Stadion wyrasta z ziemi, Elżbieta Kapusta nie czeka i kończy karierę. Rok 1988

Zaledwie trzy medale w mistrzostwach Polski, tylko jeden zawodnik wystąpił w reprezentacji naszego kraju – bardzo ubogi w sukcesy był rok 1988 dla lekkoatletów Kielecczyzny.
Największy odniosła Elżbieta Kapusta z Budowlanych Kielce, która wywalczyła wicemistrzostwo Polski w biegu na 400 m w czasie 53,64 s. Pierwsza na mecie Genowefa Błaszak z Chemika Kędzierzyn miała 52,62 s. Podczas rozegranych 12-13 sierpnia w Grudziądzu mistrzostw dwa siódme miejsca zawodnicy Budowlanych – Piotr Kotlarski na 400 m przez płotki (54,58 s w finale, 52,12 s w eliminacjach) i Wiktor Pietrzyk na 3000 m z przeszkodami (8.38,72).

Mistrzostwach Polski w Grudziądzu, bieg na 400 m wygrywa Genowefa Błaszak przed Elżbietą Kapustą

Kotlarski stawał dwukrotnie na mistrzowskim podium w kategorii juniorów. 30-31 stycznia w hali w Zabrzu wywalczył złoty medal w 8-boju wynikiem 5.489 pkt. Czwarty w tej konkurencji był Krzysztof Piotrowski (4.976 pkt), a piąta w pchnięciu kulą Ewa Kołomańska (obydwoje z Budowlanych). Na ósmej pozycji w 8-boju juniorów młodszych, którzy rywalizowali w Warszawie, uplasował się Robert Pawlak z Żaka Kielce.
Podczas XV Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży juniorów 16-17 lipca w Pile Kotlarski zdobył brązowy medal na 400 m przez płotki z czasem 52,56 s. Piąta na takim samym dystansie wśród dziewcząt była Urszula Adamiec z Budowlanych (62,95 s), na szóstych pozycjach uplasowali się Ewa Kołomańska w kuli (12,27 m) i Krzysztof Piotrowski w 10-boju (5.753 pkt). Juniorzy młodsi finał XV OSM mieli także w Pile 23-25 lipca. Reprezentantom Kielecczyzny nie udało się wywalczyć miejsca na podium, najwyższe siódme lokaty zajęli Piotr Świetlak z Budowlanych w rzucie młotem (50,64 m) i Robert Pawlak w 10-boju (5.566 pkt).

Lekkoatleci Kielecczyzny na OSM w Pile, na zdjęciu m.in. Ewa Grad (pierwsza z lewej), Krzysztof Piotrowski i Urszula Adamiec

W młodzieżowych mistrzostwach Polski do lat 21 (27-28 sierpnia w Zielonej Górze) najbliżej podium był  Robert Orzechowski z Budowlanych, czwarty w rzucie młotem z wynikiem 54,04 m. W zawodach tych występowali również najlepsi juniorzy, na szóstym miejscu uplasował się Piotr Kotlarski na 400 m ppł (53,50 s), na siódmych Urszula Adamiec na 400 m ppł (64,42 s) i Krzysztof Piotrowski w 10-boju (5.899 pkt).

W młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 23 dwukrotnie startował Wiktor Pietrzyk. W trójmeczu z Francją i Kanadą 20 sierpnia w Poznaniu był drugi na 3000 m z przeszkodami z czasem 8.39,73. W rozegranym w połowie września czwórmeczu z CSRS, Grecją i Jugosławią w Salonikach zajął w tej konkurencji czwarte miejsce (8.56,00).
Z reprezentantów Kielecczyzny w XV OSM w biegach przełajowych 17 kwietnia w Łącku koło Płocka najlepiej wypadł Artur Osman z Granatu Skarżysko, który na 10. pozycji ukończył bieg na 6 km juniorów. W rozegranych w tym samym dniu i miejscu XIII Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej złoty medal w biegu na 1,5 km młodziczek zdobyła Małgorzata Jamróz z MKS Olimp Końskie.
Ta utalentowana biegaczka wraz z koleżankami z koneckiej Szkoły Podstawowej nr 2 wywalczyła też srebrny medal w sztafecie olimpijskiej podczas letnich XIII OIMS na początku lipca we Wrocławiu. Złoty w wieloboju skocznościowym zdobyła Aneta Skarba, reprezentantka Ostrowii i SP 13 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Trzeci w wieloboju szybkościowym był Rafał Pakosiński z Chmielnika, zawodnik kieleckiego Żaka.
W wojewódzkiej punktacji mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych, juniorów i juniorów młodszych oraz OIMS młodzików Kielce za 1988 rok zajęły odległe 27. miejsce. Jeszcze niżej, bo na 38. plasowały się w samych biegach przełajowych. W porównaniu do fatalnego 1987 roku awansowały jednak o osiem lokat.

Lekkoatleci Budowlanych z trenerami Andrzejem Szołowskim i Krzysztofem Jóźwikiem, na zdjęciu m.in. Piotr Kotlarski, Piotr Jóźwik i Aleksander Pietras

