Bez złotego medalu w mistrzostwach Polski, blamaż w biegach na przełaj. Rok 1987

Tylko cztery medale, jeden srebrny i trzy brązowe, zdobyli w mistrzostwach Polski lekkoatleci Kielecczyzny w 1987 roku. W reprezentacji naszego kraju wystąpiło troje zawodników – w pierwszej Elżbieta Kapusta z Budowlanych Kielce, w młodzieżowej jej klubowy kolega Wiktor Pietrzyk, a juniorów Ewa Grad z Granatu Skarżysko-Kamienna.

Trener Krzysztof Woliński ze swymi podopiecznymi, brązowymi medalistami OSM Ewą Grad i Grzegorzem Bernatkiem

28 czerwca w finale A Pucharu Europy w Pradze Kapusta pobiegła w reprezentacyjnej sztafecie 4×400 m, wraz z Genowefą Błaszak z Chemikiem Kędzierzyn, Ewą Marcinkowską z Górnika Zabrze i Marzeną Wojdecką ze Startu Łódź. Polki uplasowały się w tej konkurencji na piątym miejscu z czasem 3.29,18, a w ogólnej punktacji zawodów zajęły siódmą lokatę.
Kielczanka reprezentowała również biało-czerwone barwy w trójmeczu Polski z Wielką Brytanią i Kanadą 13 czerwca w Gateshead. W biegu na 400 m była trzecia z wynikiem 53,64 s, w sztafecie już nie pobiegła z powodu problemów zdrowotnych.
Wiktor Pietrzyk, który do Budowlanych wrócił po służbie wojskowej odbywanej w Zawiszy Bydgoszcz, startował w meczu młodzieżowych reprezentacji Polski, CSRS, Hiszpanii, RFN i Anglii 8 sierpnia w Krakowie. Pobiegł na 2000 m z przeszkodami, zajmując szóste miejsce z czasem 5.46,98.
Ewa Grad zadebiutowała w reprezentacji juniorek w trójmeczu Polska – RFN – Wielka Brytania 27 czerwca w Ipswich. W biegu na 100 m przez płotki była szósta z wynikiem 15,02 s.
W mistrzostwach Polski, 14-16 sierpnia w Poznaniu, Elżbieta Kapusta zdobyła srebrny medal w biegu na 400 m. Uzyskała czas 53,22 s, przegrywając z Genowefą Błaszak, która miała 52,81 s. Pietrzyk był 12. na 3000 m z przeszkodami z rezultatem 8.53,13.

Wiktor Pietrzyk (z lewej) wystąpił w 1987 r. w młodzieżowej reprezentacji Polski

W mistrzostwach Polski juniorów, rozgrywanych w ramach XIV Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży 23-26 lipca w Bielsku-Białej, jedyny medal zdobył Grzegorz Bernatek. Zawodnik skarżyskiego Granatu był trzeci na 2000 m z przeszkodami z wynikiem 5.49,21. Czwartą pozycję zajęła sztafeta 4×100 m Budowlanych w składzie: Aleksander Pietras, Grzegorz Bojarski, Jarosław Zawadzki i Piotr Jóźwik. W eliminacjach pobiegli 42,63 s, w finale 42,79 s. Urszula Adamiec z Budowlanych uplasowała się na piątej pozycji w biegu na 400 m przez płotki (64,65 s), na szóstej Bojarski na 200 m (21,97 s, w eliminacjach 21,87 s), na siódmej Krzysztof Piotrowski z Budowlanych w 10-boju (5.675 pkt), na ósmych kolejni zawodnicy kieleckiego klubu Robert Bednarski w 10-boju (5.645 pkt) i Piotr Kotlarski na 400 m przez płotki (67,13 s, z upadkiem).

Młodzi lekkoatleci Kielecczyzny, w górnym rzędzie od lewej Ewa Kołomańska, Artur Osman, Urszula Adamiec,Ewa Grad, Krzysztof Piotrowski, Edyta Bogusz, trener Andrzej Szołowski, Tomasz Goraj i Aleksander Pietras, na dole od lewej Marek Konieczny i Piotr Kotlarski

W punktacji wojewódzkiej juniorów XIV OSM Kielce zajęły 22. miejsce, w klubowej Budowlani 23. W kategorii juniorów młodszych było znacznie gorzej, wśród województw Kielce znalazły się dopiero na 35. pozycji. Brązowy medal na 100 m przez płotki zdobyła Ewa Grad z czasem 14,27 s. Ósmy na 800 m był Grzegorz Gadecki z Granatu z wynikiem 2.02,50 (w eliminacjach miał 1.57,47).
Z halowych mistrzostw Polski 23-25 stycznia w Zabrzu jedyny medal przywiozła Ewa Kołomańska z Budowlanych, która uplasowała się na trzecim miejscu w pchnięciu kulą juniorek młodszych z rezultatem 11,06 m. W tej samej kategorii wiekowej Ewa Grad w dwuboju płotkarskim 2×60 m była czwarta z łącznym czasem 18,08 s. W takim samym dwuboju juniorek Edyta Bogusz z Granatu zajęła ósmą pozycję z wynikiem 19,47 s. Także na ósmym miejscu został sklasyfikowany Wojciech Dereń z Budowlanych w dwuboju sprinterskim 2×60 m juniorów młodszych z rezultatem 14,57 s.
W młodzieżowych mistrzostwach Polski, 12-13 września w Białymstoku, najlepiej wypadł Jerzy Urbaniak z Budowlanych, który zajął szóstą lokatę w 10-boju z dorobkiem 6.125 pkt. Jego klubowy kolega Robert Orzechowski rzucił młotem 51,36 m i był siódmy.

Lekkoatleci Budowlanych na obozie w Ameliówce, od lewej Grzegorz Bojarski, Jarosław Zawadzki, Krzysztof Piotrowski, Waldemar Sztandera, Jerzy Urbaniak i trener Andrzej Szołowski

