażyna GAJOS 72 Budowlani Kielce 25.04 Kielce
4,93 Iwona SADOWSKA 71 Żak Kielce 20.09 Kielce
4,88 Berta STARZ 72 Budowlani Kielce 3.10 Kielce
4,87 Ewa KUŁAKOWSKA 69 Budowlani Kielce 2.05 Kielce
4,76 Hanna ANIOŁ 72 Budowlani Kielce 3.10 Kielce

kula
11,86 Ewa KOŁOMAŃSKA 70 Budowlani Kielce 3.10 Kielce
10,34 Małgorzata KOZERA 69 Budowlani Kielce 7.06 Lublin
10,02 Justyna POCZĘTA 73 Zefir Jędrzejów 6.06 Pińczów
9,60 Dorota BAZAK 69 Budowlani Kielce 23.05 Kielce
9,51 Barbara PIWOWARCZYK 73 Żak Kielce 24.05 Kielce
9,44 Alicja PAKUŁA 72 LZS Morawica 9.10 Kielce
9,39 Agata ROGOWSKA 69 Budowlani Kielce 2.05 Kielce
8,96 Barbara KRÓL Ostrowia Ostrowiec 10.05 Skarżysko
8,89 Monika SUŁEK 72 Granat Skarżysko 13.09 Lublin
8,88 Ewa KUŁAKOWSKA 69 Budowlani Kielce 1.08 Rzeszów
3 kg(młodziczki)
11,09 Monika SUŁEK 72 Granat Skarżysko 13.09 Lublin
10,74 Katarzyna JANUCHTA 72 Budowlani Kielce 10.09 Lublin
10,61 Beata ORLIŃSKA 72 Budowlani Kielce 10.09 Lublin
10,60 Barbara PIWOWARCZYK 73 Żak Kielce 9.10 Kielce
10,07 Justyna POCZĘTA 73 Zefir Jędrzejów 3.10 Kielce

dysk
35,92 Agata ROGOWSKA 68 Budowlani Kielce 31.05 Łódź
35,22 Dorota BAZAK 69 Budowlani Kielce 23.05 Kielce
34,40 Jolanta TABORSKA 71 Budowlani Kielce 11.07 Lublin
30,94 Ewa KOŁOMAŃSKA 70 Budowlani Kielce 25.04 Kielce
30,24 Monika SUŁEK 72 Granat Skarżysko 13.10 Kielce ?????
30,06 Marta STRÓJWĄS 72 Budowlani Kielce 3.10 Kielce
28,62 Izabela PABIAN 72 LZS Morawica 7.06 Pińczów
28,10 Hanna ANIOŁ 72 Budowlani Kielce 12.10 Kielce
27,38 Justyna POCZĘTA 73 Zefir Jędrzejów 7.06 Pińczów

oszczep
37,06 Aneta MALICKA 71 Budowlani Kielce 1.08 Rzeszów
35,16 Alicja PAKUŁA 72 LZS Morawica 31.05 Kielce
31,94 Izabela PABIAN 72 LZS Morawica 3.10 Kielce
31,00 Małgorzata KOZERA 69 Budowlani Kielce 3.10 Kielce
27,82 Katarzyna JANUCHTA 72 Budowlani Kielce 20.05 Kielce
27,40 Iwona MICHALSKA 71 Żak Kielce 12.09 Kielce
26,70 AgnieszkaWOJCIESZYŃSKA 73 LZS Morawica
25,50 Beata ZIEWIECKA 70 Ostrowia Ostrowiec 16.05 Ostrowiec
25,04 Babara PIWOWARCZYK 73 Żak Kielce 25.04 Kielce
23,28 Monika ŁYGAN 73 Ostrowia Ostrowiec 8.10 Ostrowiec