Budowlani Kielce w zawodach pierwszego rzutu II ligi 12 czerwca w Krakowie zajęli szóstą pozycję wśród 10 drużyn w swojej grupie. W drugim rzucie 6 sierpnia w Zabrzu, decydującym o utrzymaniu w drugoligowych szeregach, wywalczyli trzecią lokatę. Po wielu latach przerwy w drużynowej rywalizacji seniorów wzieli udział lekkoatleci skarżyskiego Granatu. Zawody III ligi 12 czerwca w Rzeszowie ukończyli na 11. miejscu (na 13 zespołów).
W drużynowych mistrzostwach regionalnych juniorów 29 maja w Lublinie, z udziałem klubów z ośmiu województw, Budowlani uplasowali się na trzecim miejscu, na ósmym sklasyfikowano Ostrowię, a na 12. kielecki Żak. Drugi rzut 10 września w Kielcach, rozgrywany już bez najlepszego w regionie lubelskiego Startu, który zakwalifikował się do finału drużynowych mistrzostw Polski juniorów, wygrali Budowlani. Ostrowia sklasyfikowana została na dziewiątym, a Żak na dziesiątym miejscu.
Indywidualne mistrzostwa okręgowe w 1988 roku rozgrywano tylko w Skarżysku i w Kielcach. W tym pierwszym mieście walczyli o mistrzowskie tytuły biegacze na przełaj (21 marca) oraz juniorzy i juniorzy młodsi w ramach Wojewódzkiej Spartakiady Młodzieży (21-22 maja). Kielce były gospodarzem mistrzostw seniorów (14-15 maja), młodzików (1 października) i wieloboistów (7-8 października).
Poziom tych pierwszych „Słowo Ludu” tak komentowało: „Cóż to jednak za mistrzostwa, skoro na starcie gromadzi się nieliczna grupa zawodników, brakuje najlepszych, z niektórych klubów wysyła się w tym czasie swych reprezentantów na inne imprezy poza województwo, a wyniki uzyskane w części konkurencji są na tak żenującym poziomie, iż nie sposób je tu wymieniać. Inna sprawa, że stan bieżni na kieleckim stadionie (jedynym właściwie w województwie) jest coraz gorszy i nadaje się ona już tylko do organizacji spartakiad zakładowych.”
We wrześniu rozegrano na nim jednak drużynowe zawody juniorów z udziałem lekkoatletów z ośmiu województw. Ogólnopolską obsadę miał także III Memoriał Mariana Śliwińskiego 24 września w Ostrowcu. Na starcie stanęli m.in. lekkoatleci Wawelu Kraków i Śląska Wrocław. W chodzie na 5000 m, czyli konkurencji, w której sukcesy odnosił patron imprezy, zwyciężył Andrzej Murdzia z MKS Stalowa Wola z czasem 23.39,91.
W majowej Wojewódzkiej Spartakiadzie Młodzieży w Skarżysku poza konkursem startowali zawodnicy z ukraińskiej Winnicy będącej wówczas w granicach ZSRR. W październiku z rewizytą pojechała tam 21-osobowa reprezentacja Kielecczyzny, wygrywając 14 konkurencji w zorganizowanych przez gospodarzy zawodach.
W tabelach stu najlepszych na świecie w 1988 roku nie było reprezentanta Kielecczyzny. Elżbiecie Kapuście do znalezienia się w nich na 400 m zabrakło 0,7 s. Z rezultatem 53,18 s uplasowała się na drugim miejscu w Polsce, ponadto była ósma na 200 m, a z koleżankami z Budowlanych w czwartej dziesiątce w sztafecie 4×400 m. W czwartej dziesiątce znalazły się również Ewa Grad z Granatu na 100 m ppł, Urszula Adamiec na 400 m ppł, a w piątej sztafeta 4×100 m Budowlanych. Tak skromnej reprezentacji pań w ogólnopolskich tabelach nie było od początku lat 50.

Wiktor Pietrzyk trzy razy poprawiał rekord okręgu na 3000 m z przeszkodami

Mężczyźni wypadli nieco lepiej. W pierwszej dziesiątce w dwóch konkurencjach uplasował się Wiktor Pietrzyk – ósmy na 3000 m z przeszkodami i dziewiąty na 800 m. 11. pozycję na 400 m ppł zajął Piotr Kotlarski. W trzeciej dziesiątce znaleźli się: Pietrzyk (1500 m), Kotlarski, Stanisław Kubik i Marek Kalwat z Budowlanych (10-bój), w czwartej Aleksander Niwiński z Budowlanych (3000 m prz), Robert Orzechowski (młot) i Piotr Jóźwik z Budowlanych (10-bój), w piątej Sławomir Rymarczyk z Budowlanych (1500 m), Grzegorz Bernatek z Granatu (3000 m prz), Krzysztof Piotrowski (10-bój) i sztafeta 4×100 m Budowlanych.

Mężczyźni okazali się też lepsi pod względem rekordów okręgu. Wiktor Pietrzyk trzykrotnie poprawił najlepszy wynik na 3000 m z przeszkodami – 21 czerwca w Grudziądzu uzyskał 8.47,04, 30 lipca w Sopocie 8.45,95, a na mistrzostwach Polski 8.38,72. Ponadto 1 września w Mielcu ustamowił rekord na 800 m czasem 1.49,49. Rekordowy wynik w rzucie oszczepem nowego typu wynikiem 58,56 m ustanowił Krzysztof Piotrowski 30 kwietnia w Kielcach. Jedyny rekord wśród pań poprawiła Ewa Grad, przebiegając 100 m przez płotki w 14,74 s 25 czerwca w Lublinie. Tydzień wcześniej pobiegła tam jeszcze szybciej, bo 14,56 s, ale przy zbyt silnym wietrze 2,6 m s.
W klasyfikacji „Słowa Ludu” na najlepszych sportowców Kielecczyzny za 1988 rok Elżbieta Kapusta znalazła się na piątym miejscu. Na drugiej pozycji wśród juniorów uplasował się Piotr Kotlarski, natomiast w dziesiątce trenerów Andrzej Szołowski.
„SL” przyznało też nagrodę „Fair Play” Elżbiecie Kapuście, najlepszej lekkoatletce okręgu w latach 1981-84 i 1986-88, która pożegnała się po zakończeniu sezonu z bieżnią. Pechowo straciła zdobyty dwa lata wcześniej brązowy medal mistrzostw Europy w sztafecie 4×400 m. Skradziony został z wystawy poświęconej 40-leciu Budowlanych w witrynie apteki przy ul. Sienkiewicza.

Elżbieta Kapusta

Kapusta tłumaczyła zakończenie kariery coraz trudniejszą atmosferą, panującą w kadrze narodowej.
W opublikowanej w gazecie wyjątkowo szczerej i pełnej goryczy rowmowie z red. Mieczysławem Kaletą tak o tym opowiadała: „Trudno mówić o tych sprawach. Nie da się jednak zaprzeczyć, że bardzo duża część najlepszych czołowych zawodników zaczęła stosować anaboliki. Nie mówiąc już o zastrzykach… energetycznych, które dostawali od lekarzy prawie wszyscy. Ponoć nie było w nich dopingu, tylko środki regenerujące siły. Głównym powodem była pogoń za pieniędzmi, nie złotówkami rzecz jasna. Kto jechał na jakiś mityng zarabiał dolary. Przed każdym wyjazdem mówiło się tylko o tym, co zabrać, aby korzystnie sprzedać w jednym i drugim kierunku podróży. Do tego doszły jeszcze sprawy… Bywało, że trenerzy wybierali sobie dziewczyny. Zgodziła się, jeździła, zarabiała. Nie, to fora z kadry.”
Co ciekawe, swój pożegnalny start na bieżni Elżbieta Kapusta podczas wspomnianego wyżej wyjazdu do Winnicy. W Kielcach nie startowała od zawodów II ligi w 1983 r. W następnych latach nie organizowano już takich, w których miałaby godne siebie rywalki. Przyczyną był m.in. fatalny urządzeń na stadionie międzyszkolnym.
Na nowy, z bieżnią o sztucznej nawierzchni, Kapusta już nie czekała. A w 1988 roku zaczął się powoli wyłaniać z ziemi. W marcu zakończono usuwanie drzew i inne prace porządkowe na terenie przeznaczonym pod budowę, któa rozpoczęła się w kwietniu. Problemów nie brakowało, ale w grudniu w „SL” można było przeczytać, że „większość zaplanowanych prac wykonano zgodnie z harmonogramem, niektóre dużo wcześniej”. A inwestorzy i wykonawcy zapewniali: „Jest szansa na oddanie obiektu w maju przyszłego roku ekipom Polsportu, które zajmą się ułożeniem warstwy torpolowej na bieżni, rozbiegach skoczni i rzutniach. Całość łącznie z kosmetyką powinna być gotowa najpóźniej w pierwszych dniach lipca”. W drugiej połowie tego miesiąca stadion miał być główną areną XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Władysław Twarowski

