Karolina Młodawska też skoczyła na podium mistrzostw Polski

Karolina Młodawska zdobyła brązowy medal w skoku w dal w ostatnim dniu rozgrywanych w Radomiu 95. PZLA Mistrzostw Polski. Podopieczna trenera Zdzisława Lipińskiego po trzech kolejkach konkursu zajmowała szóstą pozycję z wynikiem 5,86 m. W czwartej próbie wyrównała rekord życiowy 6,14 m i to zapewniło jej trzecie miejsce.  Dalej od zawodniczki Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego skoczyły tylko Joanna Kuryło z AZS AWF Wrocław (6,29 m) i Magdalena Żebrowska z Podlasia Białystok (6,23 m).

Karolina Młodawska

Dzięki dobremu występowi Młodawskiej, a wcześniej trzeciej lokacie Katarzyny Furmanek, piątej Mariki Kaczmarek i szóstej Wiktorii Wijas w rzucie młotem oraz 11. na 800 m Adama Masaczyńskiego, KKL Kielce uplasował się na 19. pozycji wśród 88 klubów, których zawodnicy zdobyli punktowane miejsca (1-12.) w mistrzostwach.

Świętokrzyskie zarówno w punktacji wojewódzkiej, jak i w klasyfikacji medalowej zajęło ostatnie 16. miejsce. Warto dodać, że trzy tytuły mistrzowskie na radomskim stadionie zdobyli lekkoatleci, którzy kariery rozpoczynali w naszym województwie. Karolina Kołeczek, która jeszcze w dwa lata temu reprezentowała Wisłę Junior Sandomierz, zdobyła złoty medal w biegu na 100 m przez płotki dla AZS UMCS Lublin. Mariola Ślusarczyk, była zawodniczka UKS WiR Łopuszno, a obecnie UKS Barnin Goleniów, zwyciężyła na 3000 m z przeszkodami. Mateusz Borkowski z RKS Łódź, wychowanek LKB Rudnik, został mistrzem Polski na 800 m i wicemistrzem na 1500 m.