7-bój
3.728 Małgorzata KOZERA 69 Budowlani Kielce 17.06 Lublin
(17,29 – 1,45 – 9,38 – 28,85 – 4,95 – 25,45 – 2.37,09)
płotki 76,2 cm/8,20 m(juniorka młodsza)
3.601 Iwona MICHALSKA 71 Żak Kielce 17.06 Lublin
(16,12 – 1,40 – 7,85 – 28,68 – 4,92 – 27,18 – ?)
płotki 76,2 cm/8 m, kula 3 kg(młodziczki)
3.505 Małgorzata OZIMEK 72 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
(15,83 – 9,35 – 1,25 – 27,66 – 4,79 – 19,72 – 2.48,51)
3.447 Berta STARZ 72 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
(15,85 – 9,44 – 1,10 – 27,08 – 4,80 – 21,08 – 2.48,51)

Wyniki uzyskane w hali
50 m
7,29 Iwona MICHALSKA 71 Żak Kielce 14.03 Końskie
7,29 Edyta ZAWADA 71 MKS Końskie 14.03 Końskie
7,33 Beata ŚWIDERSKA 72 MKS Końskie 14.03 Końskie

60 m
8,11 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 17.01 Lublin
8,19 Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 10.01 Lublin

50 m ppł
76,2 cm/8,20 m(juniorka młodsza)
8,04 Iwona MICHALSKA 71 Żak Kielce 14.03 Końskie

60 m ppł
9,57 Edyta BOGUSZ 69 Granat Skarżysko 17.01 Lublin
76,2 cm/8,20 m(juniorka młodsza)
9,04 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 24.01 Zabrze
76,2 cm/8 m(młodziczka)
10,01 Agnieszka CISZEWSKA 72 Granat Skarżysko 10.01 Lublin

wzwyż
1,50 Iwona MICHALSKA 71 Żak Kielce 14.03 Końskie

kula
11,06 Ewa KOŁOMAŃSKA 70 Budowlani Kielce 23.01 Zabrze
3 kg(młodziczka)
9,47 Katarzyna JANUCHTA 72 Żak Kielce 14.03 Końskie

M ę ż c z y ź n i
100 m
10,80 Grzegorz BOJARSKI 68 Budowlani Kielce 24.07 Bielsko-Biała
11,05 Andrzej MASTALERZ 68 Granat Skarżysko 7.06 Lublin
11,28 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 3.10 Rzeszów
11,29 Jarosław ZAWADZKI 68 Budowlani Kielce 16.06 Lublin
11,42 Wojciech DEREŃ 71 Budowlani Kielce 16.06 Lublin
11,46 Leszek BOGACKI 67 Zefir Jędrzejów 21.05 Kielce
11,52 Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 1.08 Rzeszów
11,53 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 10.10 Kielce
11,54 Janusz ADAMSKI 67 Ostrowia Ostrowiec 1.05 Stalowa Wola
11,68 Aleksander PIETRAS 69 Budowlani Kielce 24.07 Bielsko-Biała
wyniki uzyskane z wiatrem
10,76 (>2,0) Andrzej MASTALERZ 68 Granat Skarżysko 9.05 Skarżysko
11,67 (>2,0) Tomasz TUSZNIO 71 Granat Skarżysko 9.05 Skarżysko
pomiar ręczny
10,7 Grzegorz BOJARSKI 68 Budowlani Kielce 11.07 Lublin
10,8 Andrzej MASTALERZ 68 Granat Skarżysko 26.07 Lublin
10,9 Jarosław ZAWADZKI 68 Budowlani Kielce 11.07 Lublin
11,3 Wojciech DEREŃ 71 Budowlani Kielce 11.07 Lublin
11,5 Aleksander PIETRAS 69 Budowlani Kielce 11.07 Lublin

200 m
21,87 Grzegorz BOJARSKI 68 Budowlani Kielce 25.07 Bielsko-Biała
21,99 Andrzej MASTALERZ 68 Granat Skarżysko 24.05 Kielce
22,63 Jarosław ZAWADZKI 68 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
22,81 Robert BĄK 69 Ostrowia Ostrowiec 24.05 Kielce
22,98 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
23,48 Wojciech DEREŃ 71 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
23,50 Aleksander PIETRAS 69 Budowlani Kielce 7.06 Lublin
23,66 Piotr KUREK 70 Ostrowia Ostrowiec 7.06 Lublin
23,84 Wojciech GÓRA 68 Ostrowia Ostrowiec 7.06 Lublin
23,96 Robert POŁOWNIAK 68 Ostrowia Ostrowiec 25.05 Kielce