Pod koniec listopada 1988 roku na czele kieleckiej lekkiej atletyki stanęli nowi ludzie, na prezesa OZLA wybrany został Leszek Nowak, wówczas młody trener Żaka, a wcześniej wieloboista Budowlanych.
Także w listopadzie w wieku 81 lat zmarł Józef Bobiński, czołowy przed wojną polski oszczepnik z ŁKS Łódź, żołnierz AK podczas niemieckiej okupacji w okolicach Sędziszowa, a po wojnie mieszkaniec Kielc. W latach 1946-47 i 1949 był prezesem Kieleckiego OZLA, szkolił też lekkoatletów HKS Lechia, jego wychowankami byli m.in. reprezentanci Polski skoczek wzwyż Stanisław Brzozowski i trójskoczek Stanisław Kowal.
We wrześniu 1988 roku odszedł inny zasłużony działacz i sędzia lekkoatletyczny Władysław Twarowski. W latach 1951-55, gdy zawieszona była działalność okręgowych związków sportowych, przewodniczył sekcji lekkiej atletyki Wojewódzkiego Komitetu Kultury Fizycznej. Potem należał do najaktywniejszych sędziów w okręgu, jako jeden z nielicznych posiadał klasę międzynarodową. Zmarł w wieku 78 lat.

 

Tabele najlepszych lekkoatletów Kielecczyzny w 1988 roku
K o b i e t y
100 m
12,68 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 17.06 Lublin
12,69 Berta STARZ 72 Budowlani Kielce 12.06 Kraków
12,84 Grażyna GAJOS 72 Budowlani Kielce 10.05 Kielce
12,88 Sylwia WRÓBEL 71 Budowlani Kielce 8.07 Białystok
12,92 Agnieszka STĘPIEŃ 73 Ostrowia Ostrowiec 25.09 Lublin
12,97 Edyta ZAWADA 71 Żak Kielce 17.09 Łódź
13,00 Urszula ADAMIEC 69 Budowlani Kielce 8.07 Białystok
13,03 Jolanta JAKUBOWSKA 71 Budowlani Kielce 8.07 Białystok
13,10 Małgorzata OZIMEK 72 Budowlani Kielce 10.05 Kielce
13,15 Edyta SALAMON 73 Budowlani Kielce 10.05 Kielce

200 m
24,13 Elżbieta KAPUSTA 60 Budowlani Kielce 12.06 Kraków
26,14 Berta STARZ 72 Budowlani Kielce 18.06 Lublin
26,37 Urszula ADAMIEC 69 Budowlani Kielce 8.07 Białystok
26,38 Grażyna GAJOS 72 Budowlani Kielce 18.06 Lublin
26,94 Małgorzata OZIMEK 72 Budowlani Kielce 8.07 Białystok
27,11 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 15.05 Lublin
27,29 Ewa KRĘCISZ 72 Budowlani Kielce 18.06 Lublin
27,42 Aneta ZAPAŁA 71 Ostrowia Ostrowiec 17.06 Lublin
27,52 Agnieszka PLUTA 70 Żak Kielce 18.06 Lublin
27,69 Jolanta WUJEK 73 Budowlani Kielce 8.07 Białystok
27,69 Anna KWAŚNIAK 72 Ostrowia Ostrowiec 17.06 Lublin
pomiar ręczny
25,9 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 8.10 Winnica
26,8 Małgorzata JAMRÓZ 73 Olimp Końskie 8.10 Winnica

300 m
43,67 Małgorzata OZIMEK 72 Budowlani Kielce 2.07 Białystok
44,13 Jolanta WUJEK 73 Budowlani Kielce 2.07 Białystok
44,29 Ewa KRĘCISZ 72 Budowlani Kielce 23.04 Kielce
44,76 Edyta SALAMON 73 Budowlani Kielce 29.05 Lublin
45,09 Beata KALWAT 73 Budowlani Kielce 12.10 Kielce
45,25 Berta STARZ 72 Budowlani Kielce 12.10 Kielce
45,37 Agnieszka STĘPIEŃ 73 Ostrowia Ostrowiec 1.10 Kielce
45,86 Agnieszka LISOWSKA 73 Budowlani Kielce 12.10 Kielce

400 m
53,18 Elżbieta KAPUSTA 60 Budowlani Kielce 5.06 Kraków
60,61 Urszula ADAMIEC 69 Budowlani Kielce 4.06 Lublin
61,26 Beata ŚWIDERSKA 72 Żak Kielce 17.09 Grudziądz
62,02 Agnieszka PLUTA 70 Żak Kielce 17.09 Grudziądz
62,29 Małgorzata JAMRÓZ 73 Olimp Końskie 3.09 Warszawa
63,07 Jolanta WUJEK 73 Budowlani Kielce 16.07 Lublin
63,20 Aneta ZAPAŁA 71 Ostrowia Ostrowiec 18.06 Lublin
64,21 Ewa KRĘCISZ 72 Budowlani Kielce 4.06 Lublin
66,08 Katarzyna DOMAŃSKA 73 Granat Skarżysko 28.09 Skarżysko
67,53 Izabela MISZTELA 69 Star Starachowice Kielce
pomiar ręczny
60,8 Urszula ADAMIEC 69 Budowlani Kielce 8.10 Winnica
62,4 Iwona ROŻEJ 73 Olimp Końskie 8.10 Winnica

600 m
1.40,90 Małgorzata JAMRÓZ 73 Olimp Końskie 20.07 Białystok
1.42,90 Elżbieta CON 74 Olimp Końskie 20.07 Białystok
1.44,18 Katarzyna DOMAŃSKA 73 Granat Skarżysko 20.07 Białystok
1.45,13 Iwona ROŻEJ 73 Olimp Końskie 1.10 Kielce
1.47,40 Beata GOS 74 Żak Kielce 23.04 Kielce