Najgorzej województwo wypadło w 1987 roku w mistrzostwach w biegach przełajowych. „W łącznej ich punktacji Kielce zajęły 46. miejsce w kraju, co jest całkowitym blamażem, nie spotykanym dotąd w kronikach tej dziedziny sportu” – skomentowało „Słowo Ludu”.
Młodzicy mistrzostw Polski nie mieli, ale startowali w dwóch imprezach rangi centralnej. 26 września w Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego w Poznaniu miejsce na podium wywalczył Jarosław Sarnot z Budowlanych, który uplasował się na drugim miejscu na 200 m przez płotki z czasem 26,89 s. W rozgrywanych na przełomie czerwca i lipca Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Częstochowie złoty medal zdobył Artur Gielas z Granatu w wieloboju skocznościowym ze skokiem wzwyż, w którym pokonał wysokość 1,90 m. Drugie miejsce wywalczyła sztafeta olimpijska Szkoły Podstawowej nr 2 z Końskich w składzie: Małgorzata Jamróz, Beata Świderska, Iwona Rożej i Izabela Lachowska.
W drużynowych zawodach kolejny rok liczyli się tylko Budowlani, choć nie odgrywali już większej roli w II lidze. W pierwszym rzucie, 31 maja w Łodzi, uplasowali się w swojej grupie na piątej pozycji wśród dziesięciu zespołów. W drugim, 1 sierpnia w Rzeszowie, zajęli trzecie miejsce, zapewniając sobie utrzymanie w drugoligowych szeregach.
W regionalnych eliminacjach drużynowych mistrzostw Polski juniorów 7 czerwca w Lublinie Budowlani znów musieli uznać wyższość miejscowego Startu. Wygrali natomiast 19 września, także na lubelskim stadionie, regionalną ligę młodzików, wyprzedzając AZS Lublin i Stal Stalowa Wola.
Na terenie województwa kieleckiego zaprzestano drużynowej rywalizacji. Indywidualna odbywała się w Kielcach i Skarżysku. Na stadionie Granatu rozegrano 9-10 maja mistrzostwa seniorów, a właściwie open, ponieważ, tak jak i w poprzednich latach, startowali w nich zawodnicy ze wszystkich kategorii wiekowych. W stolicy województwa walczyli o tytuły biegacze na przełaj (14 marca), a na stadionie juniorzy i juniorzy młodsi w ramach Wojewódzkiej Spartakiady Młodzieży (23-24 maja), młodzicy (3 października) oraz wieloboiści (10-11 października).
W majowej WSM, podobnie jak rok wcześniej, startowali poza konkursem lekkoatleci z bułgarskiego Szumen. W ramach sportowej wymiany biegacze z Kielecczyzny pojechali do Bułgarii w listopadzie. Małgorzata Jamróz z Końskich wygrała tam bieg na przełaj młodziczek na 1 km, trzecie miejsca zajęli Artur Osman z Granatu na 4 km juniorów i Sławomir Rymarczyk z Budowlanych na 8 km seniorów.
Warte odnotowania są również pierwsze halowe zawody w Końskich. Odbyły się w marcu z udziałem młodych lekkoatletów koneckiego MKS i Żaka Kielce.

Zawodnicy Budowlanych na obozie w Karkonoszach, od lewej Jerzy Urbaniak, Grzegorz Hyb, Stanisław Kubik i Mariusz Kaczmarski

W tabelach stu najlepszych na świecie trzeci rok z rzędu Kielecczyzna nie miała przedstawiciela. Najlepszej zawodniczce Elżbiecie Kapuście zabrakło do znalezienia się w nich na 400 m 0,25 s. W Polsce uplasowała się w tej konkurencji na trzeciej pozycji, ponadto była dziewiąta na 200 m i 11. na 100 m oraz 19. ze sztafetą 4×400 m Budowlanych, w której pobiegła wraz z Marią Piotrowską, Urszulą Adamiec i Joanną Kaczewską. W trzeciej i czwartej dziesiątce nie mieliśmy ani jednej przedstawicielki, a w piątej znalazły się jedynie Ewa Grad na 200 m i Małgorzata Kozera z Budowlanych w 7-boju.
Mężczyźni mieli liczniejszą reprezentację w polskich tabelach. Najwyższą 15. pozycję zajął Wiktor Pietrzyk na 3000 m z przeszkodami, na 18. w biegu na 400 m przez płotki uplasował się Piotr Kotlarski
W trzeciej dziesiątce znaleźli się: Grzegorz Bojarski na 100 m, Mariusz Kaczmarski i Sławomir Rymarczyk na 3000 m z przeszkodami, Stanisław Kubik, Marek Kalwat, Jerzy Urbaniak i Kotlarski w 10-boju oraz sztafeta 4×100 m Budowlanych, w czwartej: Grzegorz Bernatek na 3000 m z przeszkodami, Robert Orzechowski w rzucie młotem, Grzegorz Urbaniak i Krzysztof Jóźwik w 10-boju, w piątej: Bojarski na 200 m, Krzysztof Stodulski w skoku o tyczce, Kalwat w skoku w dal, Dariusz Błaszczyk w rzucie młotem, Robert Bednarski i Krzysztof Piotrowski w 10-boju. Wszyscy wymienieni oprócz Bernatka to zawodnicy Budowlanych.
Lekkoatleci tego klubu bili też rekordy okręgu. Na 100 m uczynił to junior Grzegorz Bojarski, przebiegając ten dystans podczas OSM w Bielsku-Białej w 10,80 s. Rekordzistą na 110 m ppł został drugi junior Piotr Kotlarski – wynikiem 15,23 s uzyskanym 13 czerwca w Lublinie i 15,13 s 4 października w Rzeszowie . Dwukrotnie poprawiany był rekord w biegu na 3000 m z przeszkodami – najpierw Mariusz Kaczmarski na zawodach ligowych 31 maja miał 8.59,25, a cztery dni później Wiktor Pietrzyk podczas Memoriału Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu uzyskał 8.50,41. Pierwszy rekord we wprowadzonym w 1987 r. oszczepie nowego typu ustanowił Krzysztof Piotrowski, rzucając 4 października w Rzeszowie 52,64 m.

Elżbieta Kapusta z mistrzem olimpijskim z Montrealu w skoku o tyczce Tadeuszem Ślusarskim, który w 1987 r. oficjalnie zakończył karierę sportową

W klasyfikacji najlepszych sportowców Kielecczyzny „Słowa Ludu” za 1987 rok Elżbieta Kapusta uplasowała się na czwartym miejscu. W dziesiątce juniorów znaleźli się lekkoatleci Granatu – na szóstej pozycji Ewa Grad i na ósmej Grzegorz Bernatek.
Rok 1987 upłynął też pod znakiem dyskusji, gdzie i kto zbuduje w Kielcach stadion lekkoatletyczny, niezbędny do organizacji przyznanej województwu XVI Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży. W październiku przyjęto koncepcję o jego zlokalizowaniu w miejscu dawnej sadzawki na Pakoszu. Projektanci z Kielc pojechali do Spały, aby podpatrywać zastosowane tam rozwiązania. Wciąż jednak nie wiadomo było, kto będzie wykonawcą inwestycji i czy znajdą się na nią pieniądze.
W grudniu „Słowo Ludu” alarmowało, że do XVI OSM pozostało zaledwie półtora roku, a „na placu budowy nie ruszono nawet łopatą”. Dalej w artykule można było przeczytać, że „Miastoprojekt” opracował wprawdzie „założenia techniczno-ekonomiczne przedsięwzięcia”, lecz nie może kontynuować prac przy dokumentacji, ponieważ brakuje decyzji Komitetu Młodzieży i Kultury Fizycznej.
Jan Mochocki, dyrektor wydziału kultury fizycznej i turystyki w urzędzie wojewódzkim, uspokajał jednak na łamach gazety, że wykonawcą generalnym stadionu będzie ciesząca się uznaniem firma „Exbud”, a „dyrektorzy innych przedsiębiorstw zobowiązali się pomóc w budowie”.