300 m
35,43 Andrzej MASTALERZ 68 Granat Skarżysko 2.05 Lublin
37,39 Grzegorz GADECKI 70 Granat Skarżysko 2.05 Lublin
młodzicy
38,31 Wojciech JAS 72 Żak Kielce 6.06 Lublin
38,59 Jarosław SARNOT 72 Budowlani Kielce 6.06 Lublin
39,07 Paweł KASPEREK 72 Budowlani Kielce 13.09 Lublin
39,76 Rafał PAKOSIŃSKI 72 Żak Kielce 29.06 Częstochowa
pomiar ręczny
39,6 Rafał TYBURCY 72 Granat Skarżysko 6.05 Skarżysko

400 m
49,31 Robert BĄK 69 Ostrowia Ostrowiec 25.07 Bielsko-Biała
49,75 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 7.06 Lublin
50,61 Grzegorz BOJARSKI 68 Budowlani Kielce 27.06 Lublin
51,75 Grzegorz GADECKI 70 Granat Skarżysko 17.07 Lublin
51,78 Wiktor PIETRZYK 65 Budowlani Kielce 10.10 Kielce
52,14 Aleksander PIETRAS 69 Budowlani Kielce 13.09 Lublin
52,16 Jarosław ZAWADZKI 68 Budowlani Kielce 10.05 Rzeszów
52,18 Robert FORTUNA 66 Budowlani Kielce 10.05 Rzeszów
52,25 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 28.05 Białystok
52,42 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 10.10 Kielce
pomiar ręczny
50,4 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 1.08 Rzeszów

600 m (młodzik)
1.32,89 Mariusz SOBOLEWSKI 72 Granat Skarżysko 13.09 Lublin

800 m
1.52,85 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko 6.09 Lublin
1.57,47 Grzegorz GADECKI 70 Granat Skarżysko 23.07 Bielsko-Biała
1.58,36 Ireneusz PALUCH 70 Ostrowia Ostrowiec 20.09 Biała Podlaska
2.00,79 Artur OSMAN 70 Granat Skarżysko 24.05 Kielce
2.02,42 Aleksander NIWIŃSKI 70 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
2.03,70 Jarema ZEMSTA 70 Ostrowia Ostrowiec 30.08 Białystok
2.04,22 Mariusz SKRUCHA 67 Ostrowia Ostrowiec 24.05 Kielce
2.06,96 Andrzej MAZUR 70 MKS Końskie 10.05 Skarżysko
2.07,44 Grzegorz STĘPIEŃ 71 MKS Końskie 10.05 Skarżysko
2.08,39 Waldemar STĘPIEŃ 69 Granat Skarżysko 24.05 Kielce

1000 m
2.35,70 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko 25.04 Kielce
młodzicy
2.46,93 Grzegorz URGACZ 73 Star Starachowice 3.10 Kielce
2.48,66 Mariusz JAGIEŁŁO 72 Granat Skarżysko 3.10 Kielce
2.49,05 Grzegorz GRZYWACZ 72 Żak Kielce 6.06 Lublin

1500 m
3.51,9 Wiktor PIETRZYK 65 Budowlani Kielce 1.08 Rzeszów
3.51,9 Sławomir RYMARCZYK 64 Budowlani Kielce 26.09 Kielce
3.54,10 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko 28.08 Zabrze
3.54,39 Mariusz KACZMARSKI 66 Budowlani Kielce 13.06 Lublin
4.01,96 Aleksander NIWIŃSKI 62 Budowlani Kielce 13.06 Lublin
4.06,19 Artur OSMAN 70 Granat Skarżysko 16.05 Lublin
4.09,15 Waldemar STĘPIEŃ 69 Granat Skarżysko 23.05 Kielce
4.13,37 Arkadiusz BOJARA 69 Star Starachowice 7.06 Lublin
4.16,5 Sławomir KORPULA 70 Budowlani Kielce 6.06 Bydgoszcz
4.19,23 Zdzisław GRABDA 70 Star Starachowice 7.06 Lublin