800 m
2.19,65 Małgorzata JAMRÓZ 73 Olimp Końskie 10.09 Kielce
2.22,52 Agnieszka BORUSIŃSKA 71 Żak Kielce 5.06 Lublin
2.26,2 Iwona ROŻEJ 73 Olimp Końskie 9.10 Winnica
2.27,69 Katarzyna DOMAŃSKA 73 Granat Skarżysko 4.09 Lublin
2.27,90 Elżbieta CON 74 Olimp Końskie 13.07 Białystok
2.28,24 Agnieszka PLUTA 70 Żak Kielce 10.09 Kielce
2.29,54 Katarzyna SOBURA 70 Budowlani Kielce 8.07 Białystok
2.33,38 Beata GOS 74 Żak Kielce 30.04 Kielce
2.35,06 Małgorzata OZIMEK 72 Budowlani Kielce 2.10 Kraków
2.35,89 Dorota CISZEK 74 Żak Kielce 14.05 Częstochowa

1000 m
3.11,97 Katarzyna DOMAŃSKA 73 Granat Skarżysko 1.10 Kielce
3.12,36 Agnieszka BORUSIŃSKA 71 Żak Kielce 6.05 Lublin
3.14,88 Monika WĘGLIŃSKA 73 Budowlani Kielce 1.10 Kielce
3.17,26 Dorota CISZEK 74 Żak Kielce 1.10 Kielce
3.17,35 Anna PIÓRO 73 Budowlani Kielce 1.10 Kielce
3.17,58 Beata GOS 74 Żak Kielce 14.05 Częstochowa
3.18,08 Beata KALWAT 73 Budowlani Kielce 29.05 Lublin
3.22,59 Izabela WOŹNIAK 73 Żak Kielce 1.10 Kielce
3.24,55 Agnieszka STRACHOWSKA 74 Żak Kielce 1.10 Kielce
3.30,59 Agnieszka LISOWSKA 73 Budowlani Kielce 17.09 Lublin

1500 m
5.35,3 Katarzyna SOBURA 70 Budowlani Kielce 21.05 Skarżysko

20 km
1:22.01 Renata SITEK 60 Bodzentyn 25.10 Legionowo

maraton
3:13.33 Renata SITEK 60 Bodzentyn 25.09 Warszawa
3:15.49 Anna SITEK 62 Bodzentyn 15.09 Warszawa

100 m ppł
14,74 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 25.06 Lublin
17,61 Aneta BORYS 73 Granat Skarżysko 12.06 Rzeszów
wynik uzyskany z wiatrem
14,56 (2,6) Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 17.06 Lublin
pomiar ręczny
14,7 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 8.10 Winnica
76,2 cm/8,20 m(juniorki młodsze)
15,51 Grażyna GAJOS 72 Budowlani Kielce 17.06 Lublin
16,04 Iwona MICHALSKA 71 Żak Kielce 17.06 Lublin
16,67 Izabela PABIAN 72 Budowlani Kielce 17.06 Lublin
16,74 Małgorzata OZIMEK 72 Budowlani Kielce 20.05 Skarżysko
16,88 Aneta BORYS 73 Granat Skarżysko 28.05 Lublin
76,2 cm/8 m(młodziczki)
16,12 Edyta GILOWSKA 73 Budowlani Kielce 10.05 Kielce
16,70 Aneta BORYS 73 Granat Skarżysko 21.06 Kielce
16,90 Magdalena PIOTROWSKA 74 Budowlani Kielce 7.10 Kielce

300 m ppł (juniorka młodsza)
47,30 Małgorzata OZIMEK 72 Budowlani Kielce 18.06 Lublin

400 m ppł
62,95 Urszula ADAMIEC 69 Budowlani Kielce 16.07 Piła

4×100 m
49,73 BUDOWLANI Kielce 12.06 Kraków
(G. GAJOS, 72 – S. WRÓBEL, 72 – J. JAKUBOWSKA, 71 – B. STARZ, 72)
51,13 GRANAT Skarżysko-Kamienna 12.06 Rzeszów
(A. CISZEWSKA, 72 – D. NEJMAN, 72 – A. BORYS, 73 – E. GRAD, 70)
51,58 BUDOWLANI II Kielce (młodziczki) 2.07 Białystok
52,10 MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski (juniorki młodsze) 29.05 Lublin
52,32 MKS ŻAK Kielce (juniorki młodsze) 5.06 Lublin
52,47 MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski (młodziczki) 27.05 Lublin
54,84 STAR Starachowice (młodziczki) Kielce
55,23 BUDOWLANI III Kielce (juniorki młodsze) 20.05 Skarżysko
szkoła
54,89 SZKOŁA PODSTAWOWA 13 Ostrowiec Świętokrzyski 05 Kielce

4×400 m
4.00,70 BUDOWLANI Kielce 12.06 Kraków
(U. ADAMIEC, 69 – I. PABIASZ, 72 – M. OZIMEK, 72 – E. KAPUSTA, 60)

sztafeta olimpijska (100 – 200 – 400 – 800 m)
4.17,11* SZKOŁA PODSTAWOWA 2 Końskie 05 Kielce
* – prawdopodobnie podczas XIII Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lipcu we Wrocławiu zawodniczki z Końskich, które zdobyły tam srebrny medal, uzyskały lepszy rezultat, w dostępnych publikacjach nie został jednak podany

wzwyż
1,62 Aneta SKARBA 73 Ostrowia Ostrowiec 30.06 Wrocław
1,55 Agnieszka BROS 73 Ostrowia Ostrowiec Lublin
1,52 Izabela PABIAN 72 Budowlani Kielce 17.06 Lublin
1,52 Katarzyna SZYMAŃSKA 74 Granat Skarżysko 20.07 Białystok
1,50 Iwona MICHALSKA 71 Żak Kielce 14.05 Kielce
1,48 Anna GÓRA 74 Ostrowia Ostrowiec Lublin
1,46 Anna OLEŚ 74 Żak Kielce 1.10 Kielce
1,45 Katarzyna NIEWADZISZ 72 Granat Skarżysko 13.05 Skarżysko
1,45 Iwona SADOWSKA 71 Żak Kielce 14.05 Kielce
1,45 Izabela SOŁTYS 74 Żak Kielce 6.06 Kielce

w dal
5,40 Jolanta JAKUBOWSKA 71 Budowlani Kielce 18.06 Lublin
5,35* Iwona MICHALSKA 71 Żak Kielce 10.09 Kielce
5,23 Iwona SADOWSKA 71 Żak Kielce 10.09 Kielce
5,13 Katarzyna SZYMAŃSKA 74 Granat Skarżysko 1.10 Kielce
5,10 Grażyna GAJOS 72 Budowlani Kielce 10.05 Kielce
4,89 Małgorzata OZIMEK 72 Budowlani Kielce 30.04 Kielce
4,87 Edyta MAJ 73 Ostrowia Ostrowiec 19.09 Lublin
4,86 Justyna ŚLIWA 74 Żak Kielce 21.09 Kielce
4,85 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 23.04 Kielce
4,83 Anna SŁOMKA 73 Żak Kielce 12.10 Kielce
* – według „Historii pięciu sezonów sekcji” MKS Żak Iwona Michalska uzyskała w 1988 r. rezultat 5,48 m, brak informacji o dacie i miejscu jego uzyskania, w tabelach Kieleckiego OZLA nie figuruje