Tabele najlepszych lekkoatletów Kielecczyzny w 1987 roku 
K o b i e t y 
100 m 
11,87 (0,4)  Elżbieta KAPUSTA  60  Budowlani Kielce  31.05 Łódź 
12,58  Edyta BOGUSZ  69  Granat Skarżysko  17.06 Lublin 
12,83  Edyta PRĘDKA  66  Budowlani Kielce  31.05 Łódź 
12.90  Berta STARZ  72  Budowlani Kielce  6.06 Lublin 
13,02  Ewa ZAPAŁA  67  Budowlani Kielce  1.08 Rzeszów 
13,07  Małgorzata WIDERA  73  Budowlani Kielce   
13,22 (-2,8)  Ewa GRAD  70  Granat Skarżysko  2.05 Lublin 
13,32  Aneta SKARBA  73  Ostrowia Ostrowiec  23.05 Kielce 
13,34  Sylwia WRÓBEL  71  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
13,38  Edyta ZAWADA  71  MKS Końskie   
wyniki uzyskane z wiatrem 
12,52 (>2,0)  Edyta BOGUSZ  69  Granat Skarżysko  9.05 Skarżysko 
12,70 (2,4)  Berta STARZ  72  Budowlani Kielce   
pomiar ręczny 
12,7  Ewa ZAPAŁA  67  Budowlani Kielce  12.07 Lublin 
12,7  Berta STARZ  72  Budowlani Kielce  12.07 Lublin 
13,1  Sylwia WRÓBEL  71  Budowlani Kielce  12.07 Lublin 
13,2  Agnieszka CISZEWSKA  72  Granat Skarżysko  3.06 Skarżysko 
13,2  Małgorzata OZIMEK  72  Budowlani Kielce  12.08 Lublin 
13,3  Aneta SKARBA  73  Ostrowia Ostrowiec  7.05 Ostrowiec 
13,3  Joanna KACZEWSKA  71  Budowlani Kielce  12.08 Lublin 
 
200 m 
24,00  Elżbieta KAPUSTA  60  Budowlani Kielce  25.07 Warszawa 
25,22  Ewa GRAD  70  Granat Skarżysko  24.05 Kielce 
25,62  Berta STARZ  72  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
25,72  Urszula ADAMIEC  69  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
25,77  Maria PIOTROWSKA  66  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
26,63  Agnieszka WRÓBLEWSKA  71  Star Starachowice  7.06 Lublin 
27,06  Beata ŚWIDERSKA  72  MKS Końskie  24.05 Kielce 
27,45  Grażyna GAJOS  72  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
27,69  Halina BRODZIK  67  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
27,77  Agnieszka JEDLIKOWSKA  72  Star Starachowice  24.05 Kielce 
 
300 m 
43,59  Beata ŚWIDERSKA  72  MKS Końskie  6.06 Lublin 
43,92  Berta STARZ  72  Budowlani Kielce  31.05 Kielce 
44,82  Agnieszka JEDLIKOWSKA  72  Star Starachowice  3.10 Kielce 
45,06  Edyta SALAMON  73  Budowlani Kielce  20.05 Kielce 
45,38  Małgorzata OZIMEK  72  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
45,57  Andżelika JANUS  73  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
45,93  Iwona ROŻEJ  73  MKS Końskie  3.10 Kielce 
 
400 m 
52,86  Elżbieta KAPUSTA  60  Budowlani Kielce  8.08 Kraków 
60,56  Agnieszka WRÓBLEWSKA  71  Star Starachowice  17.06 Lublin 
61,19  Agnieszka JEDLIKOWSKA  72  Star Starachowice  23.05 Kielce 
60,37  Urszula ADAMIEC  69  Budowlani Kielce  7.06 Lublin 
62,13  Joanna KACZEWSKA  71  Budowlani Kielce  1.08 Rzeszów 
63,32  Agnieszka BORUSIŃSKA  71  Żak Kielce  18.06 Lublin 
63,39  Agnieszka PLUTA  70  Żak Kielce  24.05 Kielce 
65,25  Halina BRODZIK  67  Budowlani Kielce  9.05 Skarżysko 
65,55  Bożena ADAMSKA  70  Budowlani Kielce  9.05 Skarzysko 
65,57  Beata CIEPLUCH  67  Budowlani Kielce  9.05 Skarżysko 
pomiar ręczny 
63,0  Beata ŚWIDERSKA  72  MKS Końskie   
64,2  Małgorzata JAMRÓZ  73  MKS Końskie   
 
600 m 
1.41,12  Agnieszka JEDLIKOWSKA  72  Star Starachowice  6.06 Lublin 
 
800 m 
2.25,80  Halina BRODZIK  67  Budowlani Kielce  14.06 Lublin 
2.26,60  Bożena ADAMSKA  70  Budowlani Kielce  7.06 Lublin 
2.30,6  Iwona ROŻEJ  73  MKS Końskie   
2.30,76  Małgorzata JAMRÓZ  73  MKS Końskie  10.05 Skarżysko 
2.31,14  Iwona MRÓZ  68  Ostrowia Ostrowiec  7.06 Lublin 
2.32,8  Katarzyna SOBURA  70  Budowlani Kielce  11.06 Lublin 
2.33,58  Agnieszka PLUTA  70  Żak Kielce  24.05 Kielce 
2.36,0  Katarzyna SEREK  74     
2.36,5  Małgorzata CZYŻEWSKA  73  MKS Końskie   
2.36,7  Anna MŁYNARSKA  72  Budowlani Kielce  11.07 Lublin 
 
1000 m 
3.09,39  Agnieszka JEDLIKOWSKA  72  Star Starachowice  31.05 Kielce 
3.11,88  Małgorzata JAMRÓZ  73  MKS Końskie  3.10 Kielce 
3.19,72  Beata GOS  74  Żak Kielce  3.10 Kielce 
3.22,40  Małgorzata CZYŻEWSKA  73  MKS Końskie  3.10 Kielce 
3.23,52  Edyta KUKULSKA  73  Żak Kielce  3.10 Kielce 
3.25,62  Izabela KABAŁA  72  Żak Kielce  3.10 Kielce 
3.25,70  Agnieszka SZAFARCZYK  73  Żak Kielce  3.10 Kielce 
3.25,72  Aneta KABAŁA  72  SP Bodzentyn  3.10 Kielce 
3.27,50  Monika KARDYNAŁ  73  Piast Stopnica  3.10 Kielce 
3.28,81  Anna KRUK  73  Żak Kielce  3.10 Kielce 
 
1500 m 
5.13,22  Bożena ADAMSKA  70  Budowlani Kielce  17.06 Lublin 
5.34,37  Wioletta WALCZYŃSKA  73  Zryw Łopuszno  23.05 Kielce 
5.37,76  Joanna GOMUŁA  71  Budowlani Kielce  23.05 Kielce 
5.45,70  Edyta WITCZAK  71  MKS Końskie  23.05 Kielce 
5.46,93  Gabriela CZYŻ  73  SP Miedziana Góra  23.05 Kielce 
5.53,71  Beata BIELECKA  71  LE 1 Kielce  23.05 Kielce 
 
100 m ppł 
15,02  Ewa GRAD  70  Granat Skarżysko  27.06 Ipswich 
15,66  Edyta BOGUSZ  69  Granat Skarżysko  13.06 Lublin 
17,29  Małgorzata KOZERA  69  Budowlani Kielce  16.06 Lublin 
18,12  Ewa KUŁAKOWSKA  69  Budowlani Kielce  16.06 Lublin 
76,2 cm/8,20 m (juniorki młodsze) 
14,27 (0,1)  Ewa GRAD  70  Granat Skarżysko  23.07 Bielsko-Biała 
15,87  Iwona MICHALSKA  71  Żak Kielce  18.06 Lublin 
17,05  Iwona SADOWSKA  71  Żak Kielce  16.06 Lublin 
19,19  Agnieszka PLUTA  70  Żak Kielce  11.10 Kielce 
76,2 cm/8 m (młodziczki) 
15,69  Grażyna GAJOS  72  Budowlani Kielce  6.06 Lublin 
15,76  Agnieszka CISZEWSKA  72  Granat Skarżysko  6.06 Lublin 
15,83  Małgorzata OZIMEK  72  Budowlani Kielce  10.10 Kielce 
15,85  Berta STARZ  72  Budowlani Kielce  10.10 Kielce 
pomiar ręczny 
15,2  Berta STARZ  72  Budowlani Kielce  11.07 Lublin 
15,4  Małgorzata OZIMEK  72  Budowlani Kielce  11.07 Lublin 
 