2000 m
5.28,23 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko 2.05 Lublin
5.58,50 Waldemar STĘPIEŃ 69 Granat Skarżysko 2.05 Lublin
młodzicy
6.13,71 Paweł ZYCHOWICZ 72 MKS Miechów 20.05 Kielce
6.14,08 Mariusz JAGIEŁŁO 72 Granat Skarżysko 13.09 Lublin

3000 m
8.26,39 Wiktor PIETRZYK 65 Budowlani Kielce 31.05 Łódź
8.26,70 Sławomir RYMARCZYK 64 Budowlani Kielce 6.09 Zabrze
8.43,40 Aleksander NIWIŃSKI 62 Budowlani Kielce 10.05 Rzeszów
9.26,05 Grzegorz BOJARA 69 Star Starachowice 25.05 Kielce
9.58,72 Zdzisław GRABDA 70 Star Starachowice 10.05 Skarżysko
10.01,41 Sławomir KORPULA 70 Budowlani Kielce 17.06 Lublin
10.02,77 Dariusz DROŻDŻAL 69 Ostrowia Ostrowiec 25.05 Kielce

maraton
3:02.30 Zenon STĘPIEŃ 63 Łopuszno 15.11 Kędzierzyn-Koźle

110 m ppł
15,23 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 13.06 Lublin
15,94 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce 24.07 Bielsko-Biała
15,99 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
16,01 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
16,09 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 29.08 Gdańsk
16,49 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
16,66 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
16,72 Tomasz GORAJ 69 Budowlani Kielce 2.05 Kielce
17,18 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 24.07 Bielsko-Biała
17,21 Paweł GŁADYŚ 68 Granat Skarżysko 20.09 Biała Podlaska
wyniki uzyskane z wiatrem
15,12 (4,0) Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 27.06 Lublin
16,07 (>2,0) Szymon WIKŁO 67 Budowlani Kielce 9.05 Skarżysko
pomiar ręczny
15,7 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce 11.07 Lublin
91,4 cm(młodzicy)
15,86 Jarosław SARNOT 72 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
16,26 Robert PAWLAK 72 Żak Kielce 11.10 Kielce
16,41 Paweł KASPEREK 72 Budowlani Kielce 11.10 Kielce

200 m ppł (młodzicy)
26,89 (-2,0) Jarosław SARNOT 72 Budowlani Kielce 26.09 Poznań
28,50 Paweł KASPEREK 72 Budowlani Kielce 6.06 Lublin
29,15 Paweł KARBOWNIK 72 Budowlani Kielce 20.05 Kielce

400 m ppł
52,58 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 6.09 Lublin
55,79 Robert FORTUNA 66 Budowlani Kielce 14.06 Lublin
58,82 Tomasz GORAJ 69 Budowlani Kielce 20.09 Kielce
62,06 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 20.09 Kielce
64,89 Jacek KARPETA 70 Budowlani Kielce 20.09 Kielce
84 cm(junior młodszy)
60,83 Grzegorz ŚWIT 71 Budowlani Kielce 20.05 Kielce

1500 m prz
4.21,21 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko 10.05 Skarżysko
4.23,09 Artur OSMAN 70 Granat Skarżysko 10.05 Skarżysko
4.38,57 Waldemar STĘPIEŃ 69 Granat Skarżysko 10.05 Skarżysko

2000 m prz
5.46,98 Wiktor PIETRZYK 65 Budowlani Kielce 8.08 Kraków
5.49,21 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko 24.07 Bielsko-Biała
6.16,43 Waldemar STĘPIEŃ 69 Granat Skarżysko 17.06 Lublin

3000 m prz
8.50,41 Wiktor PIETRZYK 65 Budowlani Kielce 4.06 Grudziądz
8.59,25 Mariusz KACZMARSKI 66 Budowlani Kielce 31.05 Łódź
9.04,24 Sławomir RYMARCZYK 64 Budowlani Kielce 10.09 Sopot
9.10,48 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko 12.09 Białystok