kula
12,27 Ewa KOŁOMAŃSKA 70 Budowlani Kielce 17.07 Piła
10,52 Hanna ANIOŁ 72 Budowlani Kielce 17.06 Lublin
10,50 Małgorzata KOZERA 69 Budowlani Kielce 12.06 Kraków
9,86 Marta STRÓJWĄS 72 Budowlani Kielce 10.05 Kielce
9,70 Justyna POCZĘTA 73 Zefir Jędrzejów 23.04 Kielce
9,62 Beata ORLIŃSKA 72 Żak Kielce 9.06 Ostrowiec
9,08 Monika SUŁEK 72 Granat Skarżysko 13.05 Skarżysko
8,80 Beata PIERONEK 71 Gryf Miechów 23.04 Kielce
8,80 Małgorzata OZIMEK 72 Budowlani Kielce 3.07 Białystok
8,59 Agnieszka MARECKA 73 Gryf Miechów 7.06 Miechów
3 kg(młodziczki)
10,68 Justyna POCZĘTA 73 Zefir Jędrzejów 1.10 Kielce
10,50 Barbara PIWOWARCZYK 73 Budowlani Kielce 1.10 Kielce
10,49 Iwona KOTONOWICZ 73 Budowlani Kielce 8.07 Białystok
10,26 Agnieszka MARECKA 73 Gryf Miechów 1.10 Kielce

dysk
36,80 Hanna ANIOŁ 72 Budowlani Kielce 8.07 Białystok
36,36 Marta STRÓJWĄS 72 Budowlani Kielce 8.07 Białystok
32,58 Ewa KOŁOMAŃSKA 70 Budowlani Kielce 18.06 Lublin
32,02 Monika SUŁEK 72 Granat Skarżysko 12.06 Rzeszów
30,22 Izabela KOSIŃSKA 72 Budowlani Kielce 1.10 Kielce
29,94 Justyna POCZĘTA 73 Zefir Jędrzejów 1.10 Kielce
26,62 Agnieszka NOWAK 73 Budowlani Kielce 17.09 Lublin
26,20 Iwona KOTONOWICZ 73 Budowlani Kielce 8.07 Białystok
25,32 Elżbieta PIOTROWSKA 73 Budowlani Kielce 1.10 Kielce
24,14 Jadwiga LANCKOROŃSKA 73 Budowlani Kielce 1.10 Kielce

oszczep
36,80 Alicja PAKUŁA 72 Żak Kielce 25.10 Kielce
36,06 Izabela PABIAN 72 Budowlani Kielce 8.10 Winnica
35,64 Aneta MALICKA 71 Budowlani Kielce 29.05 Lublin
30,92 Iwona MICHALSKA 71 Żak Kielce 18.09 Kielce
30,68 Małgorzata KOZERA 69 Budowlani Kielce 11.05 Kielce
29,48 Renata WINIARSKA 71 Granat Skarżysko 21.05 Skarżysko
29,06 Grażyna SZCZUKIEWICZ 73 Żak Kielce 14.05 Częstochowa
28,80 Hanna ANIOŁ 72 Budowlani Kielce 30.04 Kielce
28,64 Renata SOBASIK 71 Ostrowia Ostrowiec 29.05 Lublin
28,44 Anna SŁOMKA 73 Żak Kielce 1.10 Kielce

7-bój
płotki 76,2 cm/8,20 m(juniorki młodsze)
3.742 Małgorzata OZIMEK 72 Budowlani Kielce 2.10 Kraków
3.683 Izabela PABIAN 72 Budowlani Kielce 18.06 Lublin
3.537 Grażyna GAJOS 72 Budowlani Kielce 2.10 Kraków
płotki 76,2 cm/8 m, kula 3 kg(młodziczki)
2.924 Beata KALWAT 73 Budowlani Kielce 8.10 Kielce
2.809 Magdalena PIOTROWSKA 74 Budowlani Kielce 8.10 Kielce
2.802 Eliza MYTYCH 74 Żak Kielce 19.05 Kielce

Najlepsze wyniki uzyskane w hali
60 m ppł
9,32 Ewa GRAD 70 Granat Skarżysko 23.01 Lublin
10,40 Aneta BORYS 73 Granat Skarżysko 16.01 Lublin

w dal
4,54 Katarzyna SZYMAŃSKA 74 Granat Skarżysko 16.01 Lublin

Zestawienia wyników uzyskanych w hali z powodu braku informacji z zawodów nie są pełne, brak m.in. rezultatu Ewy Kołomańskiej z Budowlanych, która w halowych mistrzostwach Polski juniorów zajęła piąte miejsce w pchnięciu kulą

M ę ż c z y ź n i
60 m (młodzik)
7,45 Rafał PAKOSIŃSKI 73 Żak Kielce

100 m
10,92 Grzegorz BOJARSKI 68 Budowlani Kielce 4.06 Lublin
11,06 Leszek BOGACKI 67 Zefir Jędrzejów 9.10 Kielce
11,16 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 17.06 Lublin
11,30 Robert BĄK 69 Ostrowia Ostrowiec 17.06 Lublin
11,31 Wojciech GÓRA 68 Ostrowia Ostrowiec 14.05 Kielce
11,50 Tomasz DĄBROWSKI 72 Ostrowia Ostrowiec 14.05 Kielce
11,60 Paweł SOJA 71 Ostrowia Ostrowiec 14.05 Kielce
11,62 Grzegorz ŚWIT 71 Budowlani Kielce 8.07 Białystok
11,63 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 17.06 Lublin
11,68 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 17.06 Lublin
pomiar ręczny
10,8 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 1.10 Kraków
11,1 Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 1.10 Kraków
11,5 Grzegorz ŚWIT 71 Budowlani Kielce 8.10 Winnica
11,6 Rafał PAKOSIŃSKI 73 Żak Kielce 8.10 Winnica

200 m
22,45 Grzegorz BOJARSKI 68 Budowlani Kielce 8.07 Białystok
22,68 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 18.06 Lublin
22,69 Robert BĄK 69 Ostrowia Ostrowiec 18.06 Lublin
23,30 Grzegorz ŚWIT 71 Budowlani Kielce 8.07 Białystok
23,42 Aleksander PIETRAS 69 Budowlani Kielce 8.07 Białystok
23,53 Ireneusz CIEŚLIK 71 Ostrowia Ostrowiec 18.06 Lublin
23,64 Mariusz MATACHOWSKI 72 Ostrowia Ostrowiec 18.06 Lublin
23,65 Wojciech GÓRA 68 Ostrowia Ostrowiec 18.06 Lublin
23,84 Tomasz DĄBROWSKI 72 Ostrowia Ostrowiec 18.06 Lublin
23,99 Tomasz GORAJ 69 Budowlani Kielce
pomiar ręczny
23,3 Grzegorz ŚWIT 71 Budowlani Kielce 9.10 Winnica
23,3 Rafał PAKOSIŃSKI 73 Żak Kielce 9.10 Winnica