200 m ppł 
32,02  Małgorzata OZIMEK  72  Budowlani Kielce  16.06 Lublin 
 
300 m ppł 
49,47  Beata PAŹDZIERZ  71  Budowlani Kielce  17.06 Lublin 
50,22  Edyta SIEKAŃSKA  70  Budowlani Kielce  17.06 Lublin 
51,95  Agnieszka BORUSIŃSKA  71  Żak Kielce  17.06 Lublin 
 
400 m ppł 
64,65  Urszula ADAMIEC  69  Budowlani Kielce  25.07 Bielsko-Biała 
pomiar ręczny 
65,2  Urszula ADAMIEC  69  Budowlani Kielce  1.08 Rzeszów 
 
4×100 m 
51,57  BUDOWLANI Kielce  31.05 Łódź 
(E. KUŁAKOWSKA, 69 – E. ZAPAŁA, 67 – M. PIOTROWSKA, 66 – E. PRĘDKA, 66) 
51,62  BUDOWLANI II Kielce  6.06 Lublin 
(G. GAJOS, 72 – M. OZIMEK, 72 – E. SALAMON, 72 – B. STARZ, 72) 
51,77  BUDOWLANI III Kielce  7.06 Lublin 
(E. SIEKAŃSKA, 70 – U. ADAMIEC, 69 – M. KOZERA, 69 – S. WRÓBEL, 71) 
52,03  GRANAT Skarżysko-Kamienna  10.05 Skarżysko 
(M. KUNA, 71 – E. GRAD, 70 – M. BRZOZOWICZ, 66 – E. BOGUSZ, 69) 
52,72  STAR Starachowice (juniorki młodsze)  9.05 Skarżysko 
52,74  MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski (juniorki młodsze)  7.06 Lublin 
53,42  MKS OSTROWIA II Ostrowiec Świętokrzyski (młodziczki)  13.09 Lublin 
54,43  MKS ŻAK Kielce (juniorki młodsze)  23.05 Kielce 
55,67  MKS ŻAK II Kielce (młodziczki)  3.10 Kielce 
szkoła 
54,72  SZKOŁA PODSTAWOWA nr 24 Kielce   
 
4×400 m 
3.54,4  BUDOWLANI Kielce  31.05 Łódź 
(M. PIOTROWSKA, 66 – U. ADAMIEC, 69 – J. KACZEWSKA, 71 – E. KAPUSTA, 60) 
4.25,44  STAR Starachowice (juniorki)  24.05 Kielce 
4.36,01  MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski (juniorki)  7.06 Lublin 
 
wzwyż 
1,57  Aneta SKARBA  73  Ostrowia Ostrowiec  22.10 Ostrowiec 
1,55  Ewa KUŁAKOWSKA  69  Budowlani Kielce  2.05 Kielce 
1,50  Iwona MICHALSKA  71  Żak Kielce  24.05 Kielce 
1,46  Małgorzata KOZERA  69  Budowlani Kielce  10.10 Kielce 
1,45  Iwona SADOWSKA  71  Żak Kielce  24.05 Kielce 
1,45  Aneta CZEKAJ  70  Żak Kielce  24.05 Kielce 
1,45  Izabela PABIAN  72  LZS Morawica  9.08 Poznań 
1,40  Bożena KOZIEŁ  68  Budowlani Kielce  2.05 Kielce 
1,40  Edyta WOJTAS  71  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
1,40  Izabela SOŁTYS  74  LZS Morawica  9.08 Poznań 
         
w dal 
5,16  Iwona MICHALSKA  71  Żak Kielce  25.04 Kielce 
5,14  Małgorzata KOZERA  69  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
5,04  Iwona STANISZEWSKA  72  Żak Kielce  31.05 Kielce 
5,02  Małgorzata OZIMEK  72  Budowlani Kielce  12.10 Kielce 
5,00  Ewa GRAD  70  Granat Skarżysko  3.10 Kielce 
4,98  Grażyna GAJOS  72  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
4,93  Iwona SADOWSKA  71  Żak Kielce  20.09 Kielce 
4,88  Berta STARZ  72  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
4,87  Ewa KUŁAKOWSKA  69  Budowlani Kielce  2.05 Kielce 
4,76  Hanna ANIOŁ  72  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
 
kula 
11,86  Ewa KOŁOMAŃSKA  70  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
10,34  Małgorzata KOZERA  69  Budowlani Kielce  7.06 Lublin 
10,02  Justyna POCZĘTA  73  Zefir Jędrzejów  6.06 Pińczów 
9,60  Dorota BAZAK  69  Budowlani Kielce  23.05 Kielce 
9,51  Barbara PIWOWARCZYK  73  Żak Kielce  24.05 Kielce 
9,44  Alicja PAKUŁA  72  LZS Morawica  9.10 Kielce 
9,39  Agata ROGOWSKA  69  Budowlani Kielce  2.05 Kielce 
8,96  Barbara KRÓL    Ostrowia Ostrowiec  10.05 Skarżysko 
8,89  Monika SUŁEK  72  Granat Skarżysko  13.09 Lublin 
8,88  Ewa KUŁAKOWSKA  69  Budowlani Kielce  1.08 Rzeszów 
3 kg (młodziczki) 
11,09  Monika SUŁEK  72  Granat Skarżysko  13.09 Lublin 
10,74  Katarzyna JANUCHTA  72  Budowlani Kielce  10.09 Lublin 
10,61  Beata ORLIŃSKA  72  Budowlani Kielce  10.09 Lublin 
10,60  Barbara PIWOWARCZYK  73  Żak Kielce  9.10 Kielce 
10,07  Justyna POCZĘTA  73  Zefir Jędrzejów  3.10 Kielce 
 
dysk 
35,92  Agata ROGOWSKA  68  Budowlani Kielce  31.05 Łódź 
35,22  Dorota BAZAK  69  Budowlani Kielce  23.05 Kielce 
34,40  Jolanta TABORSKA  71  Budowlani Kielce  11.07 Lublin 
30,94  Ewa KOŁOMAŃSKA  70  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
30,24  Monika SUŁEK  72  Granat Skarżysko  13.10 Kielce ????? 
30,06  Marta STRÓJWĄS  72  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
28,62  Izabela PABIAN  72  LZS Morawica  7.06 Pińczów 
28,10  Hanna ANIOŁ  72  Budowlani Kielce  12.10 Kielce 
27,38  Justyna POCZĘTA  73  Zefir Jędrzejów  7.06 Pińczów 
 
oszczep 
37,06  Aneta MALICKA  71  Budowlani Kielce  1.08 Rzeszów 
35,16  Alicja PAKUŁA  72  LZS Morawica  31.05 Kielce 
31,94  Izabela PABIAN  72  LZS Morawica  3.10 Kielce 
31,00  Małgorzata KOZERA  69  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
27,82  Katarzyna JANUCHTA  72  Budowlani Kielce  20.05 Kielce 
27,40  Iwona MICHALSKA  71  Żak Kielce  12.09 Kielce 
26,70  Agnieszka WOJCIESZYŃSKA  73  LZS Morawica   
25,50  Beata ZIEWIECKA  70  Ostrowia Ostrowiec  16.05 Ostrowiec 
25,04  Babara PIWOWARCZYK  73  Żak Kielce  25.04 Kielce 
23,28  Monika ŁYGAN  73  Ostrowia Ostrowiec  8.10 Ostrowiec 
 