4×100 m
42,63 BUDOWLANI Kielce 25.07 Bielsko-Biała
(A. PIETRAS, 69 – G. BOJARSKI, 68 – J. ZAWADZKI, 68 – P. JÓŹWIK, 68)
44,72 MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski 7.06 Lublin
(W. GÓRA, 68 – R. BĄK, 69 – M. KWIECIEŃ, 69 – R. POŁOWNIAK, 69)
46,90 MKS ŻAK Kielce (juniorzy młodsi) 23.05 Kielce
47,93 BUDOWLANI II Kielce 19.09 Lublin
(D. PACAK, 72 – T. MACIEJEC, 72 – J. SARNOT, 72 – P. KASPEREK, 72)
48,33 MKS ŻAK Kielce (młodzicy) 3.10 Kielce
(W. JAS, 72 – R. PAKOSIŃSKI, 72 – R. PAWLAK, 72 – J. STANISZEWSKI, 72)
48,53 MKS OSTROWIA II Ostrowiec Świętokrzyski 31.05 Kielce
49,19 STAR Starachowice (juniorzy młodsi) 23.05 Kielce
49,24 SZKOŁA PODSTAWOWA nr 24 Kielce 20.05 Kielce
pomiar ręczny
42,7 BUDOWLANI Kielce 1.08 Rzeszów
(A. PIETRAS, 69 – G. BOJARSKI, 68 – J. ZAWADZKI, 68 – P. JÓŹWIK, 68)

4×400 m
3.25,3 BUDOWLANI Kielce 1.08 Rzeszów
(P. KOTLARSKI, 69 – R. FORTU1NA, 66 – S. KUBIK, 62 – W. PIETRZYK, 65)
3.32, 33 MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski 30.08 Białystok
(P. KUREK, 70 – I. CIEŚLAK, 70 – J. ZEMSTA, 70 – I. PALUCH, 70)
3.40,28 BUDOWLANI II Kielce (juniorzy) 24.05 Kielce
3.49,38 MKS Końskie (juniorzy młodsi) 24.05 Kielce
3.56,09 STAR Starachowice (juniorzy) 24.05 Kielce

wzwyż
1,96 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 10.10 Kielce
1,93 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 3.10 Rzeszów
1,90 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 25.04 Kielce
1,90 Krzysztof PEDRYCZ 56 Budowlani Kielce 9.05 Kielce
1,90 Tomasz GORAJ 69 Budowlani Kielce 31.05 Łódź
1,90 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 10.10 Kielce
1,90 Artur GIELAS 72 Granat Skarżysko 27.06 Częstochowa
1,85 Piotr RYLSKI 66 Budowlani Kielce 23.05 Kielce
1,83 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 16.06 Lublin
1,81 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce 3.10 Rzeszów
1,81 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 10.10 Kielce

tyczka
4,35 Krzysztof STODULSKI 60 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
4,23 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
4,23 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
4,00 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 5.07 Zabrze
3,80 Grzegorz URBANIAK 67 Budowlani Kielce 3.05 Łódź
3,80 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 12.07 Lublin
3,80 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
3,50 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce 17.06 Lublin
3,20 Paweł GŁADYŚ 68 Granat Skarżysko 24.05 Kielce
3,20 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 3.10 Rzeszów

w dal
7,15 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 10.10 Kielce
7,06 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 10.10 Kielce
6,97 Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 10.05 Rzeszów
6,72 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 10.10 Kielce
6,60 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce 3.10 Rzeszów
6,57 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 12.09 Białystok
6,50 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 20.09 Kielce
6,37 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 3.10 Rzeszów
6,36 Waldemar SZTANDERA 67 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
6,32 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 10.10 Kielce

