Szybkie biegi Jakuba Sobury-Durmy w małopolskim mityngu

Jakub Sobura-Durma

Jakub Sobura-Durma zwyciężył w biegach na 100 i 200 m podczas Małopolskiego Mityngu Lekkoatletycznym „I Ty możesz zostać mistrzem” w Krakowie. 17-letni zawodnik KKL Kielce na obu tych dystansach ustanowił rekordy życiowe  11,10 i 22,28 s. Jest to tym bardziej godne podkreślenia, że podczas obu biegów wiał przeciwny wiatr o sile 1,6 m/s.

Wartościową „życiówkę” ustanowił jego dwa lata młodszy kolega klubowy Adam Wąchała, który przebiegł 800 m w 2.00,25. Sukcesy odnosiły też młodziczki. Bieg na 1000 m wygrała Julia Szydłowska z Żaczka Połaniec, która także poprawiła swój rekord czasem 3.09,21. Anna Skowronek z KKL przebiegła 80 m ppł w 12,00 s, a 200 m ppł w 30,32 s. zajmując w tych konkurencjach drugie i pierwsze miejsce. W skoku w dal zwyciężyła Alicja Borek, także z KKL, z wynikiem 4,98. 13-letnia Maja Janiszewska uzyskała na 300 m rezultat 44,50 s i w swojej kategorii wiekowej również zajęła pierwszą lokatę. Ponadto pierwsza na mecie 800 m była juniorka Joanna Wendt ze Słoneczka Busko-Zdrój, a 1500 m juniorka młodsza Iga Lewinowska z KKL (5.18,50).