7-bój 
3.728  Małgorzata KOZERA  69  Budowlani Kielce  17.06 Lublin 
(17,29 – 1,45 – 9,38 – 28,85 – 4,95 – 25,45 – 2.37,09) 
płotki 76,2 cm/8,20 m (juniorka młodsza) 
3.601  Iwona MICHALSKA  71  Żak Kielce  17.06 Lublin 
(16,12 – 1,40 – 7,85 – 28,68 – 4,92 – 27,18 – ?) 
płotki 76,2 cm/8 m, kula 3 kg (młodziczki) 
3.505  Małgorzata OZIMEK  72  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
(15,83 – 9,35 – 1,25 – 27,66 – 4,79 – 19,72 – 2.48,51) 
3.447  Berta STARZ  72  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
(15,85 – 9,44 – 1,10 – 27,08 – 4,80 – 21,08 – 2.48,51) 
 
Wyniki uzyskane w hali 
50 m 
7,29  Iwona MICHALSKA  71  Żak Kielce  14.03 Końskie 
7,29  Edyta ZAWADA  71  MKS Końskie  14.03 Końskie 
7,33  Beata ŚWIDERSKA  72  MKS Końskie  14.03 Końskie 
 
60 m 
8,11  Ewa GRAD  70  Granat Skarżysko  17.01 Lublin 
8,19  Edyta BOGUSZ  69  Granat Skarżysko  10.01 Lublin 
 
50 m ppł 
76,2 cm/8,20 m (juniorka młodsza) 
8,04  Iwona MICHALSKA  71  Żak Kielce  14.03 Końskie 
 
60 m ppł 
9,57  Edyta BOGUSZ  69  Granat Skarżysko  17.01 Lublin 
76,2 cm/8,20 m (juniorka młodsza) 
9,04  Ewa GRAD  70  Granat Skarżysko  24.01 Zabrze 
76,2 cm/8 m (młodziczka) 
10,01  Agnieszka CISZEWSKA  72  Granat Skarżysko  10.01 Lublin 
 
wzwyż 
1,50  Iwona MICHALSKA  71  Żak Kielce  14.03 Końskie 
 
kula 
11,06  Ewa KOŁOMAŃSKA  70  Budowlani Kielce  23.01 Zabrze 
3 kg (młodziczka) 
9,47  Katarzyna JANUCHTA  72  Żak Kielce  14.03 Końskie 
 
M ę ż c z y ź n i 
100 m 
10,80  Grzegorz BOJARSKI  68  Budowlani Kielce  24.07 Bielsko-Biała 
11,05  Andrzej MASTALERZ  68  Granat Skarżysko  7.06 Lublin 
11,28  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  3.10 Rzeszów 
11,29  Jarosław ZAWADZKI  68  Budowlani Kielce  16.06 Lublin 
11,42  Wojciech DEREŃ  71  Budowlani Kielce  16.06 Lublin 
11,46  Leszek BOGACKI  67  Zefir Jędrzejów  21.05 Kielce 
11,52  Piotr JÓŹWIK  68  Budowlani Kielce  1.08 Rzeszów 
11,53  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  10.10 Kielce 
11,54  Janusz ADAMSKI  67  Ostrowia Ostrowiec  1.05 Stalowa Wola 
11,68  Aleksander PIETRAS  69  Budowlani Kielce  24.07 Bielsko-Biała 
wyniki uzyskane z wiatrem 
10,76 (>2,0)  Andrzej MASTALERZ  68  Granat Skarżysko  9.05 Skarżysko 
11,67 (>2,0)  Tomasz TUSZNIO  71  Granat Skarżysko  9.05 Skarżysko 
pomiar ręczny 
10,7  Grzegorz BOJARSKI  68  Budowlani Kielce  11.07 Lublin 
10,8  Andrzej MASTALERZ  68  Granat Skarżysko  26.07 Lublin 
10,9  Jarosław ZAWADZKI  68  Budowlani Kielce  11.07 Lublin 
11,3  Wojciech DEREŃ  71  Budowlani Kielce  11.07 Lublin 
11,5  Aleksander PIETRAS  69  Budowlani Kielce  11.07 Lublin 
 
200 m 
21,87  Grzegorz BOJARSKI  68  Budowlani Kielce  25.07 Bielsko-Biała 
21,99  Andrzej MASTALERZ  68  Granat Skarżysko  24.05 Kielce 
22,63  Jarosław ZAWADZKI  68  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
22,81  Robert BĄK  69  Ostrowia Ostrowiec  24.05 Kielce 
22,98  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
23,48  Wojciech DEREŃ  71  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
23,50  Aleksander PIETRAS  69  Budowlani Kielce  7.06 Lublin 
23,66  Piotr KUREK  70  Ostrowia Ostrowiec  7.06 Lublin 
23,84  Wojciech GÓRA  68  Ostrowia Ostrowiec  7.06 Lublin 
23,96  Robert POŁOWNIAK  68  Ostrowia Ostrowiec  25.05 Kielce 
 
300 m 
35,43  Andrzej MASTALERZ  68  Granat Skarżysko  2.05 Lublin 
37,39  Grzegorz GADECKI  70  Granat Skarżysko  2.05 Lublin 
młodzicy 
38,31  Wojciech JAS  72  Żak Kielce  6.06 Lublin 
38,59  Jarosław SARNOT  72  Budowlani Kielce  6.06 Lublin 
39,07  Paweł KASPEREK  72  Budowlani Kielce  13.09 Lublin 
39,76  Rafał PAKOSIŃSKI  72  Żak Kielce  29.06 Częstochowa 
pomiar ręczny 
39,6  Rafał TYBURCY  72  Granat Skarżysko  6.05 Skarżysko 
 
400 m 
49,31  Robert BĄK  69  Ostrowia Ostrowiec  25.07 Bielsko-Biała 
49,75  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  7.06 Lublin 
50,61  Grzegorz BOJARSKI  68  Budowlani Kielce  27.06 Lublin 
51,75  Grzegorz GADECKI  70  Granat Skarżysko  17.07 Lublin 
51,78  Wiktor PIETRZYK  65  Budowlani Kielce  10.10 Kielce 
52,14  Aleksander PIETRAS  69  Budowlani Kielce  13.09 Lublin 
52,16  Jarosław ZAWADZKI  68  Budowlani Kielce  10.05 Rzeszów 
52,18  Robert FORTUNA  66  Budowlani Kielce  10.05 Rzeszów 
52,25  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  28.05 Białystok 
52,42  Grzegorz URBANIAK  66  Budowlani Kielce  10.10 Kielce 
pomiar ręczny 
50,4  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  1.08 Rzeszów 
 
600 m (młodzik) 
1.32,89  Mariusz SOBOLEWSKI  72  Granat Skarżysko  13.09 Lublin 
 
800 m 
1.52,85  Grzegorz BERNATEK  68  Granat Skarżysko  6.09 Lublin 
1.57,47  Grzegorz GADECKI  70  Granat Skarżysko  23.07 Bielsko-Biała 
1.58,36  Ireneusz PALUCH  70  Ostrowia Ostrowiec  20.09 Biała Podlaska 
2.00,79  Artur OSMAN  70  Granat Skarżysko  24.05 Kielce 
2.02,42  Aleksander NIWIŃSKI  70  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
2.03,70  Jarema ZEMSTA  70  Ostrowia Ostrowiec  30.08 Białystok 
2.04,22  Mariusz SKRUCHA  67  Ostrowia Ostrowiec  24.05 Kielce 
2.06,96  Andrzej MAZUR  70  MKS Końskie     10.05 Skarżysko 
2.07,44  Grzegorz STĘPIEŃ  71  MKS Końskie  10.05 Skarżysko 
2.08,39  Waldemar STĘPIEŃ  69  Granat Skarżysko  24.05 Kielce 
 
1000 m 
2.35,70  Grzegorz BERNATEK  68  Granat Skarżysko  25.04 Kielce 
młodzicy 
2.46,93  Grzegorz URGACZ  73  Star Starachowice  3.10 Kielce 
2.48,66  Mariusz JAGIEŁO  72  Granat Skarżysko  3.10 Kielce 
2.49,05  Grzegorz GRZYWACZ  72  Żak Kielce  6.06 Lublin 
 
1500 m 
3.51,9  Wiktor PIETRZYK  65  Budowlani Kielce  1.08 Rzeszów 
3.51,9  Sławomir RYMARCZYK  64  Budowlani Kielce  26.09 Kielce 
3.54,10  Grzegorz BERNATEK  68  Granat Skarżysko  28.08 Zabrze 
3.54,39  Mariusz KACZMARSKI  66  Budowlani Kielce  13.06 Lublin 
4.01,96  Aleksander NIWIŃSKI  62  Budowlani Kielce  13.06 Lublin 
4.06,19  Artur OSMAN  70  Granat Skarżysko  16.05 Lublin 
4.09,15  Waldemar STĘPIEŃ  69  Granat Skarżysko  23.05 Kielce 
4.13,37  Arkadiusz BOJARA  69  Star Starachowice  7.06 Lublin 
4.16,5  Sławomir KORPULA  70  Budowlani Kielce  6.06 Bydgoszcz 
4.19,23  Zdzisław GRABDA  70  Star Starachowice  7.06 Lublin 
 
2000 m 
5.28,23  Grzegorz BERNATEK  68  Granat Skarżysko  2.05 Lublin 
5.58,50  Waldemar STĘPIEŃ  69  Granat Skarżysko  2.05 Lublin 
młodzicy 
6.13,71  Paweł ZYCHOWICZ  72  MKS Miechów  20.05 Kielce 
6.14,08  Mariusz JAGIEŁO  72  Granat Skarżysko  13.09 Lublin 
 
3000 m 
8.26,39  Wiktor PIETRZYK  65  Budowlani Kielce  31.05 Łódź 
8.26,70  Sławomir RYMARCZYK  64  Budowlani Kielce  6.09 Zabrze 
8.43,40  Aleksander NIWIŃSKI  62  Budowlani Kielce  10.05 Rzeszów 
9.26,05  Grzegorz BOJARA  69  Star Starachowice  25.05 Kielce 
9.58,72  Zdzisław GRABDA  70  Star Starachowice  10.05 Skarżysko 
10.01,41  Sławomir KORPULA  70  Budowlani Kielce  17.06 Lublin 
10.02,77  Dariusz DROŻDŻAL  69  Ostrowia Ostrowiec  25.05 Kielce 
 
maraton 
3:02.30  Zenon STĘPIEŃ  63  Łopuszno  15.11 Kędzierzyn-Koźle 
 
110 m ppł 
15,13  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  4.10 Rzeszów 
15,94  Robert BEDNARSKI  68  Budowlani Kielce  24.07 Bielsko-Biała 
15,99  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
16,01  Grzegorz URBANIAK  66  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
16,09  Jerzy URBANIAK  67  Budowlani Kielce  29.08 Gdańsk 
16,49  Krzysztof JÓŹWIK  61  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
16,66  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
16,72  Tomasz GORAJ  69  Budowlani Kielce  2.05 Kielce 
17,18  Krzysztof PIOTROWSKI  69  Budowlani Kielce  24.07 Bielsko-Biała 
17,21  Paweł GŁADYŚ  68  Granat Skarżysko  20.09 Biała Podlaska 
wyniki uzyskane z wiatrem 
15,12 (4,0)  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  27.06 Lublin 
16,07 (>2,0)  Szymon WIKŁO  67  Budowlani Kielce  9.05 Skarżysko 
pomiar ręczny 
15,7  Robert BEDNARSKI  68  Budowlani Kielce  11.07 Lublin 
91,4 cm (młodzicy) 
15,86  Jarosław SARNOT  72  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
16,26  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  11.10 Kielce 
16,41  Paweł KASPEREK  72  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
 
200 m ppł (młodzicy) 
26,89 (-2,0)  Jarosław SARNOT  72  Budowlani Kielce  26.09 Poznań 
28,50  Paweł KASPEREK  72  Budowlani Kielce  6.06 Lublin 
29,15  Paweł KARBOWNIK  72  Budowlani Kielce  20.05 Kielce 
 
400 m ppł 
52,58  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  6.09 Lublin 
55,79  Robert FORTUNA  66  Budowlani Kielce  14.06 Lublin 
58,82  Tomasz GORAJ  69  Budowlani Kielce  20.09 Kielce 
62,06  Grzegorz URBANIAK  66  Budowlani Kielce  20.09 Kielce 
64,89  Jacek KARPETA  70  Budowlani Kielce  20.09 Kielce 
84 cm (junior młodszy) 
60,83  Grzegorz ŚWIT  71  Budowlani Kielce  20.05 Kielce 
 
1500 m prz 
4.21,21  Grzegorz BERNATEK  68  Granat Skarżysko  10.05 Skarżysko 
4.23,09  Artur OSMAN  70  Granat Skarżysko  10.05 Skarżysko 
4.38,57  Waldemar STĘPIEŃ  69  Granat Skarżysko  10.05 Skarżysko 
 
2000 m prz 
5.46,98  Wiktor PIETRZYK  65  Budowlani Kielce  8.08 Kraków 
5.49,21  Grzegorz BERNATEK  68  Granat Skarżysko  24.07 Bielsko-Biała 
6.16,43  Waldemar STĘPIEŃ  69  Granat Skarżysko  17.06 Lublin 
 
3000 m prz 
8.50,41  Wiktor PIETRZYK  65  Budowlani Kielce  4.06 Grudziądz 
8.59,25  Mariusz KACZMARSKI  66  Budowlani Kielce  31.05 Łódź 
9.04,24  Sławomir RYMARCZYK  64  Budowlani Kielce  10.09 Sopot 
9.10,48  Grzegorz BERNATEK  68  Granat Skarżysko  12.09 Białystok 
 
4×100 m 
42,63  BUDOWLANI Kielce  25.07 Bielsko-Biała 
(A. PIETRAS, 69 – G. BOJARSKI, 68 – J. ZAWADZKI, 68 – P. JÓŹWIK, 68) 
44,72  MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski  7.06 Lublin 
(W. GÓRA, 68 – R. BĄK, 69 – M. KWIECIEŃ, 69 – R. POŁOWNIAK, 69) 
46,90  MKS ŻAK Kielce (juniorzy młodsi)  23.05 Kielce 
47,93  BUDOWLANI II Kielce  19.09 Lublin 
(D. PACAK, 72 – T. MACIEJEC, 72 – J. SARNOT, 72 – P. KASPEREK, 72) 
48,33  MKS ŻAK Kielce (młodzicy)  3.10 Kielce 
(W. JAS, 72 – R. PAKOSIŃSKI, 72 – R. PAWLAK, 72 – J. STANISZEWSKI, 72) 
48,53  MKS OSTROWIA II Ostrowiec Świętokrzyski  31.05 Kielce 
49,19  STAR Starachowice (juniorzy młodsi)  23.05 Kielce 
49,24  SZKOŁA PODSTAWOWA nr 24 Kielce  20.05 Kielce 
pomiar ręczny 
42,7  BUDOWLANI Kielce  1.08 Rzeszów 
(A. PIETRAS, 69 – G. BOJARSKI, 68 – J. ZAWADZKI, 68 – P. JÓŹWIK, 68) 
 
4×400 m 
3.25,3  BUDOWLANI Kielce  1.08 Rzeszów 
(P. KOTLARSKI, 69 – R. FORTU1NA, 66 – S. KUBIK, 62 – W. PIETRZYK, 65) 
3.32, 33  MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski  30.08 Białystok 
(P. KUREK, 70 – I. CIEŚLAK, 70 – J. ZEMSTA, 70 – I. PALUCH, 70) 
3.40,28  BUDOWLANI II Kielce (juniorzy)  24.05 Kielce 
3.49,38  MKS Końskie (juniorzy młodsi)  24.05 Kielce 
3.56,09  STAR Starachowice (juniorzy)  24.05 Kielce 
 
wzwyż 
1,96  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  10.10 Kielce 
1,93  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  3.10 Rzeszów 
1,90  Krzysztof PIOTROWSKI  69  Budowlani Kielce  25.04 Kielce 
1,90  Krzysztof PEDRYCZ  56  Budowlani Kielce  9.05 Kielce 
1,90  Tomasz GORAJ  69  Budowlani Kielce  31.05 Łódź 
1,90  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  10.10 Kielce 
1,90  Artur GIELAS  72  Granat Skarżysko  27.06 Częstochowa 
1,85  Piotr RYLSKI  66  Budowlani Kielce  23.05 Kielce 
1,83  Jerzy URBANIAK  67  Budowlani Kielce  16.06 Lublin 
1,81  Robert BEDNARSKI  68  Budowlani Kielce  3.10 Rzeszów 
1,81  Krzysztof JÓŹWIK  61  Budowlani Kielce  10.10 Kielce 
 
tyczka 
4,35  Krzysztof STODULSKI  60  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
4,23  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
4,23  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
4,00  Jerzy URBANIAK  67  Budowlani Kielce  5.07 Zabrze 
3,80  Grzegorz URBANIAK  67  Budowlani Kielce  3.05 Łódź 
3,80  Krzysztof PIOTROWSKI  69  Budowlani Kielce  12.07 Lublin 
3,80  Krzysztof JÓŹWIK  61  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
3,50  Robert BEDNARSKI  68  Budowlani Kielce  17.06 Lublin 
3,20  Paweł GŁADYŚ  68  Granat Skarżysko  24.05 Kielce 
3,20  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  3.10 Rzeszów 
 
w dal 
7,15  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  10.10 Kielce 
7,06  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  10.10 Kielce 
6,97  Piotr JÓŹWIK  68  Budowlani Kielce  10.05 Rzeszów 
6,72  Grzegorz URBANIAK  66  Budowlani Kielce  10.10 Kielce 
6,60  Robert BEDNARSKI  68  Budowlani Kielce  3.10 Rzeszów 
6,57  Jerzy URBANIAK  67  Budowlani Kielce  12.09 Białystok 
6,50  Krzysztof PIOTROWSKI  69  Budowlani Kielce  20.09 Kielce 
6,37  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  3.10 Rzeszów 
6,36  Waldemar SZTANDERA  67  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
6,32  Krzysztof JÓŹWIK  61  Budowlani Kielce  10.10 Kielce 
 
trójskok 
13,22  Paweł KONIARSKI  70  Ostrowia Ostrowiec  23.05 Kielce 
12,74  Jerzy URBANIAK  67  Budowlani Kielce  10.05 Skarżysko 
12,24  Krzysztof HAJDUKIEWICZ  70  Ostrowia Ostrowiec  7.06 Lublin 
11,82  Tomasz RÓŻYC  71  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
10,78  Kamil ŚWIERK  71  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
 
kula 
13,20  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  9.05 Skarżysko 
12,66  Jerzy URBANIAK  67  Budowlani Kielce  28.05 Białystok 
12,04  Krzysztof PIOTROWSKI  69  Budowlani Kielce  3.10 Rzeszów 
11,92  Wiesław ZIELIŃSKI  50  Granat Skarżysko  9.05 Skarżysko 
11,80  Krzysztof JÓŹWIK  61  Budowlani Kielce  10.10 Kielce 
11,62  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  2.05 Kielce 
11,62  Marian ZIELIŃSKI  59  Budowlani Kielce  10.05 Skarżysko 
10,82  Grzegorz URBANIAK  66  Budowlani Kielce  11.07 Lublin 
10,58  Ryszard JAROSZ  56  LZS Morawica  9.05 Skarżysko 
10,54  Zbigniew DUDA  67  Granat Skarżysko  9.05 Skarżysko 
6 kg (junior młodszy) 
11,14  Paweł ISKRA  72  Ostrowia Ostrowiec  22.10 Ostrowiec 
5 kg (młodzik) 
11,58  Paweł ISKRA  72  Ostrowia Ostrowiec  8.05 Ostrowiec 
 
dysk 
43,28  Marian ZIELIŃSKI  59  Budowlani Kielce  9.05 Skarżysko 
41,52  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  29.05 Białystok 
39,00  Wiesław ZIELIŃSKI  50  Granat Skarżysko  9.05 Skarżysko 
38,66  Jerzy URBANIAK  67  Budowlani Kielce  29.05 Białystok 
38,30  Krzysztof JÓŹWIK  61  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
36,46  Krzysztof PIOTROWSKI  69  Budowlani Kielce  4.10 Rzeszów 
34,90  Robert ORZECHOWSKI  67  Budowlani Kielce  11.07 Lublin 
34,80  Grzegorz URBANIAK  66  Budowlani Kielce  4.10 Rzeszów 
34,34  Zbigniew DUDA  67  Granat Skarżysko  9.05 Skarżysko 
34,00  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  20.09 Kielce 
1 kg (młodzik) 
38,44  Paweł KASPEREK  72  Budowlani Kielce  3.10 Kielce 
 
młot 
53,74  Robert ORZECHOWSKI  67  Budowlani Kielce  26.09 Rzeszów 
50,50  Dariusz BŁASZCZYK  67  Budowlani Kielce  26.09 Rzeszów 
35,26  Piotr ŚWIETLAK  71  Budowlani Kielce  1.07 Rzeszów 
6 kg (junior młodszy) 
45,76  Piotr ŚWIETLAK  71  Budowlani Kielce  16.06 Lublin 
 
oszczep 
nowy typ 
52,64  Krzysztof PIOTROWSKI  69  Budowlani Kielce  4.10 Rzeszów 
48,74  Piotr ŚWIETLAK  71  Budowlani Kielce  9.08 Poznań 
46,16  Jerzy URBANIAK  67  Budowlani Kielce  9.08 Poznań 
45,64  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  9.08 Poznań 
44,46  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  9.08 Poznań 
43,08  Robert BEDNARSKI  68  Budowlani Kielce  24.07 Bielsko-Biała 
42,40  Grzegorz URBANIAK  66  Budowlani Kielce  4.10 Rzeszów 
44,44  Krzysztof JÓŹWIK  61  Budowlani Kielce  4.10 Rzeszów 
39,40  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  4.10 Rzeszów 
34,74  Robert WOJTAN  71  Budowlani Kielce  4.10 Rzeszów 
stary typ 
58,46  Krzysztof PIOTROWSKI  69  Budowlani Kielce  10.05 Skarżysko 
55,00  Ryszard JAROSZ  56  LZS Morawica  10.05 Skarżysko 
51,24  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
50,50  Jerzy URBANIAK  67  Budowlani Kielce  5.07 Zabrze 
48,98  Sławomir MŁYNARCZYK  69  Budowlani Kielce  7.06 Pińczów 
48,60  Piotr ŚWIETLAK  71  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
47,36  Grzegorz URBANIAK  66  Budowlani Kielce  24.05 Kielce 
45,66  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
42,00  Krzysztof JÓŹWIK  61  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
 
10-bój 
6.713  Stanisław KUBIK  62  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
(11,53 – 7,06 – 13,10 – 1,90 – 53,18 – 16,66 – 35,08 – 3,80 – 51,24 – 4.39,37) 
6.690  Marek KALWAT  63  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
(11,71 – 7,15 – 11,58 – 1,96 – 53,62 – 15,99 – 32,22 – 4,00 – 45,66 – 4.30,03) 
6.467  Jerzy URBANIAK  67  Budowlani Kielce  5.07 Zabrze 
(11,95 – 6,38 – 12,05 – 1,77 – 53,19 – 16,46 – 37,96 – 4,00 – 50,50 – 4.31,56) 
6.294  Piotr KOTLARSKI  69  Budowlani Kielce  4.10 Rzeszów 
(11,28 – 6,37 – 9,90 – 1,93 – 51,13 – 15,13 – 28,90 – 3,20 – 39,40 – 4.32,57) 
6.204  Grzegorz URBANIAK  66  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
(11,78 – 6,72 – 10,76 – 1,78 – 52,42 – 16,01 – 32,20 – 3,40 – 41,60 – 4.28,64) 
5.894  Krzysztof JÓŹWIK  61  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
(12,08 – 6,32 – 11,80 – 1,81 – 57,41 – 16,49 – 38,30 – 3,80 – 42,00 – 5.06,21) 
5.842  Robert BEDNARSKI  68  Budowlani Kielce  17.06 Lublin 
(12,02 – 6,41 – 9,03 – 1,80 – 54,15 – 16,23 – 27,98 – 3,50 – 45,42 – 4.37,60) 
5.834  Krzysztof PIOTROWSKI  69  Budowlani Kielce  4.10 Rzeszów 
(11,74 – 6,10 – 12,04 – 1,72 – 56,06 – 17,35 – 36,46 – 3,60 – 52,48 – 5.14,00) 
5.165  Wiktor PIETRZYK  65  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
5.164  Tomasz GORAJ  69  Budowlani Kielce  4.10 Rzeszów 
 
6-bój 
kula 5 kg, płotki 600 g, oszczep 600 g (młodzicy) 
3.331  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  11.10 Kielce 
(12,22 – 9,80 – 6,05 – 16,26 – 1,75 – 34,50) 
3.282  Jarosław SARNOT  72  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
(11,82 – 9,40 – 5,95 – 15,86 – 1,60 – 34,00) 
2.925  Paweł KASPEREK  72  Budowlani Kielce  11.10 Kielce 
(12,22 – 9,32 – 5,23 – 16,41 – 1,54 – 32,80) 
 
Wyniki uzyskane w hali 
50 m 
6,58  Andrzej KOŁODZIEJCZYK  70  MKS Końskie  14.03 Końskie 
 
60 m 
7,22  Andrzej MASTALERZ  68  Granat Skarżysko  23.01 Zabrze 
7,58  Jacek WYKROTA  71  Granat Skarżysko  23.01 Zabrze 
 
60 + 60 m 
14,57  Wojciech DEREŃ  71  Budowlani Kielce  23.01 Zabrze 
 
800 m 
2.06,24  Grzegorz GADECKI  70  Granat Skarżysko  10.01 Warszawa 
 
1000 m 
2.33,00  Grzegorz BERNATEK  68  Granat Skarżysko   
2.42,60  Grzegorz GADECKI  70  Granat Skarżysko  24.01 Zabrze 
 
1500 m 
4.09,69  Grzegorz BERNATEK  68  Granat Skarżysko  24.01 Zabrze 
 
2000 m 
5.52,59  Artur OSMAN  70  Granat Skarżysko  25.01 Zabrze 
 
50 m ppł 
100 cm (junior młodszy) 
8,17  Andrzej KOŁODZIEJCZYK  70  MKS Końskie  14.03 Końskie 
91,4 cm (młodzik) 
8,30  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  14.03 Końskie 
 
60 m ppł 
9,18  Szymon WIKŁO  67  Granat Skarżysko  17.01 Lublin 
9,42  Paweł GŁADYŚ  68  Granat Skarżysko  17.01 Lublin 
 
wzwyż 
1,85  Artur GIELAS  72  Granat Skarżysko  17.01 Lublin 
1,80  Robert PAWLAK  72  Żak Kielce  14.03 Końskie 
 
kula 
(młodzik) 
12,47  Tomasz DAJER  72  MKS Końskie  14.03 Końskie 
 
Opracowano na podstawie: 

1. Tabele najlepszych wyników OZLA Kielce za 1987 r., oprac. Adam Jóźwik (maszynopis z archiwum OZLA); 

2. Kronika sekcji lekkoatletycznej ZKS Granat Skarżysko-Kamienna, rękopis autorstwa Bogdana Winiarskiego; 

3. dziennik „Słowo Ludu”, Kielce, styczeń 1987-styczeń 1988; 

4. miesięcznik „Lekkoatletyka”, Warszawa, nr 3-12 1987, 1-2 1988; 

5. Historia pięciu sezonów sekcji [MKS Żak Kielce], broszura 

Zdjęcia ze zbiorów Ewy Grad-Pietrzyk, Elżbiety Kapusty-Habrowskiej i Andrzeja Szołowskiego.