trójskok
13,22 Paweł KONIARSKI 70 Ostrowia Ostrowiec 23.05 Kielce
12,74 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 10.05 Skarżysko
12,24 Krzysztof HAJDUKIEWICZ 70 Ostrowia Ostrowiec 7.06 Lublin
11,82 Tomasz RÓŻYC 71 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
10,78 Kamil ŚWIERK 71 Budowlani Kielce 24.05 Kielce

kula
13,20 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 9.05 Skarżysko
12,66 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 28.05 Białystok
12,04 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 3.10 Rzeszów
11,92 Wiesław ZIELIŃSKI 50 Granat Skarżysko 9.05 Skarżysko
11,80 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 10.10 Kielce
11,62 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 2.05 Kielce
11,62 Marian ZIELIŃSKI 59 Budowlani Kielce 10.05 Skarżysko
10,82 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 11.07 Lublin
10,58 Ryszard JAROSZ 56 LZS Morawica 9.05 Skarżysko
10,54 Zbigniew DUDA 67 Granat Skarżysko 9.05 Skarżysko
6 kg(junior młodszy)
11,14 Paweł ISKRA 72 Ostrowia Ostrowiec 22.10 Ostrowiec
5 kg(młodzik)
11,58 Paweł ISKRA 72 Ostrowia Ostrowiec 8.05 Ostrowiec

dysk
43,28 Marian ZIELIŃSKI 59 Budowlani Kielce 9.05 Skarżysko
41,52 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 29.05 Białystok
39,00 Wiesław ZIELIŃSKI 50 Granat Skarżysko 9.05 Skarżysko
38,66 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 29.05 Białystok
38,30 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
36,46 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 4.10 Rzeszów
34,90 Robert ORZECHOWSKI 67 Budowlani Kielce 11.07 Lublin
34,80 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 4.10 Rzeszów
34,34 Zbigniew DUDA 67 Granat Skarżysko 9.05 Skarżysko
34,00 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 20.09 Kielce
1 kg(młodzik)
38,44 Paweł KASPEREK 72 Budowlani Kielce 3.10 Kielce

młot
53,74 Robert ORZECHOWSKI 67 Budowlani Kielce 26.09 Rzeszów
50,50 Dariusz BŁASZCZYK 67 Budowlani Kielce 26.09 Rzeszów
35,26 Piotr ŚWIETLAK 71 Budowlani Kielce 1.07 Rzeszów
6 kg(junior młodszy)
45,76 Piotr ŚWIETLAK 71 Budowlani Kielce 16.06 Lublin

oszczep
nowy typ
52,64 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 4.10 Rzeszów
48,74 Piotr ŚWIETLAK 71 Budowlani Kielce 9.08 Poznań
46,16 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 9.08 Poznań
45,64 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 9.08 Poznań
44,46 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 9.08 Poznań
43,08 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce 24.07 Bielsko-Biała
42,40 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 4.10 Rzeszów
44,44 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 4.10 Rzeszów
39,40 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 4.10 Rzeszów
34,74 Robert WOJTAN 71 Budowlani Kielce 4.10 Rzeszów
stary typ
58,46 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 10.05 Skarżysko
55,00 Ryszard JAROSZ 56 LZS Morawica 10.05 Skarżysko
51,24 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
50,50 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 5.07 Zabrze
48,98 Sławomir MŁYNARCZYK 69 Budowlani Kielce 7.06 Pińczów
48,60 Piotr ŚWIETLAK 71 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
47,36 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 24.05 Kielce
45,66 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
42,00 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 11.10 Kielce

10-bój
6.713 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
(11,53 – 7,06 – 13,10 – 1,90 – 53,18 – 16,66 – 35,08 – 3,80 – 51,24 – 4.39,37)
6.690 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
(11,71 – 7,15 – 11,58 – 1,96 – 53,62 – 15,99 – 32,22 – 4,00 – 45,66 – 4.30,03)
6.467 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 5.07 Zabrze
(11,95 – 6,38 – 12,05 – 1,77 – 53,19 – 16,46 – 37,96 – 4,00 – 50,50 – 4.31,56)
6.294 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 4.10 Rzeszów
(11,28 – 6,37 – 9,90 – 1,93 – 51,13 – 15,13 – 28,90 – 3,20 – 39,40 – 4.32,57)
6.204 Grzegorz URBANIAK 66 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
(11,78 – 6,72 – 10,76 – 1,78 – 52,42 – 16,01 – 32,20 – 3,40 – 41,60 – 4.28,64)
5.894 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
(12,08 – 6,32 – 11,80 – 1,81 – 57,41 – 16,49 – 38,30 – 3,80 – 42,00 – 5.06,21)
5.842 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce 17.06 Lublin
(12,02 – 6,41 – 9,03 – 1,80 – 54,15 – 16,23 – 27,98 – 3,50 – 45,42 – 4.37,60)
5.834 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 4.10 Rzeszów
(11,74 – 6,10 – 12,04 – 1,72 – 56,06 – 17,35 – 36,46 – 3,60 – 52,48 – 5.14,00)
5.165 Wiktor PIETRZYK 65 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
5.164 Tomasz GORAJ 69 Budowlani Kielce 4.10 Rzeszów

6-bój
kula 5 kg, płotki 600 g, oszczep 600 g(młodzicy)
3.331 Robert PAWLAK 72 Żak Kielce 11.10 Kielce
(12,22 – 9,80 – 6,05 – 16,26 – 1,75 – 34,50)
3.282 Jarosław SARNOT 72 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
(11,82 – 9,40 – 5,95 – 15,86 – 1,60 – 34,00)
2.925 Paweł KASPEREK 72 Budowlani Kielce 11.10 Kielce
(12,22 – 9,32 – 5,23 – 16,41 – 1,54 – 32,80)

Wyniki uzyskane w hali
50 m
6,58 Andrzej KOŁODZIEJCZYK 70 MKS Końskie 14.03 Końskie

60 m
7,22 Andrzej MASTALERZ 68 Granat Skarżysko 23.01 Zabrze
7,58 Jacek WYKROTA 71 Granat Skarżysko 23.01 Zabrze

60 + 60 m
14,57 Wojciech DEREŃ 71 Budowlani Kielce 23.01 Zabrze

800 m
2.06,24 Grzegorz GADECKI 70 Granat Skarżysko 10.01 Warszawa

1000 m
2.33,00 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko
2.42,60 Grzegorz GADECKI 70 Granat Skarżysko 24.01 Zabrze

1500 m
4.09,69 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko 24.01 Zabrze

2000 m
5.52,59 Artur OSMAN 70 Granat Skarżysko 25.01 Zabrze

50 m ppł
100 cm(junior młodszy)
8,17 Andrzej KOŁODZIEJCZYK 70 MKS Końskie 14.03 Końskie
91,4 cm(młodzik)
8,30 Robert PAWLAK 72 Żak Kielce 14.03 Końskie

60 m ppł
9,18 Szymon WIKŁO 67 Granat Skarżysko 17.01 Lublin
9,42 Paweł GŁADYŚ 68 Granat Skarżysko 17.01 Lublin

wzwyż
1,85 Artur GIELAS 72 Granat Skarżysko 17.01 Lublin
1,80 Robert PAWLAK 72 Żak Kielce 14.03 Końskie

kula
(młodzik)
12,47 Tomasz DAJER 72 MKS Końskie 14.03 Końskie

Opracowano na podstawie:
1. Tabele najlepszych wyników OZLA Kielce za 1987 r., oprac. Adam Jóźwik (maszynopis z archiwum OZLA);
2. Kronika sekcji lekkoatletycznej ZKS Granat Skarżysko-Kamienna, rękopis autorstwa Bogdana Winiarskiego;
3. dziennik „Słowo Ludu”, Kielce, styczeń 1987-styczeń 1988;
4. miesięcznik „Lekkoatletyka”, Warszawa, nr 3-12 1987, 1-2 1988;
5. Historia pięciu sezonów sekcji [MKS Żak Kielce], broszura
Zdjęcia ze zbiorów Ewy Grad-Pietrzyk, Elżbiety Kapusty-Habrowskiej i Andrzeja Szołowskiego.