300 m
36,56 Grzegorz GADECKI 70 Granat Skarżysko 6.05 Lublin

400 m
48,97 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 6.08 Zabrze
49,25 Robert BĄK 69 Ostrowia Ostrowiec 29.05 Lublin
51,22 Aleksander PIETRAS 69 Budowlani Kielce 6.08 Zabrze
51,49 Tomasz GORAJ 69 Budowlani Kielce 4.06 Lublin
51,64 Grzegorz GADECKI 70 Granat Skarżysko 26.06 Lublin
51,85 Grzegorz ŚWIT 71 Budowlani Kielce 6.08 Zabrze
52,25 Jarosław SARNOT 72 Budowlani Kielce 4.06 Lublin
52,74 Ireneusz CIEŚLIK 71 Ostrowia Ostrowiec 17.06 Lublin
52,76 Paweł ZYCHOWICZ 72 Gryf Miechów 13.07 Białystok
53,03 Wojciech JAS 72 Żak Kielce 13.07 Białystok
pomiar ręczny
50,8 Wiktor PIETRZYK 65 Budowlani Kielce 8.10 Winnica
51,1 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 1.10 Kraków
53,2 Paweł ZYCHOWICZ 72 Gryf Miechów 8.10 Winnica

600 m
1.23,48 Grzegorz GADECKI 70 Granat Skarżysko 20.07 Białystok

800 m
1.49,49 Wiktor PIETRZYK 65 Budowlani Kielce 1.09 Mielec
1.52,86 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko 15.05 Lublin
1.58,46 Wiesław KOŁODZIEJCZYK 70 Budowlani Kielce 8.07 Białystok
1.58,63 Tomasz GORAJ 69 Budowlani Kielce 10.09 Kielce
1.58,90 Grzegorz GADECKI 70 Granat Skarżysko 18.06 Lublin
1.59,41 Aleksander NIWIŃSKI 62 Budowlani Kielce 8.07 Białystok
1.59,50 Paweł ZYCHOWICZ 72 Gryf Miechów 17.06 Lublin
2.00,44 Paweł BUDZOWSKI 72 Budowlani Kielce 2.07 Białystok
2.02,6 Mariusz JAGIEŁŁO 72 Granat Skarżysko 8.10 Winnica
2.03,07 Andrzej MAZUR 70 Żak Kielce 10.09 Kielce

1000 m
2.27,88 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko 20.07 Białystok
2.30,02 Sławomir RYMARCZYK 64 Budowlani Kielce 23.04 Kielce
2.31,69 Artur OSMAN 70 Granat Skarżysko 20.07 Białystok
2.32,53 Aleksander NIWIŃSKI 62 Budowlani Kielce 23.04 Kielce
2.36,53 Mariusz JAGIEŁŁO 72 Granat Skarżysko 8.05 Rzeszów
2.37,29 Wiesław KOŁODZIEJCZYK 70 Budowlani Kielce 2.07 Białystok
2.38,12 Paweł BUDZOWSKI 72 Budowlani Kielce 2.07 Białystok
2.38,8 Grzegorz GADECKI 70 Granat Skarżysko 1.05 Stalowa Wola
2.39,95 Zdzisław GRABDA 70 Star Starachowice 2.07 Białystok
2.40,53 Paweł ZYCHOWICZ 72 Gryf Miechów 20.07 Białystok

1500 m
3.47,48 Wiktor PIETRZYK 65 Budowlani Kielce 29.05 Kraków
3.48,4 Sławomir RYMARCZYK 64 Budowlani Kielce 27.05 Zabrze
3.50,42 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko 20.08 Warszawa
3.57,00 Artur OSMAN 70 Granat Skarżysko 20.08 Warszawa
4.15,4 Mariusz JAGIEŁŁO 72 Granat Skarżysko Ostrowiec
4.16,57 Paweł BUDZOWSKI 72 Budowlani Kielce 17.06 Lublin
4.24,49 Mariusz KOWALSKI 72 Budowlani Kielce 4.06 Lublin
4.24,77 Sławomir JANKOWSKI 72 Granat Skarżysko 10.09 Kielce
4.24,8 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 2.10 Kraków
4.25,5 Tomasz GORAJ 69 Budowlani Kielce 2.10 Kraków

2000 m
6.06,24 Mariusz JAGIEŁŁO 72 Granat Skarżysko 18.09 Lublin

3000 m
8.19,68 Wiktor PIETRZYK 65 Budowlani Kielce 2.07 Sopot
8.28,32 Sławomir RYMARCZYK 64 Budowlani Kielce 5.06 Kraków
8.35,57 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko 19.06 Warszawa
8.39,54 Aleksander NIWIŃSKI 62 Budowlani Kielce 5.06 Lublin
9.07,67 Robert OSMAN 70 Granat Skarżysko 8.05 Rzeszów
9.28,04 Sławomir JANKOWSKI 72 Granat Skarżysko 4.09 Lublin
9.39,90 Mariusz KOWALSKI 72 Budowlani Kielce 10.05 Kielce
10.19,0 Dariusz DORNIAK 72 Zefir Jędrzejów 10.09 Kielce

maraton
2:50.27 Zenon STĘPIEŃ 63 Zryw Łopuszno 31.07 Toruń

110 m ppł
15,27 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 10.09 Kielce
15,69 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 6.08 Zabrze
16,03 Tomasz GORAJ 69 Budowlani Kielce 8.10 Kielce
16,25 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce 14.05 Kielce
17,13 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 30.04 Kielce
17,23 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 18.06 Lublin
pomiar ręczny
15,2 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 2.10 Kraków
16,9 Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 2.10 Kraków
100 cm(junior młodszy)
15,91 Robert PAWLAK 72 Żak Kielce 13.07 Białystok
100 cm(junior)
pomiar ręczny
14,9 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 8.10 Winnica
91,4 cm(młodzik)
16,92 Sebastian KABAŁA 73 Żak Kielce 1.10 Kielce

200 m ppł (młodzik)
28,43 Grzegorz LIPIŃSKI 73 Budowlani Kielce 12.06 Kielce

300 m ppł
pomiar ręczny
39,9 Jarosław SARNOT 72 Budowlani Kielce 9.10 Winnica

400 m ppł
52,12 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 12.08 Grudziądz
55,48 Tomasz GORAJ 69 Budowlani Kielce 18.06 Lublin
58,19 Piotr KUREK 70 Ostrowia Ostrowiec 18.06 Lublin
58,58 Grzegorz ŚWIT 71 Budowlani Kielce 6.08 Zabrze
66,22 Jacek KARPETA 70 Budowlani Kielce
84 cm (juniorzy młodsi)
56,25 Grzegorz ŚWIT 71 Budowlani Kielce 23.07 Piła
56,27 Jarosław SARNOT 72 Budowlani Kielce 23.07 Piła
60,20 Robert WOJTAN 71 Budowlani Kielce 10.10 Kielce

2000 m prz
5.51,22 Artur OSMAN 70 Granat Skarżysko 20.06 Zabrze
6.29,30 Mariusz JAGIEŁŁO 72 Granat Skarżysko 18.06 Lublin
6.33,03 Mariusz KOWALSKI 72 Budowlani Kielce 18.06 Lublin

3000 m prz
8.38,72 Wiktor PIETRZYK 65 Budowlani Kielce 12.08 Grudziądz
9.08,99 Aleksander NIWIŃSKI 62 Budowlani Kielce 25.06 Lublin
9.21,68 Grzegorz BERNATEK 68 Granat Skarżysko 25.06 Lublin

4×100 m
43,25 BUDOWLANI Kielce 12.06 Kraków
(P. KOTLARSKI, 69 – G. BOJARSKI, 68 – M. MATACHOWSKI, 72 – P. JÓŹWIK, 68)
44,48 BUDOWLANI Kielce (juniorzy) 10.09 Kielce
45,15 BUDOWLANI Kielce (juniorzy młodsi) 29.05 Lublin
45,78 MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski (juniorzy) 29.05 Lublin
46,94 MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski (juniorzy młodsi) 21.05 Skarżysko
47,87 MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski (młodzicy) 27.05 Lublin
47,93 STAR Starachowice (młodzicy) Kielce
49,03 BUDOWLANI Kielce (młodzicy) 1.10 Kielce

4×400 m
3.31,11 BUDOWLANI Kielce (seniorzy) 12.06 Kraków
3.31,28 BUDOWLANI Kielce (juniorzy) 6.08 Zabrze
3.34,21 MKS OSTROWIA Ostrowiec Świętokrzyski (juniorzy) 10.09 Kielce
3.37,92 GRANAT Skarżysko-Kamienna 22.05 Skarżysko

sztafeta olimpijska (100 – 200 – 400 – 800 m)
3.52,32 SZKOŁA PODSTAWOWA Łopuszno 05 Kielce

wzwyż
1,95 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 8.07 Białystok
1,90 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 8.07 Białystok
1,90 Robert PAWLAK 72 Żak Kielce 24.09 Ostrowiec
1,90 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 9.10 Winnica
1,87 Tomasz GORAJ 69 Budowlani Kielce 7.10 Kielce
1,83 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 17.06 Lublin
1,80 Paweł KONIARSKI 70 Ostrowia Ostrowiec 9.06 Ostrowiec
1,77 Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 2.10 Kraków
1,76 Tomasz RÓŻYC 71 Budowlani Kielce 18.05 Kielce
1,75 Sylwester KMIECICKI 69 Ostrowia Ostrowiec 14.05 Kielce
1,75 Zbigniew STĘPIEŃ 71 Żak Kielce 13.07 Białystok
1,75 Grzegorz KARGUL 72 Ostrowia Ostrowiec 24.09 Ostrowiec

tyczka
4,10 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 28.08 Zielona Góra
4,00 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 10.05 Kielce
4,00 Krzysztof STODULSKI 60 Budowlani Kielce 20.08 Warszawa
4,00 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 2.10 Kraków
3,50 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 2.10 Kraków
3,40 Tomasz MACIEJEC 72 Budowlani Kielce 15.05 Kielce
3,40 Kamil ŚWIERK 71 Budowlani Kielce 10.05 Kielce
3,30 Robert PAWLAK 72 Żak Kielce 24.07 Piła
3,20 Robert WOJTAN 71 Budowlani Kielce 19.05 Kielce
3,10 Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 2.10 Kraków

w dal
6,90 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 14.05 Kielce
6,85 Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 14.05 Kielce
6,78 Robert PAWLAK 72 Żak Kielce 17.06 Lublin
6,63 Stnisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 17.06 Lublin
6,52 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 1.10 Kraków
6,49 Tomasz SOBIERAŃSKI 72 Żak Kielce 5.06 Lublin
6,40 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce 14.05 Kielce
6,30 Piotr KUREK 70 Ostrowia Ostrowiec 29.09 Ostrowiec
6,28 Sylwester KWIECIŃSKI 69 Ostrowia Ostrowiec 29.05 Lublin
6,26 Paweł GŁADYŚ 68 Granat Skarżysko 12.06 Rzeszów

trójskok
13,63 Paweł KONIARSKI 70 Ostrowia Ostrowiec 29.05 Lublin
12,97 Robert KOREK 71 Znicz Podzamcze 11.06 Kielce
12,88 Krzysztof KUNICKI 69 Zefir Jędrzejów 11.06 Kielce
12,33 Krzysztof HAJDUKIEWICZ 70 Ostrowia Ostrowiec 15.05 Kielce

kula
13,84 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 20.05 Wrocław
13,40 Sławomir MALARCZYK 65 Budowlani Kielce 30.06 Kielce
12,36 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 24.04 Kielce
12,08 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 20.05 Wrocław
11,78 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 20.05 Wrocław
11,70 Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 1.10 Kraków
11,07 Maciej SZCZUKIEWICZ 72 Star Starachowice 24.09 Ostrowiec
10,97 Paweł ISKRA 72 Ostrowia Ostrowiec 24.09 Ostrowiec
10,88 Zbigniew GRUDZIEŃ 71 Znicz Podzamcze 25.10 Kielce
10,16 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce
6 kg(juniorzy młodsi)
13,15 Maciej SZCZUKIEWICZ 72 Star Starachowice Kielce
11,93 Paweł ISKRA 72 Ostrowia Ostrowiec 29.09 Ostrowiec

dysk
43,52 Sławomir MALARCZYK 65 Budowlani Kielce 30.04 Kielce
40,08 Krzysztof JÓŹWIK 61 Budowlani Kielce 15.05 Kielce
38,86 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 18.06 Lublin
38,10 Jerzy URBANIAK 67 Budowlani Kielce 23.04 Kielce
37,26 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 30.04 Kielce
32,80 Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 2.10 Kraków
32,10 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 2.10 Kraków
30,58 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 2.10 Kraków
29,00 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce 2.10 Kraków
28,80 Paweł ISKRA 72 Ostrowia Ostrowiec 24.09 Ostrowiec
1,5 kg (junior młodszy)
38,02 Paweł ISKRA 72 Ostrowia Ostrowiec 9.09 Kielce
1 kg (młodzik)
41,18 Marcin WIECH 73 Budowlani Kielce 21.06 Kielce

młot
55,22 Robert ORZECHOWSKI 67 Budowlani Kielce 18.09 Lublin
48,66 Dariusz BŁASZCZYK 67 Budowlani Kielce 23.04 Kielce
40,20 Sławomir MALARCZYK 65 Budowlani Kielce 15.05 Kielce
39,90 Piotr ŚWIETLAK 71 Budowlani Kielce 6.08 Zabrze
6,25 kg (junior młodszy)
50,64 Piotr ŚWIETLAK 71 Budowlani Kielce 24.07 Piła
6 kg (junior młodszy)
50,22 Piotr ŚWIETLAK 71 Budowlani Kielce 18.06 Lublin

oszczep
58,56 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 30.04 Kielce
50,58 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 2.10 Kraków
48,10 Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 2.10 Kraków
45,58 Piotr ŚWIETLIK 71 Granat Skarżysko 21.05 Skarżysko
45,48 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 18.06 Lublin
42,76 Jacek STANISZEWSKI 72 Żak Kielce 6.05 Lublin
42,74 Robert WOJTAN 71 Budowlani Kielce 30.07 Białystok
42,46 Robert BEDNARSKI 71 Budowlani Kielce 15.05 Kielce
41,60 Jarosław ŚNIOCH 73 Żak Kielce 18.07 Białystok
41,04 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 2.10 Kraków
600 g (młodzik)
51,22* Jarosław ŚNIOCH 73 Żak Kiece
45,60 Grzegorz STĘPLEWSKI 73 Żak Kielce 12.06 Lublin
* – taki wynik figuruje w „Bilansie sezonu lekkoatletycznego 1988” w oprac. Michała Wróblewskiego, zamieszczonego w miesięczniku „Lekkoatletyka” (nr 1-2/1989), nie został uwzględniony w rekordach lekkoatletów MKS Żak podanych w opracowaniu „Historia pięciu sezonów sekcji”, w tabelach Kieleckiego OZLA zawodnik ten ma rezultat 44,80 m

10-bój
6.374 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 2.10 Kraków
(10,8 – 6,52 – 9,41 – 1,83 – 51,1 – 15,2 – 30,58 – 3,50 – 41,04 – 4.24,8)
6.372 Stanisław KUBIK 62 Budowlani Kielce 2.10 Kraków
6.342 Marek KALWAT 63 Budowlani Kielce 18.06 Lublin
(11,63 – 6,80 – 11,55 – 1,86 – 53,18 – 16,19 – 29,92 – 3,80 – 45,48 – 4.34,68)
6.086 Piotr JÓŹWIK 68 Budowlani Kielce 2.10 Kraków
(11,1 – 6,71 – 11,70 – 1,77 – 54,0 – 16,9 – 32,80 – 3,10 – 48,10 – 4.43,1)
5.899 Krzysztof PIOTROWSKI 68 Budowlani Kielce 28.08 Zielona Góra
(12,09 – 6,00 – 11,61 – 1,80 – 55,33 – 17,79 – 33,20 – 4,10 – 55.64 – 5.11,71)
5.311 Robert BEDNARSKI 68 Budowlani Kielce 21.05 Wrocław
5.223 Tomasz GORAJ 69 Budowlani Kielce 2.10 Kraków
płotki 100 cm, kula 6 kg, dysk 1,5 kg(juniorzy młodsi)
5.677 Robert PAWLAK 72 Żak Kielce 18.06 Lublin
(11,78 – 6,38 – 9,99 – 1,77 – 54,19 – 16,59 – 26,98 – 3,10 – 40,86 – 4.54,85)
5.239 Robert WOJTAN 71 Budowlani Kielce 2.10 Kraków
(12,1 – 5,59 – 10,44 – 1,68 – 54,9 – 18,7 – 29,94 – 3,10 – 41,58 – 4.26,2)
6-bój
płotki 91,4 cm, kula 5 kg, oszczep 600 g(młodzik)
2.836 Marcin KRAWCZYK 73 Budowlani Kielce 8.10 Kielce
(12,74 – 8,65 – 5,24 – 17,26 – 1,75 – 34,02)

Wyniki uzyskane w hali
60 m
7,27 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 30.01 Zabrze

400 m
52,86 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 30.01 Zabrze

600 m
1.24,91* Grzegorz GADECKI 70 Granat Skarżysko 30.01 Zabrze
* – wynik uzyskany na bieżni o obwodzie 250 m, na bieżni o obwodzie 200 m 16.01 w Warszawie przebiegł 600 m w 1.24,97

1000 m
2.33,77 Artur OSMAN 70 Granat Skarżysko 16.01 Warszawa
2.49,17 Mariusz JAGIEŁŁO 72 Granat Skarżysko 16.01 Warszawa
2.50,39 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 31.01 Zabrze

60 m ppł
8,78 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 31.01 Zabrze
9,29 Paweł GŁADYŚ 68 Granat Skarżysko 16.01 Lublin

wzwyż
1,98 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 30.01 Zabrze

tyczka
3,40 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 31.01 Zabrze

w dal
6,58 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 31.01 Zabrze
6,01 Paweł GŁADYŚ 68 Granat Skarżysko 23.01 Lublin

kula
10,21 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 30.01 Zabrze

8-bój
5.489 Piotr KOTLARSKI 69 Budowlani Kielce 31.01 Zabrze
(7,27 – 10,21 – 1,98 – 52,86 – 6,58 – 8,78 – 3,40 – 2.50,39)
4.976 Krzysztof PIOTROWSKI 69 Budowlani Kielce 31.01 Zabrze
Zestawienia wyników uzyskanych w hali z powodu braku informacji z zawodów nie są pełne, brak m.in. rezultatów uzyskanych w poszczególnych konkurencjach 8-boju przez Krzysztofa Piotrowskiego podczas halowych mistrzostw Polski juniorów

Opracowano na podstawie:
1. Tabele najlepszych wyników lekkoatletów województwa kieleckiego w 1988 roku, maszynopis z archiwum OZLA;
2. Kronika sekcji lekkoatletycznej ZKS Granat Skarżysko-Kamienna, rękopis autorstwa Bogdana Winiarskiego;
3. Historia pięciu sezonów sekcji [1986-1990], MKS Żak Kielce, maszynopis;
4. miesięcznik „Lekkoatletyka”, Warszawa, nr 1-12/1988, 1-2/1989;
5. dziennik „Słowo Ludu”, Kielce, styczeń 1988 – styczeń 1989;
6. tygodnik „Walczymy o stal”, Ostrowiec Świętokrzyski, styczeń – grudzień 1988.

Zdjęcia ze zbiorów Ewy Grad-Pietrzyk, Elżbiety Kapusty-Habrowskiej, Antoniego Pawłowskiego i Andrzeja Szołowskiego