Dwa rzuty ponad 69 m Katarzyny Furmanek w Stalowej Woli

Katarzyna Furmanek

Katarzyna Furmanek zajęła czwarte miejsce w zawodach pod nazwą „Uzdrowisko Horyniec Hammer Throw” w Stalowej Woli. Zawodniczka KKL Kielce dwa razy posłała młot poza granicę 69 m, w drugie kolejce uzyskała 69,06, a w trzeciej 69,42 m. To jej trzeci rezultat w karierze, gorszy zaledwie 26 cm od rekordu życiowego ustanowionego dwa tygodnie temu na Uniwersjadzie w Neapolu, na której zdobyła brązowy medal.

Złota medalistka z tych studenckich igrzysk Ukrainka Iryna Kłymeć zwyciężyła także w stalowowolskim konkursie, poprawiając wynikiem 72,67 m swoją „życiówkę”. Druga, podobnie jak w Neapolu, była Malwina Kopron z AZS UMCS Lublin, która rzuciła 70,62 m. Trzecie miejsce zajęła reprezentująca Azerbejdżan  Hanna Skydan z wynikiem 69,94 m. Za Katarzyną Furmanek uplasowała się Aleksandra Śmiech z Agrosu Zamość, która uzyskała 68,86 m i o ponad 2 m poprawiła rekord życiowy. Druga reprezentantka KKL Marika Kaczmarek z rezultatem 61,86 m uplasowała się na ostatniej ósmej pozycji.

Prócz pań młotem w Stalowej Woli rzucał także trzykrotny mistrz świata i rekordzista Polski Paweł Fajdek z zamojskiego Agrosu. W swojej najlepszej próbie uzyskał 79,